mackoivan
18.12.11,08:39
V našom vchode získala garzonku na prízemí istá firma, tá ju prenajala slušnému manželskému rómskému páru. Nikto s tým nemal ani najmenší problém. Obrovské problémi nastali, keď títo manželia podľa všetkého pod tlakom rodiny opustili byt a nasťahovalo sa do neho nedefinovateľné množstvo rómov. Zakrátko rozbili novozabudované vchodové dvere. A vchodišti to páchne ako v komíne v ktorom sa údi pokazené mäso. Majitelia bytov otvárajú obidvoje vchodových dverí aby sa vetralo a tak isto okná na schodišti. Samozrejme sa to odrazí aj na zvýšených nákladoch za kúrenie. Neseparujú odpad a hrozí nám zvýšená sadzba za odvoz smetí atď.
Neexistujú nejaké možnosti prinútiť firmu aby neprenajimala byt neprispôsobivým?
Mária27
18.12.11,07:44
Zákon č. 182/1993 o vlastníctve bytov a NP

§ 11
(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.


Súdu treba predložiť predchádzajúce pokusy o nápravu.
pepsikova
18.12.11,07:47
...ak viete, komu tá "firma" patrí, tak upozorniť majiteľa, že zničené a poškodené veci vyčíslite a budete od neho vymáhať, nakoľko "jeho firma" ich pokazila...no a sťažnosť na mestský úrad-ale nejakú veľkú pomoc nečakajte, neradi toto riešia..už len nájsť niekoho silnejšieho a vymiesť ich von....čo tak raz-dva krát vytopiť?..
hubatá
18.12.11,07:49
Nie, nepomôžete si, vaše problémy sa budú len a len zväčšovať: neprispôsobiví pritúlia ďalších neprispôsobivých. Aby som vám názorne ukázala ako to u vás bude vyzerať o 3 roky, vyhľadajte si na fb: oskar dobrovodsky Malacky. Ľutuje ho celé Slovensko, ale nedokáže mu pomôcť celý svet.:eek::eek::eek:
220870
18.12.11,07:57
Firme ktorá prenajíma byt zaslať mastnú faktúru za deratizáciu a všetky opravy.+by som najal súkromnú bespečnostnú firmu a faktúru zaslal tej firme.Aj keby vás to malo čosi stáť
buchač
18.12.11,08:22
...niekomu prdne v hlave .......možno ......a Slovensko bude zasa na titulkách ...


http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs436.snc4/47901_1334594898409_1637166169_744005_4772025_n.jp g
marleau
18.12.11,08:30
:) Rozbieham veľkoobchod s modrými slúchadlami,teda vám poviem,denne aj 50 objednávok... :)
mackoivan
18.12.11,08:59
problém je aj to, že sa každý bojí niečo osobne proti ním podniknúť. Majú autá na ulici, čo kedˇmi ho tí poškodia? atď.
Vidím to aj ja nie veľmi ružovo . Ja navrhnem ísť za tou firmou a ponúknuť viac peňazí za prenájom. len či mi to SVB schváli. Niekoho tam potom nasťahovať a platiť firme ten rozdiel z fondu opráv. ???? Problém máme so štatutátom takže???
sito
18.12.11,09:22
:) Rozbieham veľkoobchod s modrými slúchadlami,teda vám poviem,denne aj 50 objednávok... :)

Len predaj slúchadiel nie je riešením. A to čo má pred nosom, počom? :);)
lujza.j
18.12.11,09:22
problém je aj to, že sa každý bojí niečo osobne proti ním podniknúť. Majú autá na ulici, čo kedˇmi ho tí poškodia? atď.
Vidím to aj ja nie veľmi ružovo . Ja navrhnem ísť za tou firmou a ponúknuť viac peňazí za prenájom. len či mi to SVB schváli. Niekoho tam potom nasťahovať a platiť firme ten rozdiel z fondu opráv. ???? Problém máme so štatutátom takže???

