JArda123
20.12.11,08:21
Zdravím poraďáci.

Podnikám už niekoľko rokov, nemám leasingy, úvery nič pravidelne zaťažujúce okrem miezd.
Mám svoje priestory, autá, technológie a v tejto dobe mám problém prežiť s pár zamestnancami.
Šetríme kde sa dá.

Zaráža ma jedna vec : My ľudia /aj podnikatelia/ vlastne tvoríme tento náš/!!!/ ŠTÁT.
Určite máte viacero skúseností s tým , že Vám proste ľudia platia oneskorene.
Keď chceme s ľudmi vychádzať normálnym spôsobom penále za oneskorenú platbu medzi sebou proste neriešime.
Isto veľa krát ide aj o väčšie sumy peňazí.

Prečo štát ktorý tvoríme vlastne my všetci tu naokolo bez váhania účtuje penále za oneskorené platby do poisťovní, na Daňové úrady a pritom tento štát sme MY ?? My ľudia si pomáhame ako vieme ... ale likviduje náš štát ??
Dnes mi pani exekútorka povedala do telefónu , že exekútor MUSÍ zo zákona po lehote 30 dní ZVÝŠIŤ SVOJU ODMENU na 20 percent ... lebo to káže zákon a on to NESMIE porušovať ....

Píšem len tak na zamyslenie ... lebo každý z nás sa trápi čo bude ale štát zrejme bude vždy, keď budeme taký pracovitý ......
JArda123
marleau
20.12.11,07:29
Všetci sa obúvali do lekárov a darmožráči,ktorí nám hádžu polené pod nohy sedia úplne inde.Máš pravdu.Štát sme my a my si sami nechceme dávať pokuty.Dávajú nám ich tí,ktorých sme dosadili do štátnych funkcií,oni nám majú slúžiť,nie rozkazovať.
dolfort
21.12.11,11:38
Vieš JArda123, po filozofickej stránke máš pravdu, že štát sme my, ale po praktickej to už dávno neplatí. V skutočnosti, a ty to pociťuješ na vlastnej koži, je štát byrokratický mocenský mechanizmus na spravovanie územia a obyvateľov.

Sám o sebe nie je ani zlý ani dobrý, každopádne povedal by som že v 90% krajinách sveta štátny aparát ľudí utláča, bije, dusí k zemi a gniavi ako to len ide. Je len skutočne zopár krajín na planéte kde štát ľuďom naozaj pomáha a zveľaďuje ich životy.

My ako občania to môžeme ovplyvniť jedine nepriamo tak, že do legislatívy a exekutívy budeme voliť ľudí, ktorým na občanovi záleží a budú prijímať také zákony, ktoré budú na osoh ľuďom a nie záujmovým skupinám, štátu samotnému a pod. - čiže aby z platného zákona mal prospech čo najväčší počet ľudí, nie len niekoľko jednotlivcov alebo nejaká súkromná firma.
Tých príkladov by sa dalo u aj nás nájsť dosť - exekútori si vylobovali poplatky pre seba, ďalej máš Recyklačný fond, čo je de facto súkromná firma, potom máš SOZA, o tej už tiež bolo dosť popísané, atď atď. - skátka platíš kam sa pohneš.

