zukana
27.01.06,13:53
Ahojte.
Mohol by mi niekto poradiť, ako treba správne viesť evidienciu o reklamáciách. Dá sa kúpiť, alebo ju vediete len v nejakom zošite.

Díky.
emily
27.01.06,13:16
Ahojte.
Mohol by mi niekto poradiť, ako treba správne viesť evidienciu o reklamáciách. Dá sa kúpiť, alebo ju vediete len v nejakom zošite.

Díky.
Určite nie je predpísaný žiadný formulár na vedenie reklamácii. Každý si to vedie podľa vlastných potrieb.
Zita5
27.01.06,13:38
Treba zájsť do predajne ŠEVT a ak nedostaneš , tak treba si zostaviť návrh tlačiva " reklamácia " a popri tom treba viesť aj evidenciu v nejakej múdrej knihe , môžeš použiť aj písanku s tvrdou väzbou .
zukana
30.01.06,07:22
SOI-ka mi vytkla, že nemám vypracovanú cenovú ponuku. Mám obchod textilnými výrobkami a podľa mňa je nemysliteľné, aby som cenovú ponuku vypracovávala 2x týždenne, resp. zakaždým keď mi príde tovar. Má stým niekto skúsenosti?

Ďakujem za odpovede
Bionda
30.01.06,07:42
Celkom to tak, ze kazdy si vedie reklamacie podla potreby nie je.. z mojich skusenosti viem, ze problem vznikne a bude kontrolovane aj to ci splna vsetky nalezitosti , ked niekomu neuznas reklamaciu .... v zakone o ochrane spotrebitela je presne bodovo vymedzene co musi tlacivo obsahovat. Postup pri reklamacii musi byt vyveseny....
Na margo tej cenovej ponuky, by som Ti rada pomohla ale nechapem o aku cenovu ponuku sa jedna. Predsa Ty v textile mas dane ak meter zltej latky stoji 500 Sk ... tak si mozem kupit aj 20 bmt cena je za meter a nedavas mnozstevne zlavy alebo zlavy za hotovost a preto pri dopyte si nutena vypracovat ponuku, ktora by obsahovala podmienky nakupu......
Ak blizsie vysvetlis skusim Ti poradit.
zukana
01.02.06,18:47
Jedná sa o tzv. "cenovú ponuku", kde by mali byť napísené predajné ceny jednotlivých druhov tovarov a keď sa rozhodnem urobiť akciu alebo zľavu, napr. "zimný výpredaj" uvedie sa tam aj cena pred a po zľave. Tým by sa malo zabezpečiť, aby spotrebiteľ nebol "okrádaný" a "oklamaný". Vďačiť tomu môžme našim nákupným centrám a hypermarketom, ktoré zverejňovali nepravdivé informácie o cene a tým lákali zákazníkov. Aspoň si myslím, že o to ide. Len nechápem ako mám takú evidenciu viesť, nakoľko sa mi často mení sortiment. Ak s tým má niekto skúsenosti, prosím poraďte.

Díky