cinky333
22.12.11,05:24
Mám spoločnosť, ktorá pridáva do svojej činnosti organizovanie kulturnych podujati.Najbližšie riešim ples.
1.SOZA, to fakt musím platiť? veď to mi zhltne 25% zo vstupného. Dobre to rátam? Musím platiť aj iným firmám ako SLOVGRAM a ešte neviem aké existujú? Ja som myslela ze to je len ohlasovacia povinnost.
2.Stačí ak za predané vstupenky budem dávať príjmový pokladničný alebo faktúry? Nemám totiž pokladňu.musím ju mat?
3.Ako je to s konzumným co sa týka povolení?Bola som na hygiene, ale ani tam mi nevedela povedat. Nemám totiž prevádzku, podnik.činnost realizujem z domu a cez net. Ako si to mam poriesit ak chcem ponúkat na podujatiach studený bufet.-chlebíčky, sunku,syry,zelenina,ovocie,kolace. musim mat prevadzku, inak to neobídem? alebo ak to nakúpim od niekoho, kto má povolenia aj s prevádzkou?
4.Potrebujem do zivnosti predmet podnikania- predaj potravín, alebo niečo podobné? ak uz mám nákup a predaj v zivnosti?
cinky333
22.12.11,04:31
ešte by som rada doplniť otázku. Ak sa autori, ktorých budem hrať na plese nenachádzajú v zozname SOZA, stačí zaslať ohlásenie, a neplatiť, alebo ani to netreba. dakujem.