VieraPopluharova
23.12.11,22:46
Prajem pekný predvianočný večer,

dnes jednemu klientovi prišiel oznam z DU, že nemá odvedenú DPH za IV.Q 2007, pri mojich osobných kontrolách na DÚ u spávcu klienta, mi bolo každým rokom oznamované, že klient si svoje daňové povinnosti plní a nemá žiadne podlžnosti. Dokonca v lete cca júl-august bol osobne u správcu dane, či má všetko voči DÚ vyrovnané, bolo mu ústne oznámené, že áno,nakoľko v roku 2010 a 2011 mal v niektorých obdobiach nadmerné odpočty, ktoré mu boli buď započítané, alebo vrátené. Má právo DÚ vymáhať od klienta vyššie spomenutú DPH, ak ho po celé 4 roky ubezpečoval, ústne, že všetky úhrady si splnil riadne a včas?
Pravdepodobne mi teraz odpoviete, že áno, nakoľko to nemáme písomne, no podľa mňa bol DÚ povinný urobiť z takého dotazu zápis a kde bol DÚ doteraz, ak vratil skoro každý nadmerný odpočet na DPH?

ďakujemza každú skorú radu, nakoľko musím napísať odvolanie.
Dáša_
24.12.11,06:16
a má ju alebo ju nemá odvedenú?
bodliak
24.12.11,07:31
Mne prišiel platobný výmer za nezaplatené preddavky. Dokonca doporučene poslali.
Dali si tú námahu, že spočítali dni, do prehľadnej tabuľky sankčný urok za dlžné obdobie vyčíslili, paragrafy citovali,
o odvolaní poučili. Na 3 strany toho bolo.

Keby si radšej pozreli platby. Všetko zaplatené, aj načas.

Niekedy mi pripadajú ako policajti. Splniť plán výberu pokút ...
Economic
27.12.11,11:49
Prajem pekný predvianočný večer,

dnes jednemu klientovi prišiel oznam z DU, že nemá odvedenú DPH za IV.Q 2007, pri mojich osobných kontrolách na DÚ u spávcu klienta, mi bolo každým rokom oznamované, že klient si svoje daňové povinnosti plní a nemá žiadne podlžnosti. Dokonca v lete cca júl-august bol osobne u správcu dane, či má všetko voči DÚ vyrovnané, bolo mu ústne oznámené, že áno,nakoľko v roku 2010 a 2011 mal v niektorých obdobiach nadmerné odpočty, ktoré mu boli buď započítané, alebo vrátené. Má právo DÚ vymáhať od klienta vyššie spomenutú DPH, ak ho po celé 4 roky ubezpečoval, ústne, že všetky úhrady si splnil riadne a včas?
Pravdepodobne mi teraz odpoviete, že áno, nakoľko to nemáme písomne, no podľa mňa bol DÚ povinný urobiť z takého dotazu zápis a kde bol DÚ doteraz, ak vratil skoro každý nadmerný odpočet na DPH?



ďakujemza každú skorú radu, nakoľko musím napísať odvolanie.


Najhoršie je, že to máš iba ústne potvrdené, že nemá žiadny nedoplatok. Ťažko je to takto bez dokladov a bez účtovníctva rozriešiť. Však si to mohli započítať na nadmerný odpočet ako píšeš. No nebudú to len penále ku dňu tomu zápočtu ? Ťažko to takto vyriešiť... Ja keď takéto riešim pre klienta, musím mať všetko tu na stole položené a musím vidieť do úhrad, ako bolo čo a kedy uhradené.

Ešte ma tak napadá. Nemáš za obdobie medzi rokmi 2007 - 2011 nejaké Potvrdenie z DÚ, že nemá nedoplatky v písomnej forme ? To by bol riadny tromf.
Economic
27.12.11,11:50
Mne prišiel platobný výmer za nezaplatené preddavky. Dokonca doporučene poslali.
Dali si tú námahu, že spočítali dni, do prehľadnej tabuľky sankčný urok za dlžné obdobie vyčíslili, paragrafy citovali,
o odvolaní poučili. Na 3 strany toho bolo.

Keby si radšej pozreli platby. Všetko zaplatené, aj načas.

Niekedy mi pripadajú ako policajti. Splniť plán výberu pokút ...

Verím, že si sa odvolal, keď si to pekne vedel preukázať.
bodliak
27.12.11,16:59
Že váhaš...
VieraPopluharova
31.12.11,03:46
Hurá,

mám a stíham ešte i odvolačku, budem informovať ako som dopadla, dala som si riadne všetky roky pred seba, teda zapotila som sa ako kôň, ale stálo to zato.... komentovať to radšej nebudem...
Economic
31.