Jediná nádej je naozaj voliť si také elity, ktoré majú aspoň trochu svedomia. A to je robota na niekoľko generácií kým sa to u nás udeje.
A v nejakom štáte žiť musíš, lebo na zemeguli už nie je také územie, ktoré by nepatrilo pod nejakú zvrchovanú štátnu moc, pokiaľ teda nerátame antarktídu a arktídu. Čiže sme všetci v r***
Dantess
21.12.11,13:58
Presne nad týmto zvyknem rozmýšľať aj ja... Ale čím hlbšie nad tým rozmýšľam a čím viac mi dochádza v akej špine a nepráve žijeme, tak tým viac mám chuť sa zabiť. Preto radšej na to nemyslím a snažím sa makať na sebe a na svojich biznisoch. Všade naokolo vidím neprávo a podvody. My dostaneme pokutu za to, že nemáme nalepené pásky do knihy, číňanko nedostane nič, lebo medveď. Chlapec čo má 0,1g trávy može ísť do väzenia na rok a človek čo zrazí autom dieťa a zabijeho dostane rovnako... No a už sa zas dostávam do stavu zúrivosti.
sisima
21.12.11,14:20
dantess... tento štát aj celý svet ide do kelu... zničili sme úrodnú pôdu, vymenili sme ju za sklady, zničili sme atmosféru, otrávili oceány, klčujeme pralesy, vyčerpali sme prírodné zdroje, ... tiež sa pýtam, dokedy môžme takto existovať... ale na druhej strane, som rada, že ma trápia len dane a odvody a nízke mzdy... keby som sa narodila v Afganistane nemohla by som nic, bola by som menej než mravec..., niekde v Afrike buď by ma znásilňovala "štátna moc" a to myslím doslovne alebo by som zomrela od hladu či na AIDS, v Indii by ma trápilo že som sa nenarodila v inej kaste, ale v tej najposlednejšej a pre celý tento svet môj život nemá váhu ani ho.na... celý tento svet ovládajú bankári... všetko je už len o peniazoch... všetci ich chceme/potrebujeme viac a viac... niekedy sa divím, ako mohli naši starí rodičia prežiť vojny, celý život pracovať na poli či v lese a napriek tomu prežili plnohodnotný a šťastný život... no žeby sa naozaj niečo udialo v tom decembri 2012?
sisima
21.12.11,14:24
v tomto štáte musí byť človek politikom alebo nikdy nezačať oficiálne pracovať, tí čo nič neplatia, od štátu len dostávajú, tí čo platia, tak keďže platia, tak tých štát podojí ešte viac... tento náš stav vedie len k tomu, že treba prestať všetko platiť, začať robiť načierno, a nič nevlastniť...je mi z toho na grc...
2weird2die
21.12.11,14:41
ako naznačila Sisima, systém na nás tlačí, aby sme boli aktívnou súčasťou šedej ekonomiky..
srska
21.12.11,14:54
v tomto štáte musí byť človek politikom alebo nikdy nezačať oficiálne pracovať, tí čo nič neplatia, od štátu len dostávajú, tí čo platia, tak keďže platia, tak tých štát podojí ešte viac... tento náš stav vedie len k tomu, že treba prestať všetko platiť, začať robiť načierno, a nič nevlastniť...je mi z toho na grc...nie štát - časť štátu odrbáva zbytok štátu. krátko a jednoducho
sanny237
21.12.11,20:15
Neviem si predstaviť, že by som v marci išla voliť, je mi z nich zo všetkých na zvracanie.
trisestri
21.12.11,21:37
teraz chceli zaviest spotrebnu dan na medovinu,to aka blbost,cudzim davaju stimuly a danove prazdniny a vlastnym zivnostnikom hadzu polena pod nohy-namiesto toho aby ich podporili,takisto mesta a obce by mohli podporit urcite zivnosti a predaj domacich produktov ulavami na prenajme ploch a pozemkov
dolfort
22.12.11,03:46
Ja sa aspoň snažím robiť čo najviac na barter. Napr. teraz servisujem jeden kompík... za klobásky a pálenku ;-)
zk24
23.12.11,12:02
Ja už od tohto štátu očakávam aj zdaňovanie vianočných darčekov... Veď predsa ide o nepeňažný príjem, či nie?

Keď už nie zdaňovanie, tak aspoň nejaké zdravotné odvody by sa dali zvládnuť... :rolleyes::cool:
korela
23.12.11,12:27
nie štát - časť štátu odrbáva zbytok štátu. krátko a jednoducho
Reálny výrok obyvateľa Slovenska: "Keby malo prísť k prevratu, som ochotný dať polovicu majetku na jeho potlačenie."
Dantess
25.12.11,12:42
V najnovšom živote je skvelý článok s jedným Slovákom, čo žije v Egypte a podniká. Hovorí, že štát podnikateľov podporuje, pomáha v začiatkoch a nebuzeruje za každú koninu. Doslova povedal, že štát je si vedomý toho, že živnostníci prinášajú obrovské peniaze a tak na nich zbytočne netlačí a neotravuje ich. Okrem toho tam nieje ani výpalníctvo, keďže Mubarak na to dohliadol. Jedna vec je čím nás kŕmia médiá a druhá je realita... Podnikať na Slovensku je fakt ťažké, lebo ak vám nepodkopáva nohy konkurencia, tak to je štát. A keď nie štát, tak sa vždy niekto nájde.
korela
25.12.11,17:19
V najnovšom živote je skvelý článok s jedným Slovákom, čo žije v Egypte a podniká. Hovorí, že štát podnikateľov podporuje, pomáha v začiatkoch a nebuzeruje za každú koninu. Doslova povedal, že štát je si vedomý toho, že živnostníci prinášajú obrovské peniaze a tak na nich zbytočne netlačí a neotravuje ich. Okrem toho tam nieje ani výpalníctvo, keďže Mubarak na to dohliadol. Jedna vec je čím nás kŕmia médiá a druhá je realita... Podnikať na Slovensku je fakt ťažké, lebo ak vám nepodkopáva nohy konkurencia, tak to je štát. A keď nie štát, tak sa vždy niekto nájde.
S príchodom nášho nového spoločenského zriadenia chodili zástupcovia
podnikateľov na zvedy do sveta.
Konkrétne v Egypte boli vtedy (možno aj teraz) pre začínajúceho domáceho podnikateľa daňové prázdniny 5 rokov, pre podnikateľa zúrodňujúceho púšť 10 rokov (skleníky jahody, výborný vývoz, bez dodávania tepla). Asi aj takto je to inde.
marleau
25.12.11,17:40
Nie všade majú vládu,ktorá má za úlohu zlikvidovať strednú vrstvu.
Zolo
26.12.11,07:10
Štát je nástroj moci. Záleží na charaktere a schopnostiach ľudí v štátnom aparáte, ako sa tento nástroj používa. Či na ochranu slušných pred neslušnými, alebo opačne.
Zároveň to charakterizuje ľudí, ktorí sú pri moci.
Ak niekto považuje živnostníka za triedneho nepriateľa, podľa toho sa správa.
Mení legislatívu tak, že sa v tom už ani sám nevyzná a rozdáva pokuty aj za blbosti.
Pritom to opačne nefunguje. Pochybenia štátu obvykle nie sú sankcionované.
Nemáme inú možnosť, ako nepriaznivý stav pranierovať, poukazovať na nezmyslené zákony a kde sa len dá, tam zo svojich aktivít štát vynechať.
V nádeji, že to možno prečíta aj niekto, kto stláča tlačítka v parlamente, alebo zákony aj pripravuje a vstúpi si do svedomia (pokiaľ nejaké má).
Kedysi dávnejšie som veril aj tomu, že hromadne ovplyvníme, že pri moci budú tí, čo nám chcú dobre.
JArda123, vďaka za založenie tejto témy.
Don133
27.12.11,19:39
A viete kolko penazí vytiahlo od bežných spotrebitelov také nenápadné 1% DPH?
duves
28.12.11,05:02
V najnovšom živote je skvelý článok s jedným Slovákom, čo žije v Egypte a podniká. Hovorí, že štát podnikateľov podporuje, pomáha v začiatkoch a nebuzeruje za každú koninu. .....
U nás je to tradícia. Už z Rakúsko-Uhorska. Mária Terezia nevedela presadiť reformy do uhorskej časti monarchie a tu sa ten buzeratnský spôsob vladnutia zrejme napevno usalašil ( http://cultureworld.wz.cz/historia/terezia.php )
zk24
29.12.11,15:09
Takto sa podporuje zárobková činnosť na slovensku.... 5,000 € preklady, 20,000 € vytvorenie web stránky pre SNG fyzickou osbou...

