palcek12345
18.12.11,19:27
dobry den,
som tu novy takze pokusim sa nacrtnut temu , ktora sa asi bytostne tyka viacerych a v ktorej by som potreboval poradit.
Do problemov som sa dostal nahodnou havariou a nasledne platenim nezmyselnych penazi niekomu....dalej nemozem pokracovat. Vysledok je ze som bol nuteny pouzit na tito skutocnosti vlastne uspory a nasledne uvery a neskor dalsie a neskor aj dalsie na krytie ostatnych uverov. samozrejme doslo ku kolotocu ktory sa pretrhol tento mesiac. Bol som aj riaditelom ale ani plat nestacil na pokrytie tychto vydavkov. Momentalne som v stave debetov , kreditiek, spotrebnych uverov. Na vsetky tieto produkty uz jednoducho nemam a ako kadekde citam, co zanmenaju exekucie atd. V osobnom majetku mam len auto nic viac som rozvedeny a exmanzelku som od tychto dlhov odbremenil, tym chcem povedat, ze majetkovo som vysporiadany. Viem ze jednotlive bankove subjekty a nebankove postupne budu bombardovat upomienkami a pokutami a urcite dojde aj k exekuciam. Nakolko som bol stale financne zabezpeceny tato situacia je pre mna nejasna a preto sa potrebujem poradit ako a co dalej. mam ale dobry napad na podnikanie a chcel by som zalozit s.r.o. Viete mi niekto poradit aby exekutor nesiahol na ziadny majetok, ake listiny mam mat v ramci firmy a ako s uvermi s podielmi vo firme no nejaky chronologicky postup ako na to. Jeden krat som bol zabezpeceny ale z tohto velkeho problemu sa chcem dostat. Suma na splacanie momentalne 1800eur , ktoru som splacal ako FO. Momentalne nezamestnany /nemocenska/, ktora konci. Dlhy mam aj u sukromnych ludi /moja rodina , ktora mi pomaha , ale uz je to nezvladnutelne. Prosim poradte mi ako na to aj napriek , ak budete mat nejake otazky urcite odpoviem. Dakujem
Ondrej
Stefan2005
18.12.11,18:56
Keď si sa dostal do tohoto kolotoča, ťažko sa z toho dostáva. Na začiatku problémov možno stálo zato pouvažovať o osobnom bankrote, ale ak sa už nachádzaš v hmotnej núdzi, už ani toto veľmi nepomôže, najmä ak už nie sú žiadne financie navyše. Dúfam, že niekto ti dá ďalšie užitočnejšie rady - vidím, že máš snahu riešiť problémy, a to je základný predpoklad pre vymotanie sa z danej situácie...
Ice dive
18.12.11,19:21
no a čo je vlastne tvoja otázka? rozmýšlaš, ako dlhy splatiť, alebo ako začať podnikať a nemusieť splatiť dlhy....
ak si spôsobil haváriu, na náhradu škody je zákonná poistka, ak si sa "dohodol" s niekym a platil mu nezmyselné peniaze... jedná sa o vydieranie z jeho strany a mal by si podať trestné oznámenie... myslím, že volajaká pokuta a zákaz činnosti šoférovať je menšie zlo... ako tieto problémi do ktorých si sa dostal...
ak si založíš sro, a budeš mať dlhy, tak exekútor ti na obchodný podiel vo firme siahne, nakoľko je to majetok ako každý iný...
palcek12345
18.12.11,21:31
Dakujem za prispevok.Co sa tyka osobneho bankrotu tuto variantu zatia zamietam nakolko je tam 3rocny cyklus a neustale hladat zamestnanie atd vsetko som si nastudoval aj ohladom uspesnosti na sude zo cca 114 ziadosti od kedy si mohol poziadat o osobny bankrot sud odobril 7 a este ani jedna neuplynula/informaciu som dostal od sudcu. Problemy ak by som ich nechcel riesit tak to tu nenapisem a dlhy nesplacam co doteraz som splacal 1800eur mesacne ale uz to proste nejde. napisal som vsetkym instituciam riesil som poistky atd. Ak Ta nieco napadne co sa tyka postupu ako dalej daj mi vediet. Dakujem
Mila123
18.12.11,21:38
palček mňa je do toho nič, ale nechci mi napísať, že tvoju situáciu zapríčinila nehoda, kt. sa nabaľuje???? to si zničili nejaký Lamborghini?????
palcek12345
18.12.11,21:58
Dakujem aj Tebe za prispevok. Co sa tyka rady tykajucej sa poistky bola to jedna z rieseni ak by si nabural do nejakeho auta aut ktore vlastnia normalny ludia hoci by boli nervozny tak sa to takto riesi. Ale ak naburas do aut a urobis skodu za cca 1mil Sk / auta typu Hammer ciernej farby, jedna motorka a a alfa romeo/ a majitelia su iny ako obycajny to je zaciatok problemu. Podla mna do toho nevidis a ani nechci vidiet. Z tohto problemu som vonku aj vdaka policii ale financie su nenavratne pre mna. Nec hcem sa tu bavit o detailoch nakolko momentalne su nepodstatne. Justicia na slovensku je velmi slaba a ak aj pochytaju ryby proces je nadalej aktivny ale to tu nechcem riesit. Momentalne mam normalny zivot po 3 rokoch ale ostali financne problemy. Takze moja otazka je aka je najlepsia forma aby nedoslo k exekucii a dlhy sa nenavysovali a v pripade nedohody z bankami a nebankovymi spolocnostami aky by som mal postupovat pri zalozeni s.r.o. tak aby exekutor nesiahol na nic vo firme. Viem ze takato moznost je a poznam cloveka ktory to takto riesi ale nechce ma informovat, je to vyssia vrstva na slovensku. som bezdetny nikoho som nedal ani ako rucitela vsetko je na mne a tym som zamedzil problemy inym ludom. Urcite existuje nejaky sposob ako na to. Moje dlzoby chcem splacat a vsetky subjekty v ramci ich moznosti a internych pravidiel vysli v ustrety ale ani to nestaci na pokracovanie v splatkach, cize zvolia proces pokut, ktore pomaly dostavam za oneskorene splatky a uroky z omeskania. O vsetkom viem s bankami komunikujem intenzivne a tak isto ma upozornuju aby som nieco riesil co a ako dalej. Absolvoval som aj konkurzy ale ak by som chcel splacat dalejmusel by byt adekvatny plat doslova identicky ked som bol riaditelom, ale je to teraz tazke. A situaciu riesit aby som sa zamestnal a exekutor mi stahoval 1/3 z platu pri takychto velkych sumach to nema vyznam, navysi sa neumerne dlh /uroky, poplatky a sudy atd vratane exekutora/. som zmiereny s tym ze vo firme nebudem mat ziadny obchodny podiel, ale chcem v nej figurovat nakolko ludia ktory su ochotny mi pomoct by vstupili do tej firmy ale