Ingrid Ondruskova
17.12.11,18:39
Máme OPEL COMBO malú dodávku, viezla som na prednom sedadle 8-ročnú dcéru,
pristavili ma policajti a chceli ma pokutovať, za to, že sedí vpredu...ale kde má sedieť,
keď vzadu je len ložná plocha na tovar? Neviete odvolávku na zákon? Ďakujem.
palčo
17.12.11,17:45
Ako môžeš voziť deti v nákladnom aute?
marleau
17.12.11,17:47
To je zodpovednosť!!!Potom všetci ryčia,keď sa deťom niečo stane.
Ingrid Ondruskova
17.12.11,17:52
...nekamenujte ma!! bola riadne pripútaná a nemyslím si, že je zásadný rozdiel, či osoba
sedí vpredu alebo vzadu /veď mladšiu dcéru som ešte len donedávna vozila vpredu vo vajíčku na prednom
sedadle v osobáku otočenú vproti smere jazdy ....a to je prípustné...to viem určite!! takže asi nemáte žiadnu skúsenosť!!?
duves
17.12.11,17:54
Máme OPEL COMBO malú dodávku, viezla som na prednom sedadle 8-ročnú dcéru,
pristavili ma policajti a chceli ma pokutovať, za to, že sedí vpredu...ale kde má sedieť,
keď vzadu je len ložná plocha na tovar? Neviete odvolávku na zákon? Ďakujem.
http://drahovsky.blog.sme.sk/c/157610/Sedenie-deti-na-prednom-sedadle-vedla-vodica.html
Stefan2005
17.12.11,17:56
...Neviete odvolávku na zákon?...

"V súlade s nariadením vlády SR č.554/2006 Z.z. o povinnom používaní bezpečnostných pásov a detských zadržiavacích zariadené vo vozidlách určitých kategórií je dovolené, aby dieťa, ak využíva detský zádržný systém, sedelo na prednom sedadle vozidla. Nariadením 554/2006 Z.z. bola transponovaná smernica EÚ č.91/671/ES týkajúca sa povinného používania bezpečnostných pásov a detských autosedačiek, to znamená, že tieto podmienky by mali platiť v celej Európskej únii. "

http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=96998
pepsikova
17.12.11,17:56
Ingrid Ondruskova
17.12.11,18:04
Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli konkrétnym linkom a odvolávkou...
palčo
17.12.11,19:00
Nikto nikoho nekameňuje, len predpisy sa menia a nám (všetkým) sa nepáči, že už to nie je ako voľakedy. Len cesty sú doslova preplnené autami a agresivitou. Kedysi môj otec dostal pokutu, že neukázal smerovku, keď išiel zaparkovať v dedine na kraji cesty. Čo sa dá robiť.
Ingrid Ondruskova
17.12.11,19:10
...už nič nie je ako predtým...čo sa dá robiť...
Ľubomír
18.12.11,07:18
Máme OPEL COMBO malú dodávku, viezla som na prednom sedadle 8-ročnú dcéru,
pristavili ma policajti a chceli ma pokutovať, za to, že sedí vpredu...ale kde má sedieť,
keď vzadu je len ložná plocha na tovar? Neviete odvolávku na zákon? Ďakujem.

Rizkuješ priveľa.
linko1
18.12.11,09:27
prepáč, ale neznášam takéto príspevky, nikto sa tu nepýtal, či riskuje alebo nie,
ale či ju môžu sa to pokutovať...
my bežne už 6 rokov využívame dodávku, dcéra sedí vpredu lebo tá má iba tri miesta a nikdy nebol problém, hoci nás už zastavili policajti neskutočne veľa krát...
Ľubomír
18.12.11,15:30
prepáč, ale neznášam takéto príspevky, nikto sa tu nepýtal, či riskuje alebo nie,
ale či ju môžu sa to pokutovať...
my bežne už 6 rokov využívame dodávku, dcéra sedí vpredu lebo tá má iba tri miesta a nikdy nebol problém, hoci nás už zastavili policajti neskutočne veľa krát...

Iste, na to sa nepýtala. To je fakt, ale ma zarazilo, že ju trápi pokuta a nie bezpečnosť dieťaťa. Je dané výhlaškou aké osoby môžu sedieť na prednom sedadle. Tiež som ju nekritizoval za neznalosť výhlašky, ktorú by mala ovládať. Takže asi takto.
misoft
19.12.11,16:28
Presne tak - je dané! Ak toto splnila (dieťa na prednom sedadle pripútané pásmi v autosedačke), tak by som sa potom ja divil znalosti predpisov u príslušníka PZ - pokiaľ to on nevie - nemá čo robiť v PZ a kontrolovať iných! V opačnom prípade - dieťa len na sedadle a pripútané pásmi - je to potom na Ingrid, či riskuje, alebo nie - ona je tá osoba, ktorá za dieťa zodpovedá - je to na jej svedomí - mi jej do toho "kafrať" nebudeme.