253
18.12.11,13:54
Mám jednoduchý prívesný nebrzdený vozík za automobil, ,ktorý už asi 4 roky nepoužívam. Platím povinnú poistku, nemám však platnú STK. Prosím o radu, či platí aj na tento vozík pravidlo, že ak požiadam o STK, musím zaplatiť pokutu na obvodnom úrade za nedodržanie termínu pre STK, tak ako je to u osobných automobilov. Ak toto pravidlo platí, prosím o radu, ako sa tejto pokute vyhnúť. Ďakujem za radu. Pavel.
Juraj Bindzár
19.12.11,15:48
Ja som rok nemal STK , mal som vozík doma odstavený , poistku som platil a keď som potom šiel na STK tak sa nič nepýtali , dal som im technický preukaz , prebehla kontrola , zaplatil som a hotovo.:)
pivko
19.12.11,18:22
Tak o tom som nepočul ani ja že by si mal platiť nejaku pokutu. Nech Ti dokážu že si vozik používal bez STK. Teraz ma to čaka s manželkynim autom , ktoré rok nepoužívala tak že STK nebolo treba.
dolfort
23.12.11,01:41
myslím že pokutu ti dajú len ak na to prídu na doprave kontrolou záznamov z STK, ku ktorým ak sa nemýlim, majú prístup.
systematicky sa však ale asi kontroly nerobia, hoci sú tendencie celé to zautomatizovať do stavu ako popišuješ, t.j. automaticky nemáš platnú STK tak nasleduje pokuta z úradu dopravy.