riadit by ju nevedeli nakolko know how neposkytujem nakolko sa jedna o zahranicny obchod podotykam legalny. Cize konkretna otazka: Je mozne aby som navrhol napr. bankovemu subjektu navrh splatok povedzme 30eur ked doposial bola splatka cca 225EUR/uvadzam ako priklad/. Ide mi o o ci to vobec bankove subjekty dokazu akceptovat. A dalsia otazka ako mam normalne legalne fungovat ako s.r.o. kde je podmienka aby som bol min. konatel ak nie majitel ale nevlastnil ziadny obchodny podiel. Mam aj cloveka ktory moze ist ako tichy spolocnik, mam aj dalsieho ktory moze ist za spolumajitela a mam aj osobu ktora o mojej situacii vie a papierovo by mohol vlastnit cely podiel firmy ale ja by som musel byt vedeny na obchodnom registri aj ako majitel aj ako konatel. Je to clovek ktory mi pomohol sa z mojich problemov dostat a dohodli sme sa ze pre mna bude jediny sposob aby som mu to splatil nejakym takymto sposobom samozrejme firma bude fungovat, obchodny partneri su a cakaju co urobim. Dakujem za dalsie pragmaticke rady. Rad by som podotkol ze tu nechcem otvarat temu individuii ktory ma do toho dostali. Ak niekto mal s nimi docinenia vie ze je tazko z toho vyjst ja som z toho vysiel a ostali len dlhy a to je najmensie zlo a to chcem teraz riesit. Dakujem za pochopenie.
palcek12345
18.12.11,22:03
ahoj, detailnejsie som to opisal. Nie som tu od toho aby som vysvetloval cely proces co sa vlastne udialo, to by sme sa museli velmi dlho osobne poznat. Dakujem za pochopenie. Ak mas nejaku radu privitam ak tu budeme riesit sposob vysvetlovania preco si to urobil tak a nie tak, je to neobjektivne z Tvojho hladiska nakolko si si tym nepresla a ani nechci. Vela ludi nemalo to stastie aby dopadli len z dlhmi ver mi. Nemam zaujem tu pisat ani o sposobe prace justicie korupcie a politikoch. Ak by si bola moja partnerka vedela by si o takych veciach ze by si si nedovolila takto reagovat. Dakujem za pochopenie.
Dáša_
19.12.11,05:15
otázka - a má ti exekútor ešte čo vziať? Mimo budúceho podielu v budúcej s.r.o
tictac7
19.12.11,06:59
palcek12345
19.12.11,08:43
lebo uzko suvisia ak si si precitala podrobne vsetko co som napisal
palcek12345
19.12.11,08:44
este moze auto , ale to idem predat rodinnemu prislusnikovi a nasledne by som si ho chcel prenajat ako s.r.o. za najom 1EUR
Ice dive
19.12.11,17:18
Dakujem aj Tebe za prispevok. Co sa tyka rady tykajucej sa poistky bola to jedna z rieseni ak by si nabural do nejakeho auta aut ktore vlastnia normalny ludia hoci by boli nervozny tak sa to takto riesi. Ale ak naburas do aut a urobis skodu za cca 1mil Sk / auta typu Hammer ciernej farby, jedna motorka a a alfa romeo/ a majitelia su iny ako obycajny to je zaciatok problemu. Podla mna do toho nevidis a ani nechci vidiet. Z tohto problemu som vonku aj vdaka policii ale financie su nenavratne pre mna. Nec hcem sa tu bavit o detailoch nakolko momentalne su nepodstatne. Justicia na slovensku je velmi slaba a ak aj pochytaju ryby proces je nadalej aktivny ale to tu nechcem riesit. Momentalne mam normalny zivot po 3 rokoch ale ostali financne problemy. Takze moja otazka je aka je najlepsia forma aby nedoslo k exekucii a dlhy sa nenavysovali a v pripade nedohody z bankami a nebankovymi spolocnostami aky by som mal postupovat pri zalozeni s.r.o. tak aby exekutor nesiahol na nic vo firme. Viem ze takato moznost je a poznam cloveka ktory to takto riesi ale nechce ma informovat, je to vyssia vrstva na slovensku. som bezdetny nikoho som nedal ani ako rucitela vsetko je na mne a tym som zamedzil problemy inym ludom. Urcite existuje nejaky sposob ako na to. Moje dlzoby chcem splacat a vsetky subjekty v ramci ich moznosti a internych pravidiel vysli v ustrety ale ani to nestaci na pokracovanie v splatkach, cize zvolia proces pokut, ktore pomaly dostavam za oneskorene splatky a uroky z omeskania. O vsetkom viem s bankami komunikujem intenzivne a tak isto ma upozornuju aby som nieco riesil co a ako dalej. Absolvoval som aj konkurzy ale ak by som chcel splacat dalejmusel by byt adekvatny plat doslova identicky ked som bol riaditelom, ale je to teraz tazke. A situaciu riesit aby som sa zamestnal a exekutor mi stahoval 1/3 z platu pri takychto velkych sumach to nema vyznam, navysi sa neumerne dlh /uroky, poplatky a sudy atd vratane exekutora/. som zmiereny s tym ze vo firme nebudem mat ziadny obchodny podiel, ale chcem v nej figurovat nakolko ludia ktory su ochotny mi pomoct by vstupili do tej firmy ale riadit by ju nevedeli nakolko know how neposkytujem nakolko sa jedna o zahranicny obchod podotykam legalny. Cize konkretna otazka: Je mozne aby som navrhol napr. bankovemu subjektu navrh splatok povedzme 30eur ked doposial bola splatka cca 225EUR/uvadzam ako priklad/. Ide mi o o ci to vobec bankove subjekty dokazu akceptovat. A dalsia otazka ako mam normalne legalne fungovat ako s.r.o. kde je podmienka aby som bol min. konatel ak nie majitel ale nevlastnil ziadny obchodny podiel. Mam aj cloveka ktory moze ist ako tichy spolocnik, mam aj dalsieho ktory moze ist za spolumajitela a mam aj osobu ktora o mojej situacii vie a papierovo by mohol vlastnit cely podiel firmy ale ja by som musel byt vedeny na obchodnom registri aj ako majitel aj ako konatel. Je to clovek ktory mi pomohol sa z mojich problemov dostat a dohodli sme sa ze pre mna bude jediny sposob aby som mu to splatil nejakym takymto sposobom samozrejme firma bude fungovat, obchodny partneri su a cakaju co urobim. Dakujem za dalsie pragmaticke rady. Rad by som podotkol ze tu nechcem otvarat temu individuii ktory ma do toho dostali. Ak niekto mal s nimi docinenia vie ze je tazko z toho vyjst ja som z toho vysiel a ostali len dlhy a to je najmensie zlo a to chcem teraz riesit. Dakujem za pochopenie.

