4326
17.12.11,17:27
Ahojte, nemá niekto z vás prehľad ako sa pohybujú ceny za prenájom poľovníckeho práva za m2? ďakujem
buchač
17.12.11,16:39
Ahojte, nemá niekto z vás prehľad ako sa pohybujú ceny za prenájom poľovníckeho práva za m2? ďakujem
...sorry ...ale položil si otázku , ktorá nie je kompletná .....proste nedáva význam v takejto forme ............( teda aspoň mne nie ....)...

Ide o to , že poľovnícke právo si nemôže - nedá sa prenajať .....to sa dá iba vykonávať ...
4326
17.12.11,16:52
Ide o to, že máme pôdu prenajatú družstvu a to chce na týchto pozemkoch vykonávať poľovnícke právo. A zmluva ma názov prenájom poľovného práva, takže asi sa to dá................
buchač
17.12.11,18:40
Ide o to, že máme pôdu prenajatúdružstvu a to chce na týchto pozemkoch vykonávať poľovnícke právo. A zmluva ma názov prenájom poľovného práva, takže asi sa to dá................

...hm ...prenájom ............nechcem sa do zbytočnej diskusie - slovičkárenia púšťať .....no papier veľa znesie a potom sú z toho iba problémy ...

Ale šak problematika je tu pekne rozpísaná ...


III. Zmluva o nájme poľovného revíru :
III.1. Formy zmluvy (spoločná zmluva so všetkými vlastníkmi poľovných pozemkov, alebo samostatná zmluva s každým vlastníkom).

Zákon o poľovníctve ani iné predpisy na úseku poľovníctva, neriešia uvedenú problematiku. Forma zmluvy je vecou dohody medzi vlastníkmi poľovných pozemkov a nájomcom poľovného revíru. Pri samostatných zmluvách musí byť zachovaná jednotná doba platnosti všetkých zmlúv v súlade s ustanovením § 16 ods. 1 zákona o poľovníctve, preto zmluvy treba schváliť spoločne, v 1 správnom konaní jedným rozhodnutím.


a aj o bonite je tu reč ...


II. Bonitácia poľovných revírov.
II.1. Zaradenie poľovného revíru do akostných tried.

Ak rozhodnutie o uznaní poľovného revíru zostáva nezmenené, obsahuje aj zaradenie revíru do akostných tried. V prípade, že sa vydá nové rozhodnutie o uznaní poľovného revíru alebo rozhodnutie o uznaní poľovného revíru neobsahuje zaradenie revíru do akostných tried, OŠSP podľa § 18 ods. 2 vyhlášky MPaVž SSR č. 59/1967 Zb. a Vyhlášky MP SR č. 91/1997 Zb. o poľovných oblastiach a o akostných triedach poľovných revírov zaradí poľovný revír do akostných tried.

II.2. Zaradenie poľovného revíru do akostných tried v jelenej oblasti na poľnohospodárskych pozemkoch.

Pri uznávaní poľovného revíru je potrebné rešpektovať ustanovenie § 6 ods. 6 zákona o poľovníctve, aby poľovný revír zodpovedal zásadám riadneho poľovníckeho hospodárenia. Zaradenie poľovného revíru do akostných tried v poľovnej oblasti pre chov jelenej zveri bude vykonané podľa vyhlášky MP SR č. 91/1967 Zb. o poľovných oblastiach a o akostných triedach poľovných revírov. (príloha č. 6 bod. 5 vyhlášky č. 91/1997 Zb.).


...a aj o tom práve a výkone poľovníctva zmienka maličká ...


