sanyao5
19.12.11,09:37
Dobrý deň, je možné predať s. r. o. aj z majetkom za nejakú smiešnu sumu, napr. za 500 Eur? Chceme predať s. r. o., ale nechceme platiť veľkú daň z predaja. Takže ak by sa dalo, tak by sme ju predali aj napr. za 10 Eur... Ďakujem.
mr2
19.12.11,08:59
ty ju mozes predat aj za cent podla mna
ioanes
19.12.11,09:07
Aj ja by som sa chcela spýtať, ako postupovať pri predaji s.r.o., čo sa týka účtovníctva. firma nemá majetok ani pohľadávky, len nejaké záväzky.
Zaúčtujem príjem z predaja s.r.o. Urobím účtovnú závierku ku dňu predaja spoločnosti. Aké doklady mám odovzdať kupcovi? Všetky doklady od vzniku s.r.o., alebo stačí len vytlačná hlavná kniha a zostatky na účtoch?
Ešte som nemala takýto prípad, poraďte, prosím.
hornak.ebsr
19.12.11,09:22
V prípade potreby predávame, odkupujeme obchodné spoločnosti a poskytujeme ekonomické a korporátne služby.

Pre bližšie informácie ma prosím kontaktujte na pavol.hornak@ebg-net.com.
blavaciko
19.12.11,16:05
Aj ja by som sa chcela spýtať, ako postupovať pri predaji s.r.o., čo sa týka účtovníctva. firma nemá majetok ani pohľadávky, len nejaké záväzky.
Zaúčtujem príjem z predaja s.r.o. Urobím účtovnú závierku ku dňu predaja spoločnosti. Aké doklady mám odovzdať kupcovi? Všetky doklady od vzniku s.r.o., alebo stačí len vytlačná hlavná kniha a zostatky na účtoch?
Ešte som nemala takýto prípad, poraďte, prosím.

kam chces zauctovat prijem z predaja? firma ziadny prijem nema, spolocnici maju prijem...
ked predas auto, nebude mat nove gumy...
ioanes
19.12.11,18:17
kam chces zauctovat prijem z predaja? firma ziadny prijem nema, spolocnici maju prijem...
ked predas auto, nebude mat nove gumy...
Tak mi poraď, prosím, ako mám postupovať. Nemám s tým žiadnu skúsenosť.
KEJKA
19.12.11,18:29
Tak mi poraď, prosím, ako mám postupovať. Nemám s tým žiadnu skúsenosť.
najskôr musíš nájsť kupcu, ktorý bude ochotný kúpiť zadlženú firmu.
Pochybujem,, že ju nájdeš, ak áno, budeš skôr platiť ty a nie kupec.
hornak.ebsr
19.12.11,19:46
najskôr musíš nájsť kupcu, ktorý bude ochotný kúpiť zadlženú firmu.
Pochybujem,, že ju nájdeš, ak áno, budeš skôr platiť ty a nie kupec.

To je čiastočne pravda, ale je dosť spoločností, ktoré robia aj s rizikovým kapitálom. Pokiaľ je to len spoločnosť, ktorej činnosť nie je nijako zaujímavá tak s predajom bude problém. Ale pokiaľ kupec bude vidieť nejaký potenciál, tak nebude mať problém záväzky uhradiť.
tictac7
19.12.11,20:03
To je čiastočne pravda, ale je dosť spoločností, ktoré robia aj s rizikovým kapitálom. Pokiaľ je to len spoločnosť, ktorej činnosť nie je nijako zaujímavá tak s predajom bude problém. Ale pokiaľ kupec bude vidieť nejaký potenciál, tak nebude mať problém záväzky uhradiť.

mimotemy
Vážený pán Horňák,
pokiaľ ste si nevšimli, zaregistrovali ste sa na portáli PORADA. Už z jeho názvu je príznačné, že si tu navzájom radíme a odovzdávame svoje skúsenosti. Tento jediný príspevok z Vašich doterajších je bez reklamy. A preto naňho odpovedám a teda ho aj citujem. Ak budete dávať relevantné odpovede, dotazujúci si kliknú na Váš profil a zistia, že ste firma, ktorá im môže poskytnúť aj iné služby a určite Vás oslovia. Ja som takým istým spôsobom oslovila jednu z týchto spoločností, keď som pred mesiacom kupovala obchodný podiel v s.r.o.
A preto Vás prosím, dodržujte pravidlá a do príspevkov si nedávajte kontakty na seba, ale odpovedajte na otázku.
Vďaka
hornak.ebsr
19.12.11,20:26
mimotemy
Vážený pán Horňák,
pokiaľ ste si nevšimli, zaregistrovali ste sa na portáli PORADA. Už z jeho názvu je príznačné, že si tu navzájom radíme a odovzdávame svoje skúsenosti. Tento jediný príspevok z Vašich doterajších je bez reklamy. A preto naňho odpovedám a teda ho aj citujem. Ak budete dávať relevantné odpovede, dotazujúci si kliknú na Váš profil a zistia, že ste firma, ktorá im môže poskytnúť aj iné služby a určite Vás oslovia. Ja som takým istým spôsobom oslovila jednu z týchto spoločností, keď som pred mesiacom kupovala obchodný podiel v s.r.o.
A preto Vás prosím, dodržujte pravidlá a do príspevkov si nedávajte kontakty na seba, ale odpovedajte na otázku.
Vďaka

Ospravedlňujem sa, už sa to nebude opakovať.
Ale mám jednú otázočku ohľadom Firma radia na koho sa mám obrátiť ?
Ďakujem
blavaciko
19.12.11,20:52
pre_podnikanie
20.12.11,11:28
Ak nie su blizsie informacie je tazko sa presne vyjadrit. Ale vo vseobecnosti, firmu mozete predat za akukolvek cenu. Avsak ten co ju kupuje si ju bude musiet dat znalecky ocenit, teda stanovit realnu trhovu hodnotu a podla toho sa upravi goodwill a hospodarsky vysledok. Chcelo by to vsak blizsie informacie.

Zavisi to tiez na sposobe predaja/kupy firmy. Napriklad ci sa jedna o predaj spoločnosti prevodom obchodného podielu (prevodom akcií v prípade akciovej spoločnosti). Týmto spôsobom vlastník prevedie na nadobúdateľa svoj obchodný podiel (akcie) v spoločnosti. Nový nadobúdateľ sa stane vlastníkom obchodného podielu (akcií) a ďalej nakladá so spoločnosťou podľa svojho uváženia z pozície vlastníka (akcionára) spoločnosti. Druhá alternativa, ktorá prichádza do úvahy, je predaj podniku podľa zmluvy o predaji podniku. Používa sa
v zložitejších prípadoch, podstatný rozdiel oproti prostému prevodu obchodného podielu je, že sa na nadobúdateľa neprevádza vlastníctvo podielu v spoločnosti, ktorá je predmetom predaja, ale samotná spoločnosť ako taká. Odplata za prevod teda nejde do rúk jej vlastníka (spoločníka, akcionára), ale priamo spoločnosti.