no nehnevaj sa, ale na tvojom príbehu je veľa nezrovnalostí... aj keď by si rozmlátil HUMMER - jedno akej farby, alebo nejakú inú káru za 100 000 € tak aj ten najvymletejší mafián bude radšej požadovať peniaze od poisťovne ako od nejakého riaditeľa aj keď s 5 000 € platom... pokiaľ v tom nebolo niečo nelegálne...
ďalšia vec, ako bývalí riaditeľ by si mal vedieť aspoň základné veci čo sa týka zápisu do ORSR a pod, konateľom sro môžeš byť aj keď nie si jej majiteľom, tichým spoločníkom detto...
ako chceš splácať dlhy bankám, keď oficiálne nebudeš mať žiaden príjem??? pre banku si zaujímavým klientom ak máš príjem, ktorí si vie banka overiť v sociálnej poisťovni a robí to aj v prípadoch ak si berieš úver bez dokladovania príjmov... (je to len finta, že sa klienta na nič nepýta, v konečnom dôsledku ťa preklepú odpredu dozadu...) t.j. ak sa pre banku staneš delikventný odpredá svoju pohľadávku voči tebe vymáhačskej firme a tá nech sa stará...
tictac7
19.12.11,19:01
lebo uzko suvisia ak si si precitala podrobne vsetko co som napisal

