Zuzik2
21.12.11,14:18
Dobrý deň, chcem predať auto, ktoré som kúpila s DPH, ktorú som si následne aj uplatnila. Mám vedené jednoduché účtovníctvo.Tento rok však už auto doodpisujem a k 31.12.2011 by som ho chcela predať svojmu bratovi. Chcela by som sa opýtať, v akej hodnote môžem auto odpredať. Môžem ho predať aj za symbolicky poplatok? A ake úkony s tým súvisia? Ďakujem veľmi pekne za pomoc.:o
Mila123
21.12.11,14:32
môj názor.....ak ho presne 31 12 2011 predáš, nemôžeš si uplatniť odpis za rok 2011, auto bude mať zostatkovú cenu......

a príjem za predaj auta (predpokladám, že si stále platiteľom DPH) príjem má byť vrátane DPH......

a príjem za predaj spriaznenej osoby? určite by som dávala cenu obvyklú na trhu.....
Zuzik2
21.12.11,18:21
Ďakujem, a je možné toto auto po 31.12.2011 darovať? Čo by to pre mňa znamenalo keby som ho darovala? Ďakujem veľmi pekne:)
renča1
22.12.11,13:50
Ďakujem, a je možné toto auto po 31.12.2011 darovať? Čo by to pre mňa znamenalo keby som ho darovala? Ďakujem veľmi pekne:)

§3 zákona o dani z príjmu
(2) Predmetom dane nie je

a) prijatá náhrada oprávnenej osoby podľa osobitných predpisov, 3) príjem získaný vydaním, 3) darovaním4) alebo dedením5) nehnuteľnosti, bytu, nebytového priestoru alebo ich častí (ďalej len "nehnuteľnosť") alebo hnuteľnej veci, práva alebo inej majetkovej hodnoty okrem príjmu z neho plynúceho a okrem darov poskytnutých v súvislosti s výkonom činnosti podľa § 5 alebo § 6.

No pokiaľ by si ho darovala, tak by to pre teba neznamenalo nič., Alepokiaľ by siho darovala , kde by auto bolo používané s výkonom činnosti podľa § 5 , § 6 - tak vtedy by to bol zdan.príjem.
Zuzik2
23.12.11,07:40
dakujem velmi pekne za odpoved:)