Mahulka
19.12.11,18:57
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ohľadom účtovanie združenia právnických osôb, dvoch s.r.o.ktorý uzatvorili zmluvu o združení na jednu zákazku.
Moc tomu nerozumiem, pretože neviem ako to zaúčtovať. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
KEJKA
19.12.11,18:30
musí to byť uvedené v zmluve o združení.
minimálne, ktorá z uvedených firiem bude o združení účtovať.
Mahulka
21.12.11,19:07
Ďakujem pekne, len sa chcem spýtať ohľadom účtovania konkrétne účtov v PU. Združenie je vytvorené na jednu zákazku. Ako to zaúčtovať, pretože druhá firma dostala percentá výnosov zo zákazky. Srdečná vďaka
essay
17.01.12,06:18
Ja by som sa tiež chcela opýtať, ked je združenie právnických osob ZP tak účtuju v podvojnom účtovníctve a v podstate účtujeme tak isto ako pri inej právnickej osobe? sú tam nejaké výnimky prípadne niečo špecifické. Mzdy sa budú tiež spracovávať ako u sro?
DM2009
18.01.12,07:47
ja sa chcem opýtať, aj ked to patrí skôr do DPH
A,sro a B,sro uzavreli zmluvu o združení Z,združenie.
Z toho dôvodu sa B,sro registrovala ako platca DPH. B,sro podá DP DPH iba zo svojich aktivít+odpočíta DPH z majetku z titulu registrácie, správne?
Správcom združenia je A,sro, ktorá bude evidovať doklady za združenie a teda bude podávať aj DP DPH samostatne za združenie?.

Druhá otázka je, či mám vyhotoviť samostatné DP DPH za Z,združenie
a ešte samostatne za A,sro
alebo A,sro bude mať jedno DP DPH aj s dokladmi zo združenia, teda spoločné DPH?

Vďaka vopred za odpoveď.

mám v úmysle účtovať samostatne združenie v PU, aby bol prehľad o spoločných aktivitách
a súčasne vzájomné pohľadávky a záväzky účtovať aj v A,sro.
DM2009
18.01.12,19:06
posúvam, účtuje niekto združenie PO? a ešte k tomu platcov DPH?
DM2009
19.01.12,16:02
posúvam, účtuje niekto združenie PO? a ešte k tomu platcov DPH?
DM2009
19.01.12,21:34
posúvam, účtuje niekto združenie PO? a ešte k tomu platcov DPH?
DM2009
20.01.12,19:34
ja sa chcem opýtať, aj ked to patrí skôr do DPH
A,sro a B,sro uzavreli zmluvu o združení Z,združenie.
Z toho dôvodu sa B,sro registrovala ako platca DPH. B,sro podá DP DPH iba zo svojich aktivít+odpočíta DPH z majetku z titulu registrácie, správne?
Správcom združenia je A,sro, ktorá bude evidovať doklady za združenie a teda bude podávať aj DP DPH samostatne za združenie?.

Druhá otázka je, či mám vyhotoviť samostatné DP DPH za Z,združenie
a ešte samostatne za A,sro
alebo A,sro bude mať jedno DP DPH aj s dokladmi zo združenia, teda spoločné DPH?

Vďaka vopred za odpoveď.

mám v úmysle účtovať samostatne združenie v PU, aby bol prehľad o spoločných aktivitách
a súčasne vzájomné pohľadávky a záväzky účtovať aj v A,sro.
prosíííííííííííííím.
Erika-ežka
23.02.12,08:27
posúvam, ozvite sa prosím - kto má už s tým skúsenosť ...