ved to, oni to vedia.tu nepomôže nič iba chovať sa tak isto ako oni, alebo že by ešte horšie......
ale určite treba najprv využiť všetky možné riešenia v rámci zákona a slušnosti.
pepsikova
18.12.11,13:10
..no ja by som parkovala o tri ulice ďalej,auto pripoistila, ak by som bývala priamo nad nimi, denne by som im robila diskotéku metal a bubny, tak 2-3 hodinky doobeda a navečer,dvere by mali nasprejované lepidlom každý deň a olej z pečených fašíriek by im tiekol po oknách bežne-denne,hadica z pračky by mala odtok špeciálne upravený priamo k susedom do spálne...a nech sa mi prídu sťažovať, pustím na nich psa§...a môj pes nemá rád tmavé farby!...(som hnusná?)
..no, trochu kecám, ale keď sa budete báť,budú vám srať** pred dvere a vy to budete čuchať..no a vaše deti tiež...a už len kvoli deťom by som sa nebála!!!...
misoft
18.12.11,13:24
..no ja by som parkovala o tri ulice ďalej,auto pripoistila rozumné, i keď trochu nepohodlné :D, ak by som bývala priamo nad nimi, denne by som im robila diskotéku metal a bubny repráky položené priamo na podlahe - ej kua, tie lustre dole budú cingotať, tak 2-3 hodinky doobeda a navečer a ako bónus - 1 hodina tesne pred večierkou,dvere by mali nasprejované lepidlom každý deň ale nie sekundovým - potom to nemá účinok a olej z pečených fašíriek by im tiekol po oknách bežne-denne a keď toho oleja bude málo - niektorá reštika sa ho ochotne zbaví ,hadica z pračky by mala odtok špeciálne upravený priamo k susedom do spálne... nie do spálne, veď žiadnu nemajú, rovno na chodbu a nech sa mi prídu sťažovať, pustím na nich psa§ a daj mu ešte svietiaci obojok a vypni svetlá - jóóój dyk beštija...a môj pes nemá rád tmavé farby!...(som hnusná? si veľmi milá :D)
..no, trochu kecám, ale keď sa budete báť,budú vám srať** pred dvere sračky na lopatku a drbnúť im to do okien - sú na prízemí a vy to budete čuchať..no a vaše deti tiež...a už len kvoli deťom by som sa nebála!!!... .
pepsikova
18.12.11,13:40
...softík, si mi to vymakal!...darmo je, chlap je chlap!...
misoft
18.12.11,13:58
...len z vlastných skúseností (i keď to nebolo až také "husté", ale blížilo sa k tomu). Tiež sme mali jednu "kakaovo-čokoládovú" na prízemí - pokiaľ boli sami - bolo to OK, no keď k nim prišli ich deti na návštevu (len 3 mesačnú :D), hneď sme mali bordel na schodoch, pod schodmi, vykradnuté pivnice, rozbité dvere, požiare zakladané v pivnici, detské "zábavky" na schodoch s pálením novín a dreva a samozrejme krik a spev od aleluja do aleluja.
Až sa raz naštvalo zopár "normálnych", kakaovo-čokoládové decká "záhadne" padali zo schodov, elektrika im vybuchovala z neznámych príčin - skončila návšteva (ale len na jeden rok, potom repete).
No záver prišiel v 89-tom (kľúčiková revolúcia), keď sa starý ožral, pohádal sa so starou, vylial kýbel vody do el. rozvodov (prásk - bolo po sledovaní telky na 5 hodín - revolúcia je revolúcia, opravári nemali čas - sledovali telku!), rozmlátil si auto.
Takže dostali ultimátum (okrem iného BP u nich zistil obrovské nedoplatky) - a) zaplatiť a ostanú, b) padáka z bytu, byt sa pridelí inému. Dostali b). A je pokoj.
najag
18.12.11,14:32
Zákon č. 182/1993 o vlastníctve bytov a NP

§ 10
(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.