...oni úzko nesúvisia - oni sú ÚPLNE ROVNAKÉ - preto som položila tú otázku :mad::mad::mad:
blavaciko
19.12.11,20:29
1) temy su absolutne rovnake
2) z 225 na 30 euro mesacne nepojde nikto
3) ak vo firme budes figurovat iba ako konatel ale nie spolocnik, NIKDY NEBUDE TVOJA, teda ak po case neodkupis obchodny podiel, ale na to nemas zakonne pravo
4) cloveka ktory moze papierovo vlastnit cely podiel ale v obchodnom registri musis byt ty? to akokeby si auto na papieri vlastnil ty ale v technicaku som ja...

5) tiche spolocenstvo je o niecom uplne inom, v podstate sa jedna o priamy vklad do spolocnosti, neplati ze tichy spolocnik = spolocnik bez papiera, skor tichy spolocnik = tichy spolupracovnik
Tichemu spolocnikovi nevznika ziadne majetkove pravo voci obchodnemu podielu spolocnosti, ma pravo len na svoj vklad znizeny o podiel na strate, prip. zvyseny o podiel na zisku spolocnosti.

http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#673
palcek12345
19.12.11,21:52
ahoj v mojom pribehu je vela nezrovnalosti, mozno pre Teba. Nacrtnem strucne ak by si mi Ty nabural mooje auto a ja by som si ta preklepol a zistil ze si clovek ktory zodpoveda za statne zakazky ako sukromny sektor z ktorych ja mozem profitovat v nemalych sumach dam Ti to tak pocitit, ze sa z toho nespamatas a nevymoces sa z htoho nikdy. Bolo by jednoduche pre mna Ti zaslat link na odyisielane reportaze z JOJ a z Markizy, ktore po prezreti by si pochopil, ze o ake peniaze islo vo verejnych zakazkach, ale ja tu niekoho nepotrebujem presviedcat o niecom coho sa ho bytostne netykalo, skor hladam riesenie.ak si niekedy pripravoval verejnu sutaz a bol za nu zodpovedny na zaklade gen. plnej moci potom si rad precitam Tvoj nazor.Co sa tyka zapisu sro do ORSR to samozrejme viem aj to ze mozes mat aj 10exekucii vratane Dan.uradu a mat fungujucu firmu, vilu v BA za 100mil a 5 aut.Toto mal moj byvaly sef na rovasi,skoda len ze vsetky info ako to urobil vedel len on takze kedze som dostal vypoved by bolo blbe ist za nim a opytat si radu. Bol zamestnancom a platil exekutorovi min. ciastky, takze viem ze sa z toho pomaly da vyjst vonku a zit normalne. Na vacsine uveroch platia poistky do aprila ale niektore uz skoncili takze su tu prve upomienky a preto v predstihu sa snazim ziskat rady od kohokolvek. Na SR som posobil iba 3 roky a zbytok casu som travil a pracoval mimo uzemia statu takze niekedy viem viac o zakonoch v krajine v ktorej som zil cca11 rokov ako o SR.S bankami komunikujem ale lvyplacam uz len 70 percent zavazkov. To len pre vysvetlenie.
palcek12345
19.12.11,22:06
1/Ospravedlnujem za za duplovane temy, kedze som tu novy nejako sa mi to podarilo zduplovat naozaj nevinne.
2/Myslis si ze by som sa nemohol dopracovat k vynimke napr. u riaditela vymahania pohladavok ked banka bude vediet ze som nemajetny a nebude mat z coho vymoct financie , ale bude dostavat aspon 30 a ked sa zlepsi stav financii pristupim na zvysenie splatok. Ide o to ze do vyplatenia dlhu mi ostavaju 2roky priblizne ale extremne mes splatky. 225 som uviedol ako priklad voci nemenovanej banke.
3/ dajme tomu ze by som vo firme bol aj konatel aj spolocnik, aky podiel by som mal mat myslim najnizsi mozny aby po uctovnej uzavierke boli splatky voci exekutorovi najnizsie mozne? Je moznost podiel vsunut opat do firmy a nenechat si ho vyplatit a tak by exekutor asi nemal pravo na nejaku sumu , alebo to tak nie je?
4/ aku formu by si teda navrhol Ty rataj , ze mam osobu ktora je bezuhonna, a mam aj ticheho spolocnika ktory nechce figurovat v OR. Mas nejaky tip ako by to realne mohlo byt?
5/pochopil dakujem
palcek12345
19.12.11,22:07
odpovedal som ospravedlnil som sa , ako ju mozem vymazat?
palcek12345
19.12.11,22:10
Je mozne do celeho toho zamotat aby som pracoval na mandatnu zmluvu a nie na HPP? Bude to mat vyznam?
blavaciko
19.12.11,22:23
pri jednom spolocnikovi je minimalny vklad myslim 750 euro.
len si uvedom, ze ak na papieri budes vlastnit 10 % firmy, tak v realite budes vlastnit 10 % firmy a nemas istotu, ze sa ti casom podari ziskat aj zvysnych 90 %.
Zisk spolocnosti nemusi sluzit vylucne na vyplatenie spolocnikov, o jeho prerozdeleni rozhoduje valne zhromazdenie.

