derek191919
19.12.11,16:59
Zdravím, som živnostník a dnes som bol u lekárky a dala mi PNku, teda jeden zeleny formular vyplneni mojimi udajmi a druhy červeny, taktiež vyplneny mojimi udajmi. S tym zelenym ze mam prist na kontrolu ked k nej pojdem a čo mám spraviť s tým červeným? Mám ho nejako vyplnať ešte, pretože tam nieje do kedy som PN, či to si tam doplni socialna poistovna? Alebo do kedy ho mam poslať socialnej poistovni, respektive musim jej ho posielať? Pretože si socialne poistenie neplatim, nemal som minuli rok taky prijem a ani si ho dobrovolne neplatim. Ďakujem za rady.
Mila123
19.12.11,16:03
ak nie si poistený v SP, či už z dobrovoľného alebo povinného je pre teba zbytočná vypísaná kladenka......
derek191919
19.12.11,16:06
ak nie si poistený v SP, či už z dobrovoľného alebo povinného je pre teba zbytočná vypísaná kladenka......
pracuje pre mna z úradu práce absolventka, a teraz mám virozu a ona kvôly tomu nemoze prist na prax, lebo by som ju mohol nakazit, tak tu pnku musim dat na urad prace, čiže z toho hľadiska ju potrebujem, len ma zaujima čo s tou socialnou poisťovnou.
Katy a R
19.12.11,16:21
pracuje pre mna z úradu práce absolventka, a teraz mám virozu a ona kvôly tomu nemoze prist na prax, lebo by som ju mohol nakazit, tak tu pnku musim dat na urad prace, čiže z toho hľadiska ju potrebujem, len ma zaujima čo s tou socialnou poisťovnou.
.. nuž nič, načo by si sa tam unúval :confused: - keď poistený nie si a dávka nebude (nemáš nárokna nemocenské):mee::mee:
derek191919
19.12.11,16:24
.. nuž nič, načo by si sa tam unúval :confused: - keď poistený nie si a dávka nebude:mee::mee:
Tak kašlem na dávku, to by ma nezachranilo ani nevytrhlo z biety, ja sa skor bojim aby mi nedali pokutu za niečo, ze som im nedodal, davky ma netrapia nejako