III.10. Právo poľovníctva postúpené s užívaním poľovných pozemkov.
Právo poľovníctva nemožno postúpiť (prenajať), pretože právo poľovníctva podľa ustanovenia § 2 ods. 2 zákona o poľovníctve patrí vlastníkovi poľovného pozemku. Prenajať podľa § 14 zákona o poľovníctve sa dá iba výkon práva poľovníctva. Vlastník poľovného pozemku sa môže dať v konaniach zastupovať. Vykonávanie práva poľovníctva možno dohodnúť aj podľa osobitného predpisu (§7 ods. 3 Zák. č. 504/2003 Z. z.).

http://www.spzca.sk/dokumenty/usmernenie.htm
4326
18.12.11,14:27
Toto všetko som si vygooglila aj ja, ale mňa skôr zaujíma reálna cena, aká je spojená s právom poľovníctva, nie omáčky okolo toho. Ale aj tak ďakujem............
nunenko
18.12.11,14:58
buchač
18.12.11,15:15
Toto všetko som si vygooglila aj ja, ale mňa skôr zaujíma reálna cena, aká je spojená s právom poľovníctva, nie omáčky okolo toho. Ale aj tak ďakujem............

...oki ....tak inak ...

...tie omáčky sú predsa vždy dôležité ....

...a reálna cena ???...
...tá je predsa vždy na dohode ...oboch zúčastnených strán ...
...jeden pýta oveľa viac ako druhý je ochotný dať ....
...alebo druhý ponúka menej , ako prvý je ochotný akceptovať ...

Zvykne sa tomu obchod vravieť ....po slovensky ,že biznis ....

...nie každý má možnosti ako Majský alebo Švajda .....


„Zmluva je uzatvorená na 10 rokov, účinnosť nadobudne 25. júna,“ informovala nás včera Anita Fáková z Lesov SR. Moderátorovi ju podpísali túto stredu. Spolok, ktorý Švajda zastupuje, bude podľa nových podmienok platiť ročne nájom vo výške 8 054 eur (242 634 Sk).
http://www.pluska.sk/showdoc.do?docid=191765&showRate=true


.....čiže ??????
4326
18.12.11,16:10
Tak po lopate, chcela som vedieť skúseností ľudí, ktorí majú uzatvorené takéto zmluvy, ako sa pohybujú ceny, keďže na návrhy družstva si dávam už dobrý pozor. Ale...................... ďakujem za omáčky :-)))
4326
18.12.11,16:13
nunenko ďakujem - toto som potrebovala. Pomohlo, ešte raz vďaka.
buchač
18.12.11,17:11
Tak po lopate, chcela som vedieť skúseností ľudí, ktorí majú uzatvorené takéto zmluvy, ako sa pohybujú ceny, keďže na návrhy družstva si dávam už dobrý pozor. Ale...................... ďakujem za omáčky :-)))

http://www.sitokurvavygoogluj.sk/?s=%20Cena%20za%20pren%E1jom%20po%BEovn%EDckeho%20 pr%E1va...%20Ale......................%20%EFakujem %20za%20om%E1%E8ky
4326
18.12.11,18:21
Použila som, ale nenašla čo potrebujem, takže som sa obrátila o pomoc, ale niekomu to treba povedať po lopate. Asi tak.....
Aj snaha sa cení, len niekedy menej poučovania by som poprosila. ďakujem :-))))
motaq
28.05.12,09:45
neviem ci je to este pre teba aktualne, ale v tomto pripade nejde ani tak o to, ze polnohospodarske druzstvo samo o sebe chce vykonavat pravo polovnictva ale o to, ze takto podpisanou zmluvou mu das pravo zastupovat ta pri rokovani o prenajme polovneho reviru. takze na zasadnutie vlastnikov nepojdes ty ale PD, ktore bude zastupovat vsetkych vlastnikov s ktorimi ma taketo zmluvy. V konecnom dosledku sa samozrejme o prenajom reviru moze uchadzat aj ono samo a po dohode s ostatnymi vlastnikmi si revir prenajme za dohodnutych podmienok. Kto vsak bude dostavat peniaze za prenajom je konkretne tej zmluvy nakolko sa ti moze stat ze ten najom bude dostavat drustvo a nie ty ako vlastnik. lebo si spolu s pozemkami a moznostou ich obhospodarovania prenajala aj pravo na vykon polovnictva.... taketo zmluvy sa bezne podpisuju medzi majitelmi pozemkov a PD...aku tam dat cenu to ti neporadim, to nikde nenajdes...