Edit:
tichy spolocnik nikdy nefiguruje v obchodnom registri ani nikde ine, kedze on len poskytuje vklad do podnikania.

Ak mas osobu ktorej veris, kludne na nu napis aj 100% firmy, no dnes sa neda verit ani samemu sebe, nie to este inemu...
palcek12345
19.12.11,22:35
Vklad sa da urobit aj na zaklade cestneho prehlasenia vsak? Co sa tyka 10percent to je v pohode voci tichemu spolocnikovi ak by vlozil 90percent on vie ze som mu dlzny ale vie ze bez mna a jednej osoby ktora je v zahranici to nepojde ak by aj vlastnil 100percent. Mimochodom clovek obchoduje s nehnutelnostami takze ako mi vie pomoct aby som nieco normalne robil je tento sposob a valne zhromazdenie by aj tak rozhodlo o vyplateni a prerozdeleni zisku, len neviem ci je mozne aby jeho podiel bol vyplateny a moj by sa vsunul do firmy. spat do pokladne. Neviem ci tomu dobre rozumiem ale skusim sa opytat ak by sa zakladala sro e mozne zalozit sro tak ze ja by som bol ja spolocnikom s napr 10percentnym podielom a nizsim ak je to mozne a tak isto konatel a on ako tichy spolocnik 90perc. podiel a vyssi? alebo je to tak ze najprv musim zalozit sro a jeho prijat do sro na zaklade zmluvy o tichom spolocenstve s tym zeby som mu odpredal obch. podiel? Ako to vlastne je?
avalik
19.12.11,22:49
233/1995 Z.z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a o zmene a doplnení ďalších zákonov

§ 113b
Exekúcia na obchodný podiel

(1) Exekúciou možno postihnúť aj obchodný podiel v obchodnej spoločnosti.
(2) Exekútor poverený vykonaním exekúcie
a) upovedomí oprávneného, povinného a obchodnú spoločnosť, v ktorej je povinný spoločníkom, o začatí exekúcie postihnutím obchodného podielu,
b) prikáže obchodnej spoločnosti, aby po vydaní príkazu na začatie exekúcie postihnutím obchodného podielu už nevyplatila vyrovnací podiel alebo podiel na likvidačnom zostatku povinnému,
c) zakáže obchodnej spoločnosti, aby po vydaní príkazu na začatie exekúcie udelila súhlas na prevod obchodného podielu, ak je taký súhlas potrebný.

(3) Upovedomenie o začatí exekúcie doručí exekútor oprávnenému, povinnému a obchodnej spoločnosti podľa osobitného predpisu.11ac) Príkaz na začatie exekúcie doručí exekútor obchodnej spoločnosti do vlastných rúk.

(4) Po uplynutí lehoty na podanie námietok alebo po nadobudnutí právoplatnosti uznesenia, ktorým sa námietky zamietli, vydá exekútor exekučný príkaz. Exekučný príkaz sa doručí oprávnenému, povinnému a obchodnej spoločnosti do vlastných rúk.

(5) Doručením exekučného príkazu zaniká účasť povinného v obchodnej spoločnosti, ak osobitný predpis11ad) neustanovuje inak. Ak tak ustanovuje osobitný predpis, 11b) obchodná spoločnosť sa doručením exekučného príkazu zrušuje.

(6) Ak doručením exekučného príkazu účasť povinného v obchodnej spoločnosti podľa osobitného predpisu nezaniká, na exekúciu obchodného podielu sa primerane použijú ustanovenia o exekúcii predajom hnuteľných vecí. Najnižším podaním pri dražbe obchodného podielu je hodnota podielu na čistom obchodnom imaní spoločnosti určená na základe riadnej individuálnej účtovnej závierky za účtovné obdobie predchádzajúce účtovnému obdobiu, v ktorom došlo k začatiu exekučného konania.

(7) Ak doručením exekučného príkazu účasť povinného v obchodnej spoločnosti podľa osobitného predpisu zaniká, obchodná spoločnosť je povinná poukázať peňažné prostriedky zodpovedajúce vyrovnaciemu podielu v rozsahu vymáhanej pohľadávky a jej príslušenstva oprávnenému, ak zákon neustanovuje alebo stanovy neurčujú inak alebo ak sa oprávnený s exekútorom písomne nedohodol inak.

