polis1
22.12.11,11:30
Dobrý den

máme dopravnú firmu a niekedy za prijaté fa platíme v hotovosti, musíme mať od nového roka registračnú pokladnicu?

a za dalšie taxislužba musí mať registračnú pokladnicu?
KEJKA
22.12.11,17:25
platba za prijaté faktúry je výdavok, nie tržba, taká hotovosť sa neeviduje v ERP = teda nemusí sa evidovať.
taxislužba - kuk do Prílohy, ak je tam - musíš mať ERP, ak nie je, nemusíš ju mať.
polis1
22.12.11,19:26
No ja som pozerala práve na tú stranku a nie je to tam, len s tým prišiel moj klient čo mu končím robiť účtovníctvo ze im nová účtovníčka tak povedala..tak som mu vytlačila kto je povinný viest ERP a uvidim...
jurga
23.12.11,17:04
Na taxislužbu nemusí byť ERP na 100%. Ale už sa to pripravuje.
polis1
29.12.11,21:01
A preprava osob musi mat ERP?
polis1
30.12.11,12:08
Dobrý den toto máme v obchod.registre sme povinný mať registračnú pokladnicu?



nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla

(od: 03.03.2011)




cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie
KEJKA
30.12.11,12:34
a skúsil si hľadať v prílohe?
polis1
30.12.11,13:09
áno ale neviem či je to myslená tá 5.1. nájom a leasing...
KEJKA
30.12.11,13:10
nájom je nájom, lízing je lízing - mne to zdaleka nepripomína dopravu, tebe áno?
polis1
30.12.11,13:20
proste by som potrebovala poradiť, pretože klientovi niekto tvrdí, že treba registračnú pokladnicu..a pýtala som sa aj iných čo robia to čo má klient v obchod. registre a tvrdia mi že nemusia mat ERP.
VieraPopluharova
11.01.12,19:53
Dobrý den toto máme v obchod.registre sme povinný mať registračnú pokladnicu?



nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla

(od: 03.03.2011)




cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie



Mala som ten istý problém- odpoveď z drsr :

V zmysle § 1 ods. 2 zákona č. 289/2008 o používaní elektronickej registračnej pokladnice zákon o ERP sa vzťahuje na fyzickú alebo právnickú osobu, ktorá na základe oprávnenia na podnikanie predáva tovar alebo poskytuje službu.
Podnikateľ je podľa § 2 písm. j) zákona o ERP povinný používať pokladnicu ak poskytuje službu uvedenú v prílohe č. 1 zákona o ERP. Pri službách, ktoré nie sú uvedené v prílohe zákona nie je povinný daňovník evidovať tržbu pomocou ERP.
Osobná automobilová preprava je služba, ktorá nie je medzi službami uvedenými v prílohe zákona, preto podnikateľka nie je povinná evidovať tržbu prostredníctvom pokladnice.

Odbor služieb pre verejnosť
Ing. Marta Boráková