iva.rbk
21.12.11,09:32
Dobrý deň. Môj klient si založil živnosť na zváračské práce. Sídlo firmy má na domácej adrese, kde býva. Uvedené zváračské práce prevádza asi o dve ulice vzdialené od sídla firmy, v garáži, v ktorej má poskladané stroje na výkon svojej živnosti. Chcem sa opýtať, či musí túto garáž nahlásiť ako svoju prevádzkáreň a či výmer na nehnutelnosť - garáž a elektrika musí byť na IČO uvedeného živnostníka?Ďakujem za odpovede.:)
hornak.ebsr
21.12.11,08:42
Pokiaľ vykonáva hlavnú časť práce v garáži (na adrese svojho trvalého bydliska činnosti stým spojené nevykonáva), tak bude potrebné nahlásiť prevádzkareň, a čo sa týka energií a pod. pokiaľ si ich chce dať do nákladov tak by bolo dobré ošetriť aj to. Pokiaľ nie tak nie je potrebné sa tým zaoberať.
iva.rbk
21.12.11,09:53
Ďakujem za odpoveď. a prajem pekný zvyšok dňa
nero 5
25.12.11,18:41
Hlavne ,ze mne bolo povedane ,ze v garazi sa nesmie podnikat a musel som absolvovat nemale kroky na zmenu v uzivani stavby.(ja som chcel prevadzkovat pneuservis -proste len menit kolesa ,ziaden predaj)
hornak.ebsr
25.12.11,21:20
Hlavne ,ze mne bolo povedane ,ze v garazi sa nesmie podnikat a musel som absolvovat nemale kroky na zmenu v uzivani stavby.(ja som chcel prevadzkovat pneuservis -proste len menit kolesa ,ziaden predaj)

Miesto podnikania máš na svoju domácu adresu alebo niečo podobné a garáž máš miesto kde sa činnosť vykonáva (prevádzkareň).
Indeed
26.12.11,00:42
Veľmi podobna tema bola riešena tohto roku v ČR českými zakonodarcami,

v suvislosti s tým aby každý remeselny vykonávateľ živnosti MUSEL nahlasiť miesto podnikania, vykonu živnosti teda prevadzkareň,

aby sa predišlo zneuživaniu živnosti na výkon prác závislej činnosti, ktoré by mali byt vykonávane v zamestnaneckom pomere.

Osobne si myslim, že takáto regulacia je čistý blud, prikazovať živnostníkovi akým sposobom sa má živiť.

Doležite v prvom rade je to,že niekto dokaže fungovať ako samozamestnavateľ a štát má príjem z jeho odvodov.
Mikilpk
20.01.12,09:44
podobný prípad riešim aj ja. Manželka chce žačať šiť odevy a tak a chce to robit v našej garáži... už sme ju aj upravili... Miesto podnikania je adresa pobytu, garáž je pri dome v našom dvore... MUSÍ? ju nahlásiť ako prevadzkáreň, alebo sa to môže brať ako miesto podnikania? Proste ako keby to robila doma.
Ak máte skúsenosti ďakujem za odpovede!!!
hornak.ebsr
20.01.12,09:53
podobný prípad riešim aj ja. Manželka chce žačať šiť odevy a tak a chce to robit v našej garáži... už sme ju aj upravili... Miesto podnikania je adresa pobytu, garáž je pri dome v našom dvore... MUSÍ? ju nahlásiť ako prevadzkáreň, alebo sa to môže brať ako miesto podnikania? Proste ako keby to robila doma.
Ak máte skúsenosti ďakujem za odpovede!!!

Je to na jednom pozemku, čiže na jednom liste vlastníctva. Stačí nahlásiť adresu trvalého bydliska.
Mikilpk
20.01.12,16:32
Je to na jednom pozemku, čiže na jednom liste vlastníctva. Stačí nahlásiť adresu trvalého bydliska.

ja to na jednom pozemku, na jednom liste vlastnictva.
cize netreba nahlasovať prevádku?
hornak.ebsr
20.01.12,16:38
ja to na jednom pozemku, na jednom liste vlastnictva.
cize netreba nahlasovať prevádku?

Nie netreba.
Mikilpk
20.01.12,16:49
Nie netreba.

No len dufam, že to tak budu brať aj na živnostenskom :)

Inak Ďakujem! :-)
Economic
21.01.12,09:42
Dobrý deň. Môj klient si založil živnosť na zváračské práce. Sídlo firmy má na domácej adrese, kde býva. Uvedené zváračské práce prevádza asi o dve ulice vzdialené od sídla firmy, v garáži, v ktorej má poskladané stroje na výkon svojej živnosti. Chcem sa opýtať, či musí túto garáž nahlásiť ako svoju prevádzkáreň a či výmer na nehnutelnosť - garáž a elektrika musí byť na IČO uvedeného živnostníka?Ďakujem za odpovede.:)

Ja by som sa priklonila len k ohláseniu súvisiaceho priestoru. Je to omnoho jednoduchší spôsob.
Na prevádzke musí byť napríklad schválená hygiena.