lucinka9513
18.12.11,19:24
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohladom pracovného času. Som na dohodu u zamestnavatela.. môzem pracovať 12 hodín stále každý deň od pondelka do nedele? alebo aj viac?? okolo 84 hodin za týzden?... či to náhodou nie je protizákonné
veronikasad
18.12.11,18:38
Odkedy pracuješ na dohodu a aký druh dohody máš uzatvorený ?
lucinka9513
18.12.11,18:42
pracujem od 11. novembra do 8. januára... a vlastne mám dohodu na hodiny.. lenže doteraz som pracovala tak, že 2 dni som pracovala 12 hodín a dva dni som mala volna... menila som sa s kolegom.. ale teraz je to tak, ze budeme obaja pracovať a možno aj 14 hodín od pondelka do nedele.. okrem 25. dec. a 1. januára.. čo je zákonom dané voľno
veronikasad
18.12.11,18:44
pracujem od 11. novembra do 8. januára... a vlastne mám dohodu na hodiny.. lenže doteraz som pracovala tak, že 2 dni som pracovala 12 hodín a dva dni som mala volna... menila som sa s kolegom.. ale teraz je to tak, ze budeme obaja pracovať a možno aj 14 hodín od pondelka do nedele.. okrem 25. dec. a 1. januára.. čo je zákonom dané voľno
nepýtala som sa na odmeňovanie, ale či máš uzatvorenú dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti.
lucinka9513
18.12.11,18:47
dohodu mám uzatvorenú
veronikasad
18.12.11,18:48
dohodu mám uzatvorenú
akú dohodu ? Pozri názov. Každá je inak limitovaná množstvom hodín, ktoré môžeš odpracovať. Akú prácu vykonávaš ?
lucinka9513
18.12.11,18:49
dohoda o vykonaní práce
veronikasad
18.12.11,18:51
dohoda o vykonaní práce
Na DoVP môžeš odpracovať u jedného zamestnávatela 350 hod. ročne.

§ 224 Zákonníka práce
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2011-a.html#hore)

...
(2) Na základe uzatvorených dohôd podľa § 223 je zamestnávateľ povinný najmä

a) utvárať zamestnancom primerané pracovné podmienky zabezpečujúce riadny a bezpečný výkon práce, najmä poskytovať potrebné základné prostriedky, materiál, náradie a osobné ochranné pracovné prostriedky,
b) oboznámiť zamestnancov s právnymi predpismi a ostatnými predpismi vzťahujúcimi sa na prácu nimi vykonávanú, najmä s predpismi na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci,
c) poskytnúť zamestnancom za vykonanú prácu dohodnutú odmenu a dodržiavať ostatné dohodnuté podmienky; nároky zamestnanca alebo iné plnenia v jeho prospech nemožno dohodnúť pre zamestnanca priaznivejšie, ako sú nároky a plnenia vyplývajúce z pracovného pomeru,
d) viesť evidenciu uzatvorených dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru v poradí, v akom boli uzatvorené,
e) viesť evidenciu pracovného času zamestnancov, ktorí vykonávajú prácu na základe dohody o brigádnickej práci študentov a dohody o pracovnej činnosti.

(3) Zákazy niektorých prác pre ženy prác a pracovísk pre tehotné ženy, matky do konca deviateho mesiaca po pôrode, dojčiace ženy a mladistvých platia aj pre práce vykonávané na základe týchto dohôd.

§ 225
lucinka9513
18.12.11,18:55
áno to viem, len som chcela vedieť, či je správne pracovať 12-14 hodín od pondelka do nedele... pretože niekde som čítala, keď pracuješ 12 hodín tak by si mala mať aj nejaké volno