(8) Ak je obchodná spoločnosť v likvidácii, je povinná poukázať oprávnenému peňažné prostriedky zodpovedajúce podielu povinného na likvidačnom zostatku, a to v rozsahu vymáhanej pohľadávky a jej príslušenstva, ak sa oprávnený s exekútorom písomne nedohodol inak.

(9) Ustanovenia § 105 až 111 sa na exekúciu obchodného podielu použijú primerane.

---------------------------------------


obchodný zákonník

§ 108


(1) Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 5 000 eur.

(2) Spoločník nemôže jednostranným právnym úkonom započítať svoju pohľadávku voči spoločnosti proti pohľadávke spoločnosti na splatenie vkladu, ku ktorému sa zaviazal; ustanovenie § 106 tým nie je dotknuté.

§ 109


(1) Hodnota vkladu spoločníka musí byť aspoň 750 eur.

(2) Na založení spoločnosti sa môže každý spoločník zúčastniť iba jedným vkladom. Výška vkladu sa môže pre jednotlivých spoločníkov určiť rozdielne, musí však byť vyjadrená kladným celým číslom, ak osobitný zákon neustanovuje inak. Celková hodnota vkladov musí súhlasiť s hodnotou základného imania spoločnosti.

(3) Ak sa spoločník zaväzuje vložiť do spoločnosti nepeňažný vklad, musí spoločenská zmluva obsahovať určenie predmetu nepeňažného vkladu a určenie peňažnej sumy, v akej sa nepeňažný vklad započítava na vklad spoločníka, ku ktorému sa zaviazal.
palcek12345
19.12.11,22:56
dakujem prestudujem najprv a ak nebudem rozumiet opytam sa pekny vecer zatial resp. rano
pepsikova
20.12.11,04:54
..prečítala som,ale já ti nevim- ak si bol riaditeľom, čohokoľvek,ty nemáš kamarátov právnikov?..to sa mi vidí čudné, že toto riešiš tu,v každom príspevku pribalíš niečo zamotávajúce...nevrav, že ako taký bývalý riaditeľ nemáš po ruke právnika, ktorý by ti helfol...lebo aj fakt- nezamestnaný riaditeľ-to je dosť čudné...
hornak.ebsr
20.12.11,06:02
Dobrý deň,

nečítal som síce všetky príspevky, ale možno by bolo pre Vás východisko čo sa týka SRO:

1) Nominee služby a pre Vás generálne splnomocnenie - lacnejšia forma ako podnikať anonymne
2) Off-Shore spoločnosť niekde v daňovom raji a ku tomu slovenská org. zložka alebo dcérska spoločnosť - to je asi najbezpečnejšie ale drahšie

Veľmi záleží na tom, koľko chcete investovať (keďže máte zjavne finančné problémy) a akú perspektívu má podnikateľský projekt.
palcek12345
20.12.11,09:26
ODPOVED pre PEPSIKOVA:
Co sa tyka znameho pravnika mam ale je odcestovany v USA vrati sa az v marci a potom to s nim samozrejme budem riesit.Sluzby mi robi zadarmo takze nie je dovod platit za rady cudziemu pravnikovi. Co sa tyka noveho zamestnania vyhral som samozrejme konkurzy ale plat nebol taky vysoky aby mi to pokrylo vydavky na splatky. Momentalne som na nemocenskom a poberam max co ti socialaka moze dat okolo 600eur. Po tom mam este jednu moznost pokracovat v evidencii na UP ale len 6 mes kde samozrejme vyplacanie davky by bolo v sume viac ako 1000 eur ,ale to je kratkodoba zalezitost skor ju vyuzijem ak sa mi nepodari v kratkom casovom horizonte doriesit s.r.o. . Asi tolko
palcek12345
20.12.11,09:30
Co sa tyka samotnej sro. nie su tam nejako potrebne naklady nejake enormne pracujem na projekte kde by som poziadal o prispevok z UP na zakupenie potrebnych veci. Jedina podmienka je mat minimalne ukoncene Bc. aby som mal zivnost na zaklade ktorej by som mohol podnikat co mam nakolko mam VS. Co sa tyka Off shore spolocnosti zamyslali sme sa nad tym ale skrz financii to nepojde.
O prvej moznosti a to Nominee sluzby som nepocul vies mi to objasnit?
avalik
20.12.11,09:36
Co sa tyka samotnej sro. nie su tam nejako potrebne naklady nejake enormne pracujem na projekte kde by som poziadal o prispevok z UP na zakupenie potrebnych veci. Jedina podmienka je mat minimalne ukoncene Bc. aby som mal zivnost na zaklade ktorej by som mohol podnikat co mam nakolko mam VS. Co sa tyka Off shore spolocnosti zamyslali sme sa nad tym ale skrz financii to nepojde.
O prvej moznosti a to Nominee sluzby som nepocul vies mi to objasnit?


na sro prispevok z UP nedostanes - davaju to len SZCO po absolvovani skolenia a skusok - nemas zaruku, ze ho dostanes
hornak.ebsr
20.12.11,09:36
Co sa tyka samotnej sro. nie su tam nejako potrebne naklady nejake enormne pracujem na projekte kde by som poziadal o prispevok z UP na zakupenie potrebnych veci. Jedina podmienka je mat minimalne ukoncene Bc. aby som mal zivnost na zaklade ktorej by som mohol podnikat co mam nakolko mam VS. Co sa tyka Off shore spolocnosti zamyslali sme sa nad tym ale skrz financii to nepojde.
O prvej moznosti a to Nominee sluzby som nepocul vies mi to objasnit?