Musím povedať že takýchto stránok narobím do rána za kýbel...

treba vidieť....
www.sng.sk (http://www.sng.sk)
http://vas.cas.sk/clanok/5258/takto-sa-setri-v-kulture-galeria-vysolila-za-webstranku-25-tisic.html

"A za toto zaplatila SNG neuveriteľných 25-tisíc €! Z toho síce viac než 5-tisíc € zhltli náklady na preklady materiálov či jazykové korektúry, no vyše 19-tisíc € dostal za svoju prácu autor stránky Juraj Sukop"

Moj maly brat na hodine informatiky za 45minut vyrobi lepšie....
2weird2die
11.01.12,20:52
ale pozor! to je minimalistické dielo! len škoda, že cena zaň je taká maximalistická :mad:
inak, väčšina internetových prehliadačov podporuje zobrazenie kódu stránky... skúste to porovnať s hocijakou inou SERIÓZNOU stránkou.
SamuelSK
11.01.12,21:07
Myslim, ze to isli za samotnym L. Sturom s tymi 5000 eurami..

No ale kde je problem? Kde isiel do SNG protestovat, kto na nich podal TRESTNE OZNAMENIE za (kradez defact).. ?

Nikto.. myslim, ze ak by si niekto dal tu namahu, dokazal by dat dokopy zoznam 1000 kauz, kde nas okradli o niekolko miliard eur ...

Za to by sme mohli postavit 1 luxusny dom kazdemu obyvatelovi a 1 luxusnu chatu kazdemu s 1 velkym, luxusnym SUV a naftou na 10 rokov..

Ale tak, ked to slovakom nevadi :)

uprimne, ak by som sa dostal do politky, dal by som vam 50% DPH, alebo rovno 100% DPH, dan zvysil na 50% a ine odvody by boli 40%, cize "desiatok" by vam zostal.

a ceny kartelovo nastavil tak, aby ste ledva prezili, mozno tak 250kCal denne, maximalne.

Lebo VIEM, ze by vam to - slovakom, nevadilo :)

Alebo sa mylim ?
Dantess
11.01.12,21:12
Samuel Slováci majú inú náturu. Nemáme v sebe tú bojovnosť a súdržnosť. Ak sa zorganizuje nejaký pochod, tak sa tam zúčastní pár ľudí. Nedokážeme bojovať spolu, ale to čo dokážeme je hundrať, nadávať na politiku a mať krčmové reči. A platí to aj namňa. Nikdy som sa nezúčastnil nejakého pochodu a tiež nadávam na túto situáciu. "Som Slovák áno, keďs ty moja mati. Ani nemožno je mi iným byť"
JArda123
23.03.12,06:54
Zdravím Vás , trochu som sa odmlčal , lebo som makal ako blázon :) debata sa trošku rozmohla .. Chvála Bohu teraz sa nám trochu darí a aj nejaké peniažky prišli , je to podstatne lepšie .. ale čo keď urobíť s tým niečo sa nám pár ľudom nepodarí len tak .. zrejme nijak .. Nech sa všetkým darí a snáď to tu nejak ešte vydržíme :)