adus07
19.12.11,15:29
Ahojte.
Som obyčajná živnostníčka, ktorý má butik s oblečením. Ku 31.12.2011 ho ako celok predávam.
Ostáva tam všetko. Oblečenie, teda tovar, štendre, pokladna atd.
Aky typ zmluvy mam uzavrieť s kupcom aby si to mohol dať do učtovníctva?
Mila123
19.12.11,14:31
aj faktúru v kt. rozpíšeš položkovite tovar i majetok....
Zdenka 0705
19.12.11,14:57
RP nezabudni predtým než ju predáš, odhlásiť na DÚ.
adus07
20.12.11,12:23
Takze stačí len spísať veci, ktoré su v tom butiku? viac nič?
pre_podnikanie
20.12.11,13:43
Uz som to písal v inej téme. Firmu môžeš predať dvoma spôsobmi:
Predaj spoločnosti prevodom obchodného podielu (prevodom akcií v prípade akciovej spoločnosti). Týmto spôsobom vlastník prevedie na nadobúdateľa svoj obchodný podiel (akcie) v spoločnosti. Nový nadobúdateľ sa stane vlastníkom obchodného podielu (akcií) a ďalej nakladá so spoločnosťou podľa svojho uváženia z pozície vlastníka (akcionára) spoločnosti.
Druhý spôsob, ktorý prichádza do úvahy, je predaj podniku podľa zmluvy o predaji podniku. Používa sa v zložitejších prípadoch, podstatný rozdiel oproti prevodu obchodného podielu je, že sa na nadobúdateľa neprevádza vlastníctvo podielu v spoločnosti, ktorá je predmetom predaja, ale samotná spoločnosť ako taká. Odplata za prevod teda nejde do rúk jej vlastníka (spoločníka, akcionára), ale priamo spoločnosti.
Z týchto možnosti potom vyplývaju aj ďalšie štatutárne povinnosti.
adus07
20.12.11,14:03
Ale nepredávam akciovky ani eseročky, nič. Iba tovar a zariadenie. Takze asi stači to spísanie tovaru, nie?
pre_podnikanie
20.12.11,14:24
ok, zmiatlo ma spojenie "butik ako celok", ak sa teda jedna o predaj majetku tak ano, supis staci.