VRUBE02
20.12.11,19:35
Zdravím,
SZČO pracuje v Taliansku na slovenskú živnosť, trvalý pobyt má na Slovensku, chodí domov niekoľkokrát do mesiaca. Na Slovensku tento rok nemá žiadny príjem, nedarí sa. Žiadne odvody ani dane tam neplatí. Prosím vás, kde podá daňové priznanie? Predpokladám, že doma musí, ale čo s tým talianskom. On má len s nimi zmluvu niečo ako naša zmluva o dielo, nie je zamestnanec.
Ďakujem
Gabhus
22.09.12,03:13
Vedel by niekto poradiť? Občan Maďarska, v Maďarsku SZČO, na Slovensku zamestnaný ako cezhraničný pracovník formou pracovnej zmluvy na cca 30 hodín mesačne, trvalé bydlisko v Maďarsku, na SK žiadne. Slovenská Sociálna poisťovňa mu vydala formulár A1. V ktorom štáte podáva takáto osoba daňové priznanie? Ďakujeme:)
marcik
26.09.12,04:25
SZČO neplatca DPH pracuje v Taliansku na slovenskú živnosť, trvalý pobyt má na Slovensku, chodí domov niekoľkokrát do mesiaca. Su dva prípady : 1. faktúruje slovenskej firme 2.faktúruje talianskej firme. Chcela by som vedieť povinnosti tejto osoby , daňové priznanie na SK?oznámenie Talianskemu úradu o podnikaní / viac ako 183dni? /Povinnosť súhr.výkazy?Ďakujem.
VRUBE02
26.09.12,10:16
Vážený kolega, ja som sa s Talianskom už vysporiadal - občan SR platí dane na Slovensku. (Dobrý gazda domov nesie.)
Po roku štúdia, vyvalil som polovicu príjmu za právne rady, daňové rady a neviem aké rady, dopracoval som sa až k odpovedi za 450 €, že podaj daňové priznenie v Taliansku a uvidíš, čo bude. Ak nemá povinnosť podať DP v Taliansku, tak ti to Taliani oznámia a dodaníš doma.
Tak som sa rozhodol zdaňovať len doma a Taliani nech mi napíšu, ak niečo chcú. Potom to prepošlem všetkým mojim poradcom a zadarmo.
Prajem všetko dobré.
marcik
28.09.12,06:12
Ďakujem za radu. Len neviem - čítala som toho doť okolo tejto témy a mne vychádza nasledovné : 1. súhrnné výkazy / pokiaľ je odberateľom služby zahranič.platileľ registrovaný pre daň v taliansku/ 2. pokiaľ budú služby poskytované viac ako 183 dní treba sa prihlásiť v taliansku na úrade pre podnikateľov, a tým pádom aj daňové v taliansku. U nás potom len daňové / vyňatím - podľa zmluvy medzi štátom /. odvody v tom prípade tlačivo 101 takže v taliansku. Toto je ale len moja dedukcia, idem na tom ďalej študovať.