micus
19.12.11,10:39
Dobrý deň,

manžel si založil s. r. o. Všetko zatiaľ ok, len po konzultácii s účtovníčkou došiel k nasledovnému problému. Vraj v poslednej dobe daňové úrady nechcú novým spoločnostiam, ktoré chcú byť dobrovoľnými platcami DPH prideľovať IČ DPH. :confused: Vraj sa takto chránia proti podvodom na DPH. Tým pádom, by musel byť môj manžel neplatca DPH, čo je problém, keďže, chce nakupovať tovar zo SR a EÚ a ďalej ho predávať. Ako to vlastne funguje, je to skutočne pravda, že mu nemusia prideliť IČ DPH, kam sa potom obrátiť?
Ďakujem
Monika
Tweety
19.12.11,09:42
Dobrý deň,

manžel si založil s. r. o. Všetko zatiaľ ok, len po konzultácii s účtovníčkou došiel k nasledovnému problému. Vraj v poslednej dobe daňové úrady nechcú novým spoločnostiam, ktoré chcú byť dobrovoľnými platcami DPH prideľovať IČ DPH. :confused: Vraj sa takto chránia proti podvodom na DPH. Tým pádom, by musel byť môj manžel neplatca DPH, čo je problém, keďže, chce nakupovať tovar zo SR a EÚ a ďalej ho predávať. Ako to vlastne funguje, je to skutočne pravda, že mu nemusia prideliť IČ DPH, kam sa potom obrátiť?
Ďakujem
Monika Nemusia, zákon im to neprikazuje, ale môžu, zákon to dovoľuje . Dal už žiadosť? Ak áno, treba čakať na ich stanovisko.
micus
19.12.11,09:52
Aha, no to je super. Ale pokiaľ na to nemajú pádny dôvod, tak by mu to nemali zamietnuť. Veď register má čístý a nefiguruje v žiadnej inej spoločnosti.
Inak neviete mi prosím poradiť, kde by som našla vzor na nejaký dobrý podnikateľský zámer alebo plán? Požadujú ho pri registrácii pre IČ DPH. :(
tuta
19.12.11,10:03
Nemusia, zákon im to neprikazuje, ale môžu, zákon to dovoľuje . Dal už žiadosť? Ak áno, treba čakať na ich stanovisko.

a toto neplatí?


(4) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať aj zdaniteľná osoba, ktorá nedosiahla obrat podľa odseku 1 alebo 2. Ak sa jeden z účastníkov združenia, ktorý podniká spoločne na základe zmluvy o združení, rozhodne registrovať pre daň pred dosiahnutím obratu podľa odseku 2, sú povinní podať žiadosť o registráciu pre daň všetci účastníci tohto združenia k rovnakému dňu.

(5) Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len platiteľ ); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.
copy
18.04.15,09:20
ako to že nemusia?
Keď chce niekto obchodovať so zahraničím, potrebuje byť plátcom DPH. Ak mu DÚ nepridelí IČ DPH, to ako keby mu neumožnili ani podnikať. To je zrelé na súdnu žalobu.
veronikasad
18.04.15,09:36
Reaguješ na príspevok starý 3,5 roka