patres131
17.12.11,14:53
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať čo všetko potrebujem, ak chcem ponúkať nebankové pôžičky z vlastných zdrojov?

Ďakujem za každú odpoveď. :)
duves
17.12.11,15:31
Už tu bola taka tema. Tak sa ťa spytam, ako to chces "robiť"? Davať to každemu, kto to chce? Za aky urok?
Okrem personalu si zrejme treba vypracovať strategiu. Komu to chces ponukať. Zvyčajne platí, že čím viac odfušuješ riziko, tym drahšie peniaze budeš ponukať. S tym bude suvisieť kopec neplatičov. Ako to budeš od nich vymahať? ˇA čo personal? Aby nekolaborovali s podvodnikmi. Máš to premyslene?
Economic
17.12.11,17:06
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať čo všetko potrebujem, ak chcem ponúkať nebankové pôžičky z vlastných zdrojov?

Ďakujem za každú odpoveď. :)

Osvedčenie o živnostenskom oprávnení : Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
patres131
18.12.11,11:38
Ďakujem za odpoveď,

predmet podnikania vybavený. Ale ako to funguje v praxi? Aké programové vybavenie budem potrebovať?......
duves
18.12.11,11:42
Ty si kamikaze
mattto
18.12.11,13:52
"dejte mi lidi a ja to udělám" :D

nemáš o tom ani poňatia, nikto nemá čas ti písať od A po Z, najprv si zisti informácie a tu sa pýtaj konkrétne veci a nie celý business plán. Tým zisťovaním informácií myslím, že si sadneš napr. k stránke NBS, naštuduješ si právne predpisy týkajúce sa jej dohľadu, zákona o bankách atď. a nie príspevku na poradu typu: "chcem požičiavať peniaze, čo mám robiť"
patres131
18.12.11,19:16
"dejte mi lidi a ja to udělám" :D

nemáš o tom ani poňatia, nikto nemá čas ti písať od A po Z, najprv si zisti informácie a tu sa pýtaj konkrétne veci a nie celý business plán. Tým zisťovaním informácií myslím, že si sadneš napr. k stránke NBS, naštuduješ si právne predpisy týkajúce sa jej dohľadu, zákona o bankách atď. a nie príspevku na poradu typu: "chcem požičiavať peniaze, čo mám robiť"

Vieš čo tvoje debilné názory nikoho nezaujímajú a keď sa ti nepáči tak to tu NEKOMENTUJ ! ! ! Ty si úplne mimo lebo ani nevieš o čom je Porada...ZOBUĎ SA... To kde je napísane že sa musím pýtať konkrétne veci..! ! Ja sa opýtam čo ja chcem ! !
kopretinka
18.12.11,19:29
Vieš čo tvoje debilné názory nikoho nezaujímajú a keď sa ti nepáči tak to tu NEKOMENTUJ ! ! ! Ty si úplne mimo lebo ani nevieš o čom je Porada...ZOBUĎ SA... To kde je napísane že sa musím pýtať konkrétne veci..! ! Ja sa opýtam čo ja chcem ! !
nemôžem dať neužitočné.S chuťou by som ti dala minimálne 10x.
kapa
03.09.12,20:34
čo chceš vedieť? túto sféru poznám dobre