kachnak
19.12.11,19:22
Dobry den,
Vedel by mi niekto poradit ako nato?

Sme traja kamarati a mame internetovu stranku. Jeden z nas ma zivnost na internetove aplikacie a stranky.
Chceli by sme tam mat eshop v ktorom budeme predavat tovar(tricka s nasim logom, klucenky, nalepky), ktory davame zakazkovo vyrobit zaplatime ho aj s 20% DPH. Potom si tam par eur nahodime aby sme mali nejaky drobny zisk z toho.

Predpokladame ze rocne z toho zarobime tak 100 eur. Nerobime to pre velky zisk.

Musime byt platci nejakej DPH? Alebo mozeme mat na stranke ze niesme platcami DPH?
Musime viest nejaku evidenciu predaneho tovaru? v elektronickej podobe v eshope bude zoznam vsetkych objednavok aj so sumami.

Ak musime byt platci aku DPH budeme platit? len zo zisku?

Musime mat registracnu pokladnu alebo take nieco?

Dakujem velmi pekne za hocijaku odpoved alebo radu.
tictac7
19.12.11,18:44
1. ŽL na predaj tovaru
2. Platcami DPH sa stávate až po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu (čo podľa všetkého vám nehrozí)
3. nájdite si účtovníčku
Dáša_
19.12.11,18:48
Platitelia DPH nemusíte byť - treba to napísať aj na stránku, aj do dokladov.
Ak budete predávať aj v hotovosti, registračnú pokladňu musíte mať. Ak pôjdu platby iba na účet, pokladňu nepotrebujete.

Budete platiť dan zo zisku - platí sa zjednodušene rozdielu medzi príjmami a výdajmi. T.j. medzi tým za čo nakúpite a za čo predáte. Samozrejme pri zohľadnení všetkých oprávnených nákladov.
kachnak
20.12.11,04:40
Dakujem pekne za odpovede.

nasiel som takuto vetu o daniach zo zisku:

Minimálna výška dane:Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 500 Sk alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy 19,2 × životné minimum (http://www.porada.sk/wiki/%C5%BDivotn%C3%A9_minimum). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus, alebo ak sa daň vyberá zrážkou, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň pri príjmoch zo závislej činnosti, okrem zdaniteľných príjmov daňovníka, u ktorého za zdaňovacie obdobie nepresiahnu takéto príjmy 50 % sumy 19,2 × životné minimum (http://www.porada.sk/wiki/%C5%BDivotn%C3%A9_minimum) alebo preddavky na zabezpečenie dane.

zivotne minimum je 189,83 €
cize ak nepresiahneme podla horneho vypoctu sumu 1822€ nemusime platit ani dan zo zisku?

Ak predame veci na nejakom stretnuti aj v pohotovsti ale potom tieto penize prevedieme na nas ucet tak teoreticky by sme tiez tu registracnu pokladnu nemuseli potrebovat?

Dakujem.
Dáša_
20.12.11,04:54
v prvom rade si ujasnite, kto konkretne bude ten tovar predavat - kto bude ma t zivnosť. lebo príjmy sa spočítavajú v prípade živnosti všetky, zo všetkých živností.

Na žiadnom podujatí už nemôžete tovar predávať v hotovosti bez registračky a potom vkladať do banky.