jersseyke
19.12.11,11:13
Môže mi niekto poradiť či mám nárok na rodinné prídavky na dieťa,ktoré je vo veku 4roky? a kde a ako si ho uplatním? ďakujem krásne
ivka70
19.12.11,10:27
To zavisi od toho. ci je to tvoje dieta, dieta v tvojej starostlivosti a pod.
Vseobecne na 4 rocne dieta narok na pridavok na dieta je. uplatnuje si ho zakonny zastupca.
Skuma sa narok toho, kto si ho uplatnuje (napr. pri rozvedenych rodicoch, dieta slobodnej matky a pod.)

Ziadost sa dava na Urade prace, socialnych veci a rodiny, je potrebne co najskor, nakolko spatne sa da len 6 mesiacov dozadu ziadat.
Preco neboli Pridavky na dieta uplatnovane doteraz?
jersseyke
19.12.11,12:00
jedná sa o moju známu a ja sa veľmi v tom nevyznám tak sa snažím zistiť aby som jej vedela poradiť...tak oi su normálne manželia,tak vtedy si pojde uplatnovať napr.jeden z nich? a to u zamestnávateľa bude mať nárok aj na daňový bonus? to môže poberať oboje?
ivka70
19.12.11,12:05
jedná sa o moju známu a ja sa veľmi v tom nevyznám tak sa snažím zistiť aby som jej vedela poradiť...tak oi su normálne manželia,tak vtedy si pojde uplatnovať napr.jeden z nich? a to u zamestnávateľa bude mať nárok aj na daňový bonus? to môže poberať oboje?

Ano, na oboje maju narok.
DB si uplatnuje jeden z nich u zamestnavatela, PnD jeden z nich na UPSVaR.

DB sa da este v roznom zuctovani dane uplatnit za cely rok, PnD ak si poziadaju v decembri, dostanu max. 6 meisacov dozadu.

Ale preco si to neuplatnovali doteraz ...nerozumiem.
jersseyke
19.12.11,12:14
to nerozumiem ani ja....ževraj sa včera večer bavili s manželom a prišli na to, že nepoberá ani jeden nič na dieťa...asi sú trošku mimo...ale veľmi pekne ďakujem za radu...:-)
AVRIL
12.02.12,17:00
Prosim Vas, nevie mi niekto poradit ako to je s vyplacanim rodinnych pridavkov po rozvode? Som rozvedena a dieta bolo zverene na cas po rozvode do mojej osobnej starostlivosti, doteraz si uplatnoval narok na rodinne pridavky manzel. Jeho zamestnavatel tvrdi, ze teraz by som si mala poziadat o vyplacanie rodinnych pridavkov ja na UPSVaR. Je to pravda?
Tweety
12.02.12,17:03
Prosim Vas, nevie mi niekto poradit ako to je s vyplacanim rodinnych pridavkov po rozvode? Som rozvedena a dieta bolo zverene na cas po rozvode do mojej osobnej starostlivosti, doteraz si uplatnoval narok na rodinne pridavky manzel. Jeho zamestnavatel tvrdi, ze teraz by som si mala poziadat o vyplacanie rodinnych pridavkov ja na UPSVaR. Je to pravda?
Zamestnáv. vypláca DB, takže aj ten si môžeš začať uplatňovať, (samozrejme, ak si zamestnaná, a máš postačujúci príjem), a o PnD požiadaj určite.
veronikasad
12.02.12,17:34
Prosim Vas, nevie mi niekto poradit ako to je s vyplacanim rodinnych pridavkov po rozvode? Som rozvedena a dieta bolo zverene na cas po rozvode do mojej osobnej starostlivosti, doteraz si uplatnoval narok na rodinne pridavky manzel. Jeho zamestnavatel tvrdi, ze teraz by som si mala poziadat o vyplacanie rodinnych pridavkov ja na UPSVaR. Je to pravda?
nepletieš si prídavok na dieťa s daňovým bonusom ?
Si zamestnaná ? máš príjem aspoň vo výške 1/2 mesačnej minimálnej mzdy ?
Katy a R
12.02.12,17:39
Prosim Vas, nevie mi niekto poradit ako to je s vyplacanim rodinnych pridavkov po rozvode? Som rozvedena a dieta bolo zverene na cas po rozvode do mojej osobnej starostlivosti, doteraz si uplatnoval narok na rodinne pridavky manzel. Jeho zamestnavatel tvrdi, ze teraz by som si mala poziadat o vyplacanie rodinnych pridavkov ja na UPSVaR. Je to pravda?
Áno - ak doteraz PnD dostával manžel - treba ísť na UPSVaR a zmeniť to.
AVRIL
12.02.12,19:19
nepletieš si prídavok na dieťa s daňovým bonusom ?
Si zamestnaná ? máš príjem aspoň vo výške 1/2 mesačnej minimálnej mzdy ?

Nie. Urcite si nepletiem Danovy bonus s rodinnymi pridavkami, lebo nie som
zamestnana a Danovy bonus sa vyplaca iba v pripade, ze by som bola zamestnana.
To mi ja jasne, len mi nebolo jasne, ze ci o rodinne pridavky treba ziadat na UPSvaR
a co k tomu potrebujem.
Mila123
12.02.12,19:22
nič nepotrebuješ.....RL už majú ....... potvrdenie o návšteve školy? dieťa ešte nemá povinnú školskú dochádzku za sebou.....
už iba platný OP a číslo účtu kam to chceš mať zasielané.....(aj poštou to ide)