martm001
23.12.11,09:13
Ahojte, chcem sa spytat ako je to s DPHckou pri vykupe stareho tovaru ktory sa da pouzit na dalsie spracovanie. Som platca DPH a chcem dat zlavu na tovar v pripade ze zakaznik donesie stary tovar. Co som pozeral u konkurencie tak normalne odpocitaju sumu z ktorej je vycislena DPH, to myslim ze je v poriadku ale ako je to ak by niekto doniesol ovela viac starych tovarov ako bral novych cize by som mu musel doplatit (nie je problem mu to doplatit lebo ten stary tovar potrebujem) alebo keby doniesol len stary tovar, cize blocek z ERP by bol minusovy. Ak je zakaznik FO neplatca DPH nezda sa mi spravne mat tam DPH kedze on mi vlastne ten tovar akoby predaval s DPH.
Vopred dakujem za odpoved.
Dáša_
23.12.11,09:21
ale ved on to vlastne predáva tebe - on by mal davat doklad tebe, nie ty jemu
martm001
23.12.11,09:54
No ved ano, aj ja si myslim ze by to tak malo byt. Ide o to ze pri FO neplatcoch by to nebolo az take vyhodne kedze si nemozem potom uplatnit dph na vsutpe a vlastne potom zaplatim DPH nie z mojej marze ale z celej hodnoty toho tovaru.
Ked pozeram na internete cennik vykupu niecoho tak tam maju napisane ceny vykupu s DPH, tak ma to trochu pomylilo.
zk24
23.12.11,10:53
ale ved on to vlastne predáva tebe - on by mal davat doklad tebe, nie ty jemu

Ako vie dat doklad nepodnikatel podnikatelovi? Pri vykupe srotu napriklad davame my podpisany VPD zakaznikovi... zakaznik nam ziaden iny doklad nedava...

Ci?
Dáša_
23.12.11,11:19
Ako vie dat doklad nepodnikatel podnikatelovi? Pri vykupe srotu napriklad davame my podpisany VPD zakaznikovi... zakaznik nam ziaden iny doklad nedava...

Ci?

no ano, ono to bola reakcia na to, ze chce dat mínusový doklad z pokladne