palcek12345
18.12.11,19:07
dobry den,
som tu novy takze pokusim sa nacrtnut temu , ktora sa asi bytostne tyka viacerych a v ktorej by som potreboval poradit.
Do problemov som sa dostal nahodnou havariou a nasledne platenim nezmyselnych penazi niekomu....dalej nemozem pokracovat. Vysledok je ze som bol nuteny pouzit na tito skutocnosti vlastne uspory a nasledne uvery a neskor dalsie a neskor aj dalsie na krytie ostatnych uverov. samozrejme doslo ku kolotocu ktory sa pretrhol tento mesiac. Bol som aj riaditelom ale ani plat nestacil na pokrytie tychto vydavkov. Momentalne som v stave debetov , kreditiek, spotrebnych uverov. Na vsetky tieto produkty uz jednoducho nemam a ako kadekde citam, co zanmenaju exekucie atd. V osobnom majetku mam len auto nic viac som rozvedeny a exmanzelku som od tychto dlhov odbremenil, tym chcem povedat, ze majetkovo som vysporiadany. Viem ze jednotlive bankove subjekty a nebankove postupne budu bombardovat upomienkami a pokutami a urcite dojde aj k exekuciam. Nakolko som bol stale financne zabezpeceny tato situacia je pre mna nejasna a preto sa potrebujem poradit ako a co dalej. mam ale dobry napad na podnikanie a chcel by som zalozit s.r.o. Viete mi niekto poradit aby exekutor nesiahol na ziadny majetok, ake listiny mam mat v ramci firmy a ako s uvermi s podielmi vo firme no nejaky chronologicky postup ako na to. Jeden krat som bol zabezpeceny ale z tohto velkeho problemu sa chcem dostat. Suma na splacanie momentalne 1800eur , ktoru som splacal ako FO. Momentalne nezamestnany /nemocenska/, ktora konci. Dlhy mam aj u sukromnych ludi /moja rodina , ktora mi pomaha , ale uz je to nezvladnutelne. Prosim poradte mi ako na to aj napriek , ak budete mat nejake otazky urcite odpoviem. Dakujem
Ondrej
blavaciko
18.12.11,18:24
v pripade, ak by si mal trvale zamestnanie, moze exekutor dostavat peniaze priamo od tvojho zamestnavatela skrs zrazky zo mzdy napriklad...
co sa tyka sro, obchodny poddiel v spolocnosti moze byt predmetom exekucneho konania
marleau
18.12.11,18:49
Ty dlhuješ 1800 eur spolu??Mne nebolo vyplatených naposledy 21.000,- eur,teda zisk a kopec výdavkov...
Katka91
19.12.11,06:54
Ak by si si založil s.r.o., tak tvoje osobné dlhy nebudú mať so spoločnosťou žiadny súvis, čiže ako budeš mať exekúciu, na majetok s.r.o. ti exekútor nesiahne (s výnimkou obchodného podielu ako píše hore blavaciko). Ak by si podnikal ako fyzická osoba, tam by to bolo naopak, ručil by si celým majetkom. Aspoň si myslím že je to tak a že sa to nezmenilo.
tictac7
19.12.11,06:58
...sa Ti nezdá, že to isté riešiš na dvoch frontoch?

http://www.porada.sk/t182487-podnikanie-a-hrozba-exekucii.html
palcek12345
19.12.11,08:11
Prepac ale nepochopil som velmi tie fronty ak narazas na sro. tak nie na tu sa uvery brat nebudu.

...sa Ti nezdá, že to isté riešiš na dvoch frontoch?

http://www.porada.sk/t182487-podnikanie-a-hrozba-exekucii.html
palcek12345
19.12.11,08:14
Da sa obchodny podiel dat na ticheho spolocnika? Alebo je podmienka aby ako majitel som musel mat nejaky obchodny podiel? Ako by to bolo najlepsie urobit?