jadranka111
21.12.11,10:41
Ahojte poraďáci,

časť dotácie z ÚP som bola nútená použiť na "súkr. účely" - beriem to samozrejme ako pôžičku, za tie peniaze som teraz potrebovala kúpiť niečo iné /vlastne som použila peniaze, ktorú mi ešte majú slúžiť na odvody na ďalší rok/ - previedla som si ich na osobný účet - ako osobnú spotrebu.
A teraz neviem, či musím tie peniaze vráťi do konca roka na pod. účet, alebo nemusím. Keďže vlastne v záväzkoch mi figurujú aj naďalej, /postupne odpisujem/, ale nie sú fyzicky na účte.
A ak ich musím vrátiť fyzicky na podnik. účet - ako to mám zaevidovať?
Viete mi poradiť - niekde som tu už čítala, že nemusia byť fyz. na účte - stačí ak figurujú v záväzkoch - ale chcela by som sa v tom ešte utvrdiť na 100%-.
Veľká vďaka vopred:confused:
jadranka111
27.12.11,12:37
:confused:
linko1
27.12.11,12:44
nemusia byť fyzicky na účte...
veronikasad
27.12.11,13:46
nemusia byť fyzicky na účte...
S tým súhlasím, ale prevod na osobnú potrebu ? Prečo ich nevybrala v hotovosti z účtu a nevložila do pokladne ?
jadranka111
27.12.11,14:24
- no lebo som to urobila zle - presunula som si ich na súkr. účet, takže ako som to mala potom zaúčtovať, už len ako osob. spotrebu, keďže som ich nevybrala fyzicky, no je to moja chyba
janamm
15.02.12,21:08
Tiež mám taký prípad, že dotácia bola prevedená na iný osobný účet a neskôr bol z tohto účtu uhradený nákup materiálu - kartou. Ako zaúčtovať tento nákup ako výdavkov SZČO a ako to vydokladovať na UPSVaR???Prosím o odpoveď.