hoblík
18.12.11,18:34
Dobrý večer!

Prosím Vás o radu. Máme v našej bytovke susedov, ktorí si ponechali radiatore bez meračov stým vysvetlením, že ony si dali radiatore zablombovať a nedajú sa teraz používať a tým spôsoobm, že riadiatore sú napojené na stupačky komplet, ale že nemôžu točiť hlavicou, lebo by porušili plombu pri otvorení radiatora. Neviem, či to správne píšem.
:)Ešte raz - radiatore sú napojené na stupačky kúrenia, hlavice sú osadené na radiatoroch, ale ony ich nevyužívajú, preto si ich dali zablomovať, aby ich nepúšťali.
Existuje také niečo????? Dá sa zablokovať hlavica na radiatore , aby ju nemohli bez porušenia plomby pustiť???:confused:

Prosím Vás o odopoveď, lebo ja mám taký názor , že to možné nie je a ony nás okrádajú na teple.
:mad:
Ďakujem!!
pepsikova
18.12.11,17:52
...máte určite nejakého správcu, ktorý každoročne odpisuje stav meračov na radiatoroch..a ten by mal vedieť,či a prečo majú susedia radiatory odstavené...
sito
18.12.11,17:56
Vykurovací systém je spoločné zariadenie.

Zákon 182/1993, § 11, odsek 3

(3) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný umožniť na požiadanie na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere vstup do bytu alebo nebytového priestoru zástupcovi spoločenstva, správcovi a osobe oprávnenej vykonávať opravu a údržbu za účelom vykonania obhliadky alebo opravy, ak opravu nezabezpečí sám alebo ak ide o opravu spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu prístupných z jeho bytu alebo montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním.

Treba odstaviť stupačku, požiadať ho o vstup do bytu. Radiátor, jeho napojenie odrezať a zavariť. Je napojený načierno, alebo ste mu dali súhlas? U nás to mal tiež jeden spravené, ale na šróbenie. Tiež nechcel naň merač. Musel ten radiátor odstrániť. Aj odstránil.
lujza.j
18.12.11,17:56
u nás sa odpisuje tak že každý si napíše a odovzdá chlapovi.... už nechodí po bytoch..
ak majú zablokované radiátory mali by mať nulové stavy
PASKOV
18.12.11,18:46
*** meračov na radiatoroch *** prosím, jde o PRVN a trubičková lobby má radost, že má další oběť
verkaz
18.12.11,20:11
Ak na to nemá súhlas správcu alebo spoločenstva, tak porušuje zákon. Mali by ste ho úplne odpojiť od kúrenia ale aj tak by platil za vykurovanie (podľa toho aký máte odsúhlasený pomer). Veď ho vykurujú susedia a cez jeho byt idú aj stúpačky, ktoré mu tak isto dávajú teplo.
V každom prípade som zato, aby firma, ktorá robí výpočet spotreby tepla a za tým účelom odpisuje stavy na PRVN, toto robila skutočným odpisom stavu a súhlasným podpisom každého spotrebiteľa.
najag
18.12.11,20:52
u nás sa odpisuje tak že každý si napíše a odovzdá chlapovi.... už nechodí po bytoch..
ak majú zablokované radiátory mali by mať nulové stavy Az na to, ze tam ziadne merace nemaju.....:D
lujza.j
18.12.11,21:04
Az na to, ze tam ziadne merace nemaju.....:D

ja som len nadviazala nato čo písala pepsikova.
najag
19.12.11,11:18
ja som len nadviazala nato čo písala pepsikova. Ja viem, len je velky rozdiel medzi zaplombovanym radiatorom s meracom a s zaplombovanym radiatorom bez meraca....pretoze rozne ich stavy, umoznuju aj rozne veci ........:D
hoblík
19.12.11,17:11
Ten človek , čo si nechal radiator aj podlahové kúrenie bez meračov s tým, že si dal zablombovať hlavice proti otočeniu, je náš predseda SVB. Stupačka sa nedá odstrániť, lebo ide aj do rozvodov do radiatorov, ktoré majú merače. Bolo by to protizákonné. Ja som len chcela odpoveď , či sá dá zablokovať hlavica proti otočeniu, aby radiator kúril resp. podlahové kúrenie.
Ďakujem
najag
19.12.11,19:16
Ten človek , čo si nechal radiator aj podlahové kúrenie bez meračov s tým, že si dal zablombovať hlavice proti otočeniu, je náš predseda SVB. Stupačka sa nedá odstrániť, lebo ide aj do rozvodov do radiatorov, ktoré majú merače. Bolo by to protizákonné. Ja som len chcela odpoveď , či sá dá zablokovať hlavica proti otočeniu, aby radiator kúril resp. podlahové kúrenie.
Ďakujem

Odpoved je jasna, ak sa menia radiatory s namontovanym PRVN na zaciatku zimy za radiatory bez PRVN, aby sa dobre vykurovalo a prehodia sa pri odpocte a potom zase...tak s jednou hlavicou uz nie je ziadny problem, najma ak je zaplombovane tak, aby sa dala vymenit za inu, neplombovanu a potom zase naopak .......:D Ludska tvorivost nema hranice.....
sito
19.12.11,22:02
Ten človek , čo si nechal radiator aj podlahové kúrenie bez meračov s tým, že si dal zablombovať hlavice proti otočeniu, je náš predseda SVB. Stupačka sa nedá odstrániť, lebo ide aj do rozvodov do radiatorov, ktoré majú merače. Bolo by to protizákonné. Ja som len chcela odpoveď , či sá dá zablokovať hlavica proti otočeniu, aby radiator kúril resp. podlahové kúrenie.
Ďakujem

V úvode si nepísala o podlahovom kúreni. Predseda zatiaľ s vami vybabral. Teraz je ťah na vás. Vybabrete s ním? Jedna nie, všetci, môžete. Ba už nemusí byť ani predseda SVB vášho domu.
Gapo
21.12.11,12:41
Nielenže nepísala o podlahovom kúrení, ale z príspevku nie je jasné ani to, aké majú hlavice a ako ju a kým má zaplombovanú.
Pretože aj keby bola hlavica zaistená proti otáčaniu, čo mu bráni aby ju dal dolu úplne a tým by ventil bol naplno otvorený.
Okrem toho odkiaľ má napojené podlahové kúrenie? A je to podlahové kúrenie na vykurovacie médium, alebo na elektrinu? Bez úplných informácií sa ťažko dá niečo povedať.
Takto to vyzerá, že pán predseda SVB je pekný vykuk, ale môže to byť aj úplne inak.
majkii
21.12.11,21:37
najlepšie bude, ak na najbližšom zhromaždení odhlasujete odpojenie rádiatorov v byte a zablendovanie prívodu na odbočke zo stupačky. Samozrejme, uložiť povinnosť platiť základnú zložku.