O prvej moznosti a to Nominee sluzby som nepocul vies mi to objasnit?

Nominee - nominovanie spoločníkov, štatutátov, dozornej rady, ...

V podstate ročná platba za človeka na ktorého bude spoločnosť napísaná, a ty konáš v jeho mene na základe splnomocnenia.

Už vidím, že sa hneď ozvú ľudia s poznámkami tipu "Biele kone a pod." :) ale vo svete je to bežne zavedené, len to treba korektne právne ošetriť.
hornak.ebsr
20.12.11,09:39
na sro prispevok z UP nedostanes - davaju to len SZCO po absolvovani skolenia a skusok - nemas zaruku, ze ho dostanes

Prosím Vás, oboznámte ma zmenilo sa niečo v zákone o pomoci De minimis.
Ešte tento rok sme pre klientov riešili príspevky aj na S.R.O. :)

Ďakujem
palcek12345
20.12.11,09:40
Kde si o tom mozem podrobnejsie precitat? Len podotykam ze nechcem robit nelegalne obchody ale realncne legalne a skutocne. Mas nejaky link kde sa dozviem ovela viac nieco obsirnejsie?
hornak.ebsr
20.12.11,09:47
Kde si o tom mozem podrobnejsie precitat? Len podotykam ze nechcem robit nelegalne obchody ale realncne legalne a skutocne. Mas nejaky link kde sa dozviem ovela viac nieco obsirnejsie?

No naša firma takéto služby ponúka už nejaký čas, ale už som dostal upozornenie. Takže žiadna reklama.

Ale samozrejme nebudem ani podporovať konkurenciu... Takže www.google.sk >>>> Nominee služby
palcek12345
20.12.11,09:50
OK vyhladam prestudujem, dakujm za radu
hornak.ebsr
20.12.11,09:54
Co sa tyka samotnej sro. nie su tam nejako potrebne naklady nejake enormne pracujem na projekte kde by som poziadal o prispevok z UP na zakupenie potrebnych veci. Jedina podmienka je mat minimalne ukoncene Bc. aby som mal zivnost na zaklade ktorej by som mohol podnikat co mam nakolko mam VS. Co sa tyka Off shore spolocnosti zamyslali sme sa nad tym ale skrz financii to nepojde.
O prvej moznosti a to Nominee sluzby som nepocul vies mi to objasnit?

Ešte k tej štruktúre, je tu možnosť aj založenia UK Ltd. a na ňu naviazať SK Sro. Všehovšudy 500 - 600 € :)
A myslím si osobne, že to nieje až veľmi ďaleko normálnym výdavkom začínajúceho podnikateľa.
Ale samozrejme tak sa treba už rozlúčiť s príspevkom.
avalik
20.12.11,09:54
Prosím Vás, oboznámte ma zmenilo sa niečo v zákone o pomoci De minimis.
Ešte tento rok sme pre klientov riešili príspevky aj na S.R.O. :)

Ďakujem

vychadzala som u pojmu "prispevok z UP"

zakon o statnej pomoci nehovori o "prispevkoch" ale o

§ 5
Formy štátnej pomoci
(1) Priamou formou štátnej pomoci je najmä

a) dotácia, príspevok, grant,
b) úhrada úrokov alebo časti úrokov z úveru poskytnutého podnikateľovi,
c) úhrada časti úveru,
d) návratná finančná výpomoc.

(2) Nepriamou formou štátnej pomoci je najmä

a) poskytnutie štátnej záruky alebo bankovej záruky,
b) poskytnutie úľavy na dani alebo penále, pokute, úroku alebo na iných sankciách podľa osobitného predpisu, 13)
c) predaj nehnuteľného majetku štátu alebo obce za cenu nižšiu, ako je trhová cena,
d) poskytovanie poradenských služieb bezplatne alebo za čiastočnú úhradu,
e) odklad platenia dane alebo povolenie zaplatenia dane v splátkach.13a)

(3) Štátna pomoc sa môže poskytnúť podľa schém štátnej pomoci alebo ako individuálna štátna pomoc.13b)
hornak.ebsr
20.12.11,10:08
vychadzala som u pojmu "prispevok z UP"

zakon o statnej pomoci nehovori o "prispevkoch" ale o

§ 5
Formy štátnej pomoci


(1) Priamou formou štátnej pomoci je najmä

a) dotácia, príspevok, grant,
b) úhrada úrokov alebo časti úrokov z úveru poskytnutého podnikateľovi,
c) úhrada časti úveru,
d) návratná finančná výpomoc.

