majo10
22.12.11,14:51
Dobry den,

chcem sa opytat ako mam postupovat pri zruseni zivnosti v pripade, ak som platca DPH a navyse som zamestnaval ludi na dohodu o pracovnej cinnosti. Viem ze sa to tu uz riesilo, ale nikde som nenasiel ucelene informacie.

Pojdem teda na Zivnostensky urad - co vsetko treba k zruseniu zivnosti?

Musim ist aj na Danovy urad? Ake doklady potrebujem? (pripominam ze som DPH-ckar)

Ake dalsie urady musim navstivit? (Socialna, Zdravotna poistovna) Ake doklady tam potrebujem?

Nakoniec zrusim ucet. Este nieco?

Vdaka a pekne sviatky!

Majo
Economic
22.12.11,14:06
Dobry den,

chcem sa opytat ako mam postupovat pri zruseni zivnosti v pripade, ak som platca DPH a navyse som zamestnaval ludi na dohodu o pracovnej cinnosti. Viem ze sa to tu uz riesilo, ale nikde som nenasiel ucelene informacie.

Pojdem teda na Zivnostensky urad - co vsetko treba k zruseniu zivnosti? - nič iba seba a preukaz totožnosti

Musim ist aj na Danovy urad? Ake doklady potrebujem? (pripominam ze som DPH-ckar) Oznámenie o zrušení podnikania môžeš realizovať cez JKM. DÚ Ti určí posledné zdaňovacie obdobie /aj keď ukončíš podnikanie ho musíš dodržať/

Ake dalsie urady musim navstivit? (Socialna, Zdravotna poistovna) Ake doklady tam potrebujem? SP - áno - potrebuješ kópiu ukončenia živnosti, na zdravotke Ťa odhlásia cez JKM.

Nakoniec zrusim ucet. Este nieco? Môžeš, nemusíš zrušiť účet

Vdaka a pekne sviatky!

Majo


Krásne Vianoce ! Odpovede sú v texte
majo10
22.12.11,14:15
Dakujem Economic!

Kde najdem tie JKM? Je to toto?: http://www.minv.sk/?kontakty-na-jkm-v-sr

JKM - musi to byt v okrese kde mam vedenu zivnost, alebo mozem hocikde na Slovensku?

Takze jediny doklad potrebujem kopiu ukoncenia zivnosti? S tym si vystacim vsade?

Dakujem, Majo
Mila123
22.12.11,14:15
a ešte musíš vrátiť kartičku s IČ DPH a DIČ-om......
Economic
22.12.11,14:23
Dakujem Economic!

Kde najdem tie JKM? Je to toto?: http://www.minv.sk/?kontakty-na-jkm-v-sr áno

JKM - musi to byt v okrese kde mam vedenu zivnost, alebo mozem hocikde na Slovensku?

JKM sú zriadené na živnostenských úradoch, niekde tomu hovoria klientska zóna /aj keď podľa mňa to nie je správne/ Tvoj živnostenský úrad je príslušný ten, kde máš trvalý pobyt.

Takze jediny doklad potrebujem kopiu ukoncenia zivnosti? S tym si vystacim vsade? Presne tak.

Dakujem, Majo

Tak ako píše Mila, ešte potom vrátiš kartičky.....
Economic
22.12.11,14:24
a ešte musíš vrátiť kartičku s IČ DPH a DIČ-om......

Vďaka.... na tie som skoro zabudla...
majo10
22.12.11,14:35
Dakujem priatelia, pekne sviatky! :)