Jaro_
19.12.11,22:33
Caute,
mam takyto popis situacie.
Odoslal som tovar, kupeny od dodavatela. jednym okom som ho skontroloval. nic zvlastne som nespozoroval.
Zakaznicka ho prevzala a tvrdi, ze jej prisiel poskodeny a chce to riesit reklamaciou. Tvrdi, ze jej tovat prisiel v zlom stave. Ale neopisuje to, ci jej prisiel poskodeny balik alebo len tovar vo vnutri. Poziadal som ju, nech napise ci prebrala poskodeny balik, nakolko predpokladam, ze ak ano, zodpovedna za poskodenie je posta.
Zaujima ma, ako riesite podobne situacie vy? Kto je v prave a pod. Lebo teraz ak pridem za dodavatelom a poviem mu, ze mi dal zlomeny tovar, tiez moze povedat, ze sa to zlomilo pri mojej doprave a su to moje problemy. Popripade ak prebrala balik poskodeny postou, spravila chybu a mala s postou spisat zapisnicu a znamena to, ze ja som kryty? Nejde o lacny tovar a robit gesta typu vymenime/vratime spat peniaze, ked nie je vobec jasny vinnik mi nepride ako najlepsia volba, vzhladom na to, ze ak je tovar naozaj poskodeny nepredajny.
Internetový marketing
20.12.11,13:37
Myslim si, ze kryty byste mal byt, ak mate v podmienkach uvedene, ze prebratim od kuriera clovek potvrdzuje, ze tovar je v poriadku. Ale z vlastnej skusenosti viem, ze taketo spory sa dost tazko riesia. Vacsina nasich zakaznikov radsej urobi to 'gesto', ale ak sa jedna o naozaj drahy tovar je lepsie ist asi do sporu. Skusit najprv reklamovat u dopravcu, potom u distributora, ak ani jeden neuzna, potom neuznat zakaznikovi reklamaciu a cakat, co bude... Ale je to ta najhorsia varianta.