Nepoznam doteraz ani jedno rozhodnutie sudu v ramci SR, ktory by rozhodol v zmysle §10 zakona č.182/1993 Z.z, a nariadil predaj bytu z tohto titulu, takze vyuzitie uvedeneho ustanovenia zakona v praxi je velmi pochybna. Je to sice pekne, ze je to v zakone, ale je to k nicomu.
najag
18.12.11,14:35
Najlepsim riesenim je, ked ostatni vlastnici bytov v bytovom dome, odpredaju ostatne byty romskej komunite a kupia si byty v inom bytovom dome......:D
Negoti
18.12.11,14:37
Najlepsim riesenim je, ked ostatni vlastnici bytov v bytovom dome, odpredaju ostatne byty romskej komunite a kupia si byty v inom bytovom dome......:D
táto myšlienka nie je reálna......cena bytov by klesla pod polovicu a možno ešte hlbšie............a takto potom začína povestný Lunik IX.....
najag
18.12.11,14:45
táto myšlienka nie je reálna......cena bytov by klesla pod polovicu a možno ešte hlbšie............a takto potom začína povestný Lunik IX.....

Ale gadzovia mozu robit, romovia vsak nie...........gadzovia za peniaze, romovia za socialne.....:D
Mária27
18.12.11,17:58
Nepoznam doteraz ani jedno rozhodnutie sudu v ramci SR, ktory by rozhodol v zmysle §10 zakona č.182/1993 Z.z, a nariadil predaj bytu z tohto titulu, takze vyuzitie uvedeneho ustanovenia zakona v praxi je velmi pochybna. Je to sice pekne, ze je to v zakone, ale je to k nicomu.

Nech sa páči, prečítaj si.
Llívia
19.12.11,08:19
Nevšimla som si, že by v tom prvom rozhodnutí bola napísaná lehota, dokedy byt musia predať.
najag
19.12.11,11:23
Nech sa páči, prečítaj si. Dakujem, je to rozhodnutie prvostupnoveho sudu. Odporca sa neodvolal ? Aj druhostupnovy sud potvrdil povodne rozhodnutie ?
Mária27
19.12.11,15:24
To si zas pohľadaj ty sám. Najľahšie je kritizovať.
najag
19.12.11,15:55
To si zas pohľadaj ty sám. Najľahšie je kritizovať. Ze by vlastna skusenost ?
hubatá
20.12.11,07:09
Jediným riešením je vopred požiadať matriku na MÚ - aby neprihlasovala do tohto bytu už nikoho iného, lebo oni sú schopní sa tam prihlásiť na trvalý pobyt aj 40-ti. A to len potom bude peklo ak dostanú sociálne dávky! A nezabudnite chodiť žalovať na ÚPSVaR (ale poproste o anonymitu) na sociálku ako deti chodia bosé, hladné, neumyté - neprispôsobivým na image starostlivých rodičov veľmi záleží kvôli prídavkom na deti, aby im ich nevzali do DD.
mackoivan
20.12.11,16:42
táto myšlienka nie je reálna......cena bytov by klesla pod polovicu a možno ešte hlbšie............a takto potom začína povestný Lunik IX.....
Nuž podľa mňa počin tej firmy urobil naše byty nepredajnými
Llívia
21.12.11,07:42
Jediným riešením je vopred požiadať matriku na MÚ - aby neprihlasovala do tohto bytu už nikoho iného, lebo oni sú schopní sa tam prihlásiť na trvalý pobyt aj 40-ti. A to len potom bude peklo ak dostanú sociálne dávky! A nezabudnite chodiť žalovať na ÚPSVaR (ale poproste o anonymitu) na sociálku ako deti chodia bosé, hladné, neumyté - neprispôsobivým na image starostlivých rodičov veľmi záleží kvôli prídavkom na deti, aby im ich nevzali do DD.
Na trvalý pobyt MÚ nikoho neprihlási, ak dotyčná osoba/osoby nemajú na to súhlas od vlastníka bytu.
(Chcela som napísať "našťastie neprihlási", ale ono je to v podstate asi jedno, či sú tam prihlásení, alebo nie, byť (a bývať) v tom byte môžu, veď sú aj "návštevy".)
expeeert
21.12.11,08:28
Najrýchlejšie a asi aj najúčinnejšie riešenie je jedine to čo popísala pepsikova a príp. čo dokáže Vaša fantázia vymyslieť... (aj keď osobne by som na nich psa nepúšťal, mohli by ho zjesť... a čo sa týka hurhaja, oni ho zrejme robia v noci a doobeda vyspávajú, takže to treba tiež správne načasovať, a je tam otázny aj vplyv na ostatných susedov...)
Cez súdy je to zdĺhavé a kým sa pozviechajú, tak budete mať zničený celý barák... A riešiť to cez MsÚ, tak to je úplne zbytočné, tam sú na teplých miestach a nechať sa vyhodiť kvôli tomu že to začnú riešiť a obvinia ich z "rasovej diskriminácie", tak to ani jeden nespraví.
U nás v jednej dedine sa do jedného opusteného domu tiež prisťahovala takáto rodinka, miestny "mládenci" im prvý deň povybíjali okná, druhý deň už aj niečo horelo na dvore a tretí deň sa odsťahovali... Nie je to síce legálne riešenie, ale na takýchto jedincov asi jediné účinné.
Bohužiaľ druhá vec je, že v globále problém ako taký sa nevyrieši len sa presunie niekam inam...
buchač
21.12.11,11:54
PRELOŽIŤ a VYLEPIŤ NA VCHODOVÉ DVERE ...:---:D

