bibka6
20.12.11,14:21
Vie mi prosím niekto poradiť vo vystavení fak.do CZ. Pracujem v JU Alfa. Mám Zmluvu o dielo. Objednávateľ je z Čiech-platca DPH. Miesto plnenia diela je na Slovensku. Ide o montážne práce a materiál. Pôjde táto faktúra do Súhrnného výkazu? Aký je to prosím § ??
betka
25.12.11,20:57
Nevieme odpovedať na otázku. Ide o všeobecné zadanie.

Môže ísť o montážne práce na stroji v SR, a teda miesto dodania je CZ. 15/1
Môže ísť o montážne práce na nehnuteľnosti v SR, kde je meto dodania 16/1 tuzemsko. VYstavujem FA so SK DPH.
Zuzanak1
26.12.11,15:44
Dobrý deň, ja potrebujem tiež radu. SK firma - platca DPH opravovala automobil CZ firme - platca DPH (ICDPH CZ) na Slovensku ako mám vyfakturovať túto službu s DPH alebo bez DPH ??? Ďakujem.
zk24
26.12.11,18:45
Dobrý deň, ja potrebujem tiež radu. SK firma - platca DPH opravovala automobil CZ firme - platca DPH (ICDPH CZ) na Slovensku ako mám vyfakturovať túto službu s DPH alebo bez DPH ??? Ďakujem.

§16
(9) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

Váš odberateľ je však zdaniteľná osoba a preto sa použije pravidlo podľa §15/1. Miesto dodania je teda v ČR. Fa vystavujete bez DPH s náležitosťami podľa §73.

Uvedenú službu uvádzate do súhrnného výkazu.
Zuzanak1
03.01.12,12:35
ďakujem, tak som to aj urobila, ale aspoň som si to potvdila :)
Kořalníková Katka
03.01.12,12:53
Prosím Vás ja tiež idem vystavovať faktúru do českej republiky.Chcem sa spýtať mám vystaviť bez DPH lebo sme platcami dane?A v akej mene to mám vystaviť V EUR alebo CZK?
zk24
03.01.12,13:03
Prosím Vás ja tiež idem vystavovať faktúru do českej republiky.Chcem sa spýtať mám vystaviť bez DPH lebo sme platcami dane?A v akej mene to mám vystaviť V EUR alebo CZK?

Málo informácii. Je doležité vedieť, čo idete faktúrovať - ake sluzby, s akym miestom dodania, kto je odberateľ.
Vystaviť môžete v EUR alebo aj v CZK...
Kořalníková Katka
03.01.12,13:50
My sme firma autodoprava takže sme viezli im nejaký tovar.Odberateľ česká rep. a miesto dodania tiež česká republika.Čo som si zistila mala by som fakturovať bez DPH a CZK v mene ďakujem.
zk24
03.01.12,14:03
My sme firma autodoprava takže sme viezli im nejaký tovar.Odberateľ česká rep. a miesto dodania tiež česká republika.Čo som si zistila mala by som fakturovať bez DPH a CZK v mene ďakujem.

Miestom dodania služby je podla 15/1 v ČR, takže vystavujete FA bez DPH.
Mozete fakturovat v EUR ale aj v CZK ako chcete, pripadne ako mate stanovenu zmluvu, a ci sa chcete vyhnut kurzovym rozdielom...
Zuzanak1
10.01.12,08:22
Dobrý deň.
Vystavujeme pravidelne mesačne faktúru do ČR (platca DPH)- paušál za servisné práce na ERP plus niekedy aj prepravné za výjazd, ktoré vykonávame viacerým firmám na SK.
Keď sme začali spoluprácu v r.2008/2009, vystavovali sme faktúry so SK DPH, ale myslím, že zmenou zákona od 01.01.2010 podľa §15 1) by sme mali vystavovať faktúry bez DPH !?
Ale nie so si na 100% istá, potrebovala by som vedieť aj iný názor. Ďakujem.
dobrava
23.03.12,11:57
Dobrý deň, môžete mi poradiť?
SZČO, JÚ, neplatca DPH vystavil fa českému odberateľovi v čiastke 25 000 Kč.Práce boli vykonané, on však uhradil uvedenú fa len vo výške 22 000 Kč, čo je 876,00 EUR. Na zvyšnú sumu vo výške 3 000 Kč poslal český odberateľ fa, kde fakturuje zmluvné penále v tejto výške 3 000 Kč a zároveň poslal aj dohodu o započítaní pohľadávok, ktorú samozrejme klient nepodpísal a zmluvné penále neuhradil, pretože práce boli vykonané v takej sume, akú fakturoval /tzn. vo výške 25 000 Kč/.
1. Ako toto zaúčtovať v peňažnom denníku?
2. Ako postupovať pri vymáhaní uvedenej pohľadávky z pohľadu právneho?
Ďakujem.
dobrava
23.03.12,21:05
Prosím Vás, mohol by sa mi niekto fundovaný na toto pozrieť?
Prosím, prosím ...