mirkamat
19.12.11,19:30
Zdravím poraďákov,

mám asi pre Vás banálny problém, ale už som tak dopletená, že mi nič nie je jasné... SZČO - neplatca DPH vystavil faktúru za predaj vína do ČR, odberateľ je platcom DPH v ČR. Faktúra bude vystavená bez DPH. Bude mať povinnosť podať súhrnný výkaz? Ja myslím, že nie, keďže SV sa týka platiteľov DPH. Aké náležitosti bude musieť uviesť na faktúre? Budem vďačná za všetky odpovede.
Ester plus
21.12.11,11:52
SV k DPH podáva podľa §80 zákona č. 222/2004 Z. z. o DPH platiteľ dane z pridanej hodnoty (registrovaný podľa § 4, § 4b alebo § 5) a zdaniteľná osoba registrovaná pre daň (podľa § 7 alebo § 7a zákona o DPH).
Dáša_
21.12.11,12:14
Zdravím poraďákov,

mám asi pre Vás banálny problém, ale už som tak dopletená, že mi nič nie je jasné... SZČO - neplatca DPH vystavil faktúru za predaj vína do ČR, odberateľ je platcom DPH v ČR. Faktúra bude vystavená bez DPH. Bude mať povinnosť podať súhrnný výkaz? Ja myslím, že nie, keďže SV sa týka platiteľov DPH. Aké náležitosti bude musieť uviesť na faktúre? Budem vďačná za všetky odpovede.

čo konkrétne znamená, že faktúra bude vystavená bez dph?

V číslach - bežná predajná cena, keby to víno išlo na sk trh je od teba ako neplatiteľa dph 10€. Za koľko toto isté víno predávaš so čr? Čo konkrétne píšeš na faktúru?
mirkamat
21.12.11,15:44
Ester plus ďakujem, pochopila som, nemám čo podávať, keďže nie som registrovaná ako platiteľ dane ani podľa jedného z uvedených §.
mirkamat
21.12.11,15:48
Dáša, na faktúre som uviedla 100 ks, cena za ks 9,90, čiže spolu 990,-Eur. Cena by bola rovnaká, ak by som to predala v ramci SR. Zle som sa vyjadrila, to bez dph tam nemalo byť. Ďakujem za upozornonenie :)