pipi6523
18.12.11,14:27
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aká je doba, po ktorej sa s.r.o. môže prepísať na nového konateľa, ak už jeden prepis bol a prebehol aj v obchodnom registri? Kedy najskôr sa môže znova prepísať? Je tam nejaká zákonná lehota? Ďakujem.
mattto
18.12.11,13:48
pletieš dve veci dokopy, spoločnosť sa neprepisuje na nového konateľa - konateľ je funkcia. Laicky povedané "prepisuje sa na" nového spoločníka... Aj zmenu konateľa, aj spoločníka môžeš robiť koľkokrát chceš a nie sú žiadne zákonné obmedzenia
pipi6523
18.12.11,14:07
Ďakujem, asi som sa len zle vyjadrila, ale myslím, že sme sa pochopili. :)
Economic
20.12.11,20:44
Zákonná lehota na vybavenie podania týkajúceho sa zápisu zmeny v OR je 5 pracovných dní od podania / pri papierovom podaní. / pri elektronickom podaní 5 pracovných dní od vypárovania úhrady súdneho poplatku.
Economic
27.12.11,11:06
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aká je doba, po ktorej sa s.r.o. môže prepísať na nového konateľa, ak už jeden prepis bol a prebehol aj v obchodnom registri? Kedy najskôr sa môže znova prepísať? Je tam nejaká zákonná lehota? Ďakujem.

Ešte doplním. O novom návrhu by sa nerozhodovalo skôr, než by právoplatne nebola ukončená predchádzajúca zmena. To by totiž v prípade neukončenia predchádzajúcej zmeny nepustilo do realizácie alebo inak povedané do rozhodovania o novej zmene. Inak platí 5 denná lehota. Návrhov môžeš za sebou podávať koľko len chceš. Vždy sa musia predchádzajúce zmeny ukončiť, teda popreberať dokumenty, aby sa lehoty predchádzajúceho konania uzavreli a mohli sa začať počítať nové. Pretože v takto prípade sa nová lehota začína počítať až po ukončení tej predchádzajúcej. No snád pochopíš, ako som to myslela.
KEJKA
27.12.11,11:30
Zákonná lehota na vybavenie podania týkajúceho sa zápisu zmeny v OR je 5 pracovných dní od podania / pri papierovom podaní. / pri elektronickom podaní 5 pracovných dní od vypárovania úhrady súdneho poplatku.
za OR Trnava som mala info, že e-podanie sa vybavuje strašne pomaly, lepšie podať papierovo-to vraj vybavujú prednostne. Nie je to pravda, po zaplatení poplatku 17.12. bol pridelený sudca t.j. spárovaná platba - 20.12. .....(2pracovné dni)
a dnes 27.12. je rozhodnutie o zápise, t.j. 3 pracovné dni, resp.4 s dneškom, ale správa prišla ráno.
Podobne promptne som to zažila aj inde viackrát.
takže zákonné lehoty sú určite dodržiavané a dá sa na to spoľahnúť.
Economic
27.12.11,11:36
za OR Trnava som mala info, že e-podanie sa vybavuje strašne pomaly, lepšie podať papierovo-to vraj vybavujú prednostne. Nie je to pravda, po zaplatení poplatku 17.12. bol pridelený sudca t.j. spárovaná platba - 20.12. .....(2pracovné dni)
a dnes 27.12. je rozhodnutie o zápise, t.j. 3 pracovné dni, resp.4 s dneškom, ale správa prišla ráno.
Podobne promptne som to zažila aj inde viackrát.
takže zákonné lehoty sú určite dodržiavané a dá sa na to spoľahnúť.

Najliknavejšia je podľa mojich skúseností BA. Tí si niekedy predĺžia lehotu /môžu podľa platnej legislatívy/ o ďalších 5 dní. Ale už sa mi stalo, že aj v BA mi rozhodli na 3 deň od pridelenia veci sudcovi /alebo vyššiemu súdnemu....

Podotýkam, či je podanie urobené elektronicky alebo v papieri, lehota je úplne rovnaká zo zákona. Je pravda, že inak sa začína počítať u papierového podania a inak u elektronicky podaného.

Mne sa stáva aj to, že ráno mi príde oznámenie o pridelení sudcu a popoludní už aj rozhodnutie o zápise v OR. Aj takto to niekde funguje. A ja z toho vždy tak veľmi vyteším.
zk24
27.12.11,11:43
Myslim ze dost zálezí od toho kolko maju práce. Jeden prepis obchodných podielov - zmena spolocnika, konatela, sidla... v pondelok na obed sme odniesli navrh, v utorok rano pozeram na webe a uz bol zapis dokonca na internete zverejneny. To bola bleskovka - do par hodin. Druhy prepis trval 5 dni poctivo.
Economic
27.12.11,11:55
Myslim ze dost zálezí od toho kolko maju práce. Jeden prepis obchodných podielov - zmena spolocnika, konatela, sidla... v pondelok na obed sme odniesli navrh, v utorok rano pozeram na webe a uz bol zapis dokonca na internete zverejneny. To bola bleskovka - do par hodin. Druhy prepis trval 5 dni poctivo.

Škoda, že takéto striktne dané lehoty neplatia aj pri sporoch. Nemuseli by byť sťažnosti na súdne prieťahy.