dragonfly
18.12.11,11:17
Dobrý deň, pripravujem sa na základnú štátnicu z taliančiny a bola by som rada, ak by mi niekto poradil nie príliš náročnú knihu od talianskeho autora, ktorú by som si mohla zohnať v originále. Niečo vhodné, primerané pre úroveň B1 - B2. Samozrejme aj viac kníh :). Talianska literatúra mi nie je veľmi známa a všetko čo poznám sa mi zdá náročné aj v slovenčine :). Prípadne pre moju súkromnú potrebu to môže byť aj kniha nie priamo z talianskej literatúry, ale vhodná na porozumenie textu, niečo ako napr. Malý princ - toho som si v taliančine našla.
Ďakujem všetkým.
dragonfly
02.01.12,15:46
:mee: to je skoda ze nikto nevie poradit. viem ze taliancina nie je u nas velmi rozsirena. ale posuvam, pokial by sa niekto nasiel kto sa vyzna v literature alebo uci slovencinu - ak by ste vedeli o jazykovo jednoduchsej knihe talianskeho autora dajte tip.
ja som si stiahla nejake pdf knihy talianskej literatury, ale je to vsetko ta klasika dost stará ako dante a bocaccio a tam je aj ten jazyk dost obtiazny, taky zastaraly.
dakujem
Indeed
02.01.12,15:49
altrimenti, senza efetto ...
Indeed
02.01.12,15:51
To nie je nazov knihy, len konštatovanie vývoja v téme...
Nella_2
02.01.12,16:18
Skús týchto autorov: Alberto Moravia (Rimanka), Umberto Eco (Meno ruže)...
dragonfly
03.01.12,18:10
ďakujem za odpovede, nakoniec som sa zatiaľ rozhodla pre alberta moraviu - ciocciara, vyzerá to jazykovo zvládnuteľné a pomaly sa tým budem prehrýzať. potom nájdem niečo ďalšie. našla som pomerne veľa staršej literatúry, ale ako som tu písala, ten starý jazyk je pre mňa ťažký.
lavanda
04.01.12,07:05
Skús sa informovať napríklad tu: www.oxico.sk (http://www.oxico.sk) , majú v ponuke upravené čítanky v cudzích jazykoch, niečo tam je aj v taliančine, ale či sa ti to hodí, pozri sama.
Prípadne, ak si z Bratislavy, zisti si, či nemáš nejaký kontakt na talianskom gymnáziu http://gymlsba.edupage.org/, určite tam budú mať knižnicu s talianskou beletriou.
arizona
04.01.12,07:12
dragonfly
04.01.12,14:55
ďakujem všetko si to pozriem, bohužiaľ som z ďalekého severu, takže tu práve nie je veľký výber kontaktov :)