Axia007
19.12.11,22:37
Chystám sa v lete na dovolenku do USA a už teraz by som si rada zakúpila letenku, keďže v predstihu je výber väčší a ceny prijateľnejšie. Viete mi povedať s ktorými leteckými spoločnosťami prevádzkujúcimi transatlantické lety máte dobré, respektíve zlé skúsenosti? Ďakujem pekne za rady a info :)
arizona
20.12.11,04:33
luja5
20.12.11,08:20
Nemám osobné skúsenosti, ale mám dosť ulietanú :) dcéru, tak píšem podľa jej názoru a skúseností. Pred mnohými rokmi pracovala istý čas aj v jednej agentúre a vtedy mala prehľad aj o skúsenostiach klientov.
Dcéra by letela z Viedne buď americkou spoločnosťou (Delta Airlines), alebo spoločnosťou KLM, prípadne Lufthansa. Sú výborné letecké spoločnosti, ktoré však odlietajú do USA pre nás "od ruky", menej výhodne z hľadiska smeru letu, času a prestupov, niekomu to však nevadí. Dcéra napríklad letela aj s Qatar Airways, Scandinavian Airlines ..., ale inými smermi.
Nebudem písať, s ktorými spoločnosťami by neletela, lebo má na to rôzne dôvody a nie je to z jej skúseností s letom do USA.
Záleží od toho, aký komfort od leteckej spoločnosti očakávaš, od Tvojho cenového stropu za letenku, odkiaľ z Európy chceš letieť (Viedeň, Frankfurt ...) ...
srska
20.12.11,08:27
world airline awards 2011: qatar airways (http://www.worldairlineawards.com/)
sisima
20.12.11,11:27
určite nie s ČSA...! ani keby dávali letenky zadarmo...
Iberia - staršie lietadlá, staršie letušky, ale let, catering v pohode
Condor - kedykoľvek, nové lietadlá, viac miesta na sedenie, výborné lety, catering bezproblémov...
luja5
20.12.11,15:51
world airline awards 2011: qatar airways (http://www.worldairlineawards.com/)
Podľa mojej dcéry - zaslúžia si :).
Stanislav 1975
20.12.11,15:55
Moja oblúbená firmička skrachovala...:mee::mee: a nacestoval som sa s nimi pomerne dosť ( SKYEUROPE )-no rozkokošili sa moc a zle to dopadlo

inak, počul som dosť chvály aj na AirBerlin...
srska
20.12.11,16:01
Moja oblúbená firmička skrachovala...:mee::mee: a nacestoval som sa s nimi pomerne dosť ( SKYEUROPE )-no rozkokošili sa moc a zle to dopadlo

inak, počul som dosť chvály aj na AirBerlin...z nízkonákladových bola v 2011 naj v európe easyjet
vulxy
20.12.11,16:26
mimotemy US Air Force je vraj silna firma,budu mat sluzby na urovni:D