(2) Nepriamou formou štátnej pomoci je najmä

a) poskytnutie štátnej záruky alebo bankovej záruky,
b) poskytnutie úľavy na dani alebo penále, pokute, úroku alebo na iných sankciách podľa osobitného predpisu, 13)
c) predaj nehnuteľného majetku štátu alebo obce za cenu nižšiu, ako je trhová cena,
d) poskytovanie poradenských služieb bezplatne alebo za čiastočnú úhradu,
e) odklad platenia dane alebo povolenie zaplatenia dane v splátkach.13a)

(3) Štátna pomoc sa môže poskytnúť podľa schém štátnej pomoci alebo ako individuálna štátna pomoc.13b)

Samozrejme, to je ale dosť obecné.
Úrad práce nemá v princípe problém poskytnúť Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť na jednoosobovú Sro.

Je stým síce trošku viac papierovačiek ale je to vybaviteľné, čo hovorím z vlastnej skúsenosti.
Mali sme pár klientov, ktorý išli týmto smerom a zakladali sme im spoločnosti.
pepsikova
20.12.11,11:02
..no, prečítala som pozorne zadanie, aj odpovede...a prečo mám pocit, že palček a horňák je jeden?..jeden a ten istý, v rámci reklamy otázky-odpovede...a dátum registrácie je iste len čisto náhodný...
hornak.ebsr
20.12.11,11:16
..no, prečítala som pozorne zadanie, aj odpovede...a prečo mám pocit, že palček a horňák je jeden?..jeden a ten istý, v rámci reklamy otázky-odpovede...a dátum registrácie je iste len čisto náhodný...

Tak toto si vyslovene vyprosím, wooooooooooow. :-o
palcek12345
20.12.11,20:03
Vazena slecna alebo pani. Mate bujnu fantaziu a na Vas prispevok nemam co ani povedat. Ja tu riesim realne zavazne problemy a nie trivialne veci ako sa nezmyselne 2x registrovat a sam si aj odpovedat. sa uvedomte alebo vobec nereagujte o to Vas ziadam. vela ludi ako som si vsimol maju scestny komentar a nie k jadru veci. Na Vase sofistikovane nezmyselne vety si najdite iny vhodny server. Dakujem za porozumenie
pepsikova
20.12.11,21:58
Tak toto si vyslovene vyprosím, wooooooooooow. :-o..

..no to kludne môžeš...aj dva krát...
pepsikova
20.12.11,22:04
Vazena slecna alebo pani. Mate bujnu fantaziu a na Vas prispevok nemam co ani povedat. Ja tu riesim realne zavazne problemy a nie trivialne veci ako sa nezmyselne 2x registrovat a sam si aj odpovedat. sa uvedomte alebo vobec nereagujte o to Vas ziadam. vela ludi ako som si vsimol maju scestny komentar a nie k jadru veci. Na Vase sofistikovane nezmyselne vety si najdite iny vhodny server. Dakujem za porozumenie..

..a ty si zase nemysli, že všetci sú tu takí sprostí, ako ty múdry...keby si sem hodil svoj problém-a bol by to tvoj problém, nezačal by si tým, že sa """bytostne týka viacerých""-iba teba sa týka a ty, obetavec, ideš hľadať rozumy pre pol národa, hej?....
..a ďaľšia vec-ak by ti poradil nejaký maťo z môťovej, čo je tu registrovaný 4-5 rokov, tak chápem, že ti chce pomôcť...ale nyjeee, tebe sa tu prihlási úplne nový pán riaditeľ niečoho, čo má na nete reklamu, ide ti sypať rady zadarmo a ty sa s ním riešiš-ale tak prehľadne, že by som fakt musela byť na tvojej úrovni, aby som to neprekukla...mám pokračovať?..
...ale však čo neurobíš pre reklamu firmy, čo nesype tolik, kolik je potřeba?..
palcek12345
21.12.11,06:21
No Ty sa musis velmi nudit. Ver mi ze nie som sam kto ma taketo podobne problemy, ale to Ty urcite nepochopis. Na ostatne nezmysly o ktorych si sa presvedcila , ze su zmyslami nebudem reagovat. Ked to citam co tu pises musis byt uplne znudena zena ktora riesi nieco o com nemas ani sajnu o com je ta tema a ak si myslis , ze si v obraze tak sa velmi mylis a uz neodpisuj alebo chod reagovat na temy , ktore sa Ta tykaju a v ktorych vies poradit, lebo doposial som nejaku radu od Teba nezaregistroval.Dostavam aj sukromne spravy od ludi , ktori nieco podobne zazili s jednotlivymi odchylkami, ale nie som tu od toho aby som presviedcal paranoidnu zenu.