http://rt.com/news/welfare-tourists-eu-uk-301/


Cudzí štátni príslušníci majú nárok na sociálne dávky po tom, čo žili vo Veľkej Británii viac ako tri mesiace, ale musia presvedčiť príslušné orgány, že sú tu kvôli práci a obžive.
Teraz sa EÚ vyzýva k relaxácii Británia týchto pravidiel, vyhlasovaje , že ich nespravodlivo diskriminuje.
Chce pre cudzích štátnych príslušníkov , aby boli oprávnení požívať výhody, akonáhle sa objavia......

...takže informovať ...povedzme tým zmieneným oznamom na vchodových dverách ...;)

Mám za to , že celý vchod sa na jeden autobus v pohode poskladá ...len aby tá fajn firma zasa ďalších exotov nedovliekla do podnájmu ...:rolleyes:
hubatá
22.12.11,23:05
Pre poberanie všelijakých sociálnych príplatkov oni práve potrebujú byť prihlásení niekde k trvalému pobytu. Preto ich býva toľko na kope.
Ferdosondo
23.12.11,06:22
Najrýchlejšie a asi aj najúčinnejšie riešenie je jedine to čo popísala pepsikova a príp. čo dokáže Vaša fantázia vymyslieť... (aj keď osobne by som na nich psa nepúšťal, mohli by ho zjesť... a čo sa týka hurhaja, oni ho zrejme robia v noci a doobeda vyspávajú, takže to treba tiež správne načasovať, a je tam otázny aj vplyv na ostatných susedov...)
Cez súdy je to zdĺhavé a kým sa pozviechajú, tak budete mať zničený celý barák... A riešiť to cez MsÚ, tak to je úplne zbytočné, tam sú na teplých miestach a nechať sa vyhodiť kvôli tomu že to začnú riešiť a obvinia ich z "rasovej diskriminácie", tak to ani jeden nespraví.
U nás v jednej dedine sa do jedného opusteného domu tiež prisťahovala takáto rodinka, miestny "mládenci" im prvý deň povybíjali okná, druhý deň už aj niečo horelo na dvore a tretí deň sa odsťahovali... Nie je to síce legálne riešenie, ale na takýchto jedincov asi jediné účinné.
Bohužiaľ druhá vec je, že v globále problém ako taký sa nevyrieši len sa presunie niekam inam...
S tým, že im budeš robiť zle, tak s nimi nevybabreš. Akurát tak so sebou. Sú v prevahe, čo sa týka počtu, času a aj zákernosti. Ak im niečo spravíš, tak sa môžeš pripraviť na odvetu v x-krát horšej forme. Im nerobí problém ubližovať okoliu. Majú kopec času a príde im to ako spestrenie ich spôsobu života.
Viete ktoré sú tri najhoršie slová od róma? : "Dobrý deň sused"