Zuzanac2
19.12.11,09:30
Prosím, vie mi niekto pomôcť ako je to s nárokom na dovolenku pracovníčke zamestnanej na VPP? V jednej z naších firiem pracuje na HPP, tam má nárok na 25 dní dovolenky v druhej firme je na VPP. Koľko dní má nárok na dovolenku na tomto VPP? Nie je mi to jasné :(

Ďakujem za pomoc
ivka70
19.12.11,08:38
Uz neexistuje HPP a VPP, vsetko je to pracovny pomer, akurat jeden je na skrateny uvazok.

Narok na dovolenku pri oboch je podla ZP v tomto pripade 5 tyzdnov za rok.
Ak je ten kratsi PP rozdeleny rovnomerne, teda pracpovnicka prauje napr. 5x2 hod. tyzdenne, tak ma narok na 25 dni, ktore platis 2 hodinami dovolenky.
Ak by tento PP nebol rozlozeny rovnomerne, ale pracovnicka pracuje nan napr. len v Po, Str a Pia po 3 hodiny, tak narok na dovolenku je 5 tyzdnov , v dnoch 5x3 dni = 15 dni.
Zuzanac2
19.12.11,08:50
ďakujem, ale naša pracovníčka má prácu rozvrhnutú na 10 hodín týždenne, čo je asi dosť že? tak pri tomto vzorci by to bolo 5x10 ? :confused:
ivka70
19.12.11,08:53
ďakujem, ale naša pracovníčka má prácu rozvrhnutú na 10 hodín týždenne, čo je asi dosť že? tak pri tomto vzorci by to bolo 5x10 ? :confused:

10 hodin tyzdenne, ak pracuje kazdy den, je 2 hodiny denne.
Takze narok 25 dni, zaplateny 2 hodinami/den.

Celkovy narok v hodinach je 5x10 hod., alebo 25x 2 hod., ale kedze je mala pravdepodobnost,
ze si dovolenku vzdy zoberie v ucelenych tyzdnoch, treba pocitat 2 hod. na den.
Tweety
19.12.11,08:55
ďakujem, ale naša pracovníčka má prácu rozvrhnutú na 10 hodín týždenne, čo je asi dosť že? tak pri tomto vzorci by to bolo 5x10 ? :confused: Ak odpracovala aspoň 60 dní, má nárok na dovolenku za KR, alebo jej pomernú časť. Dňom dovolenky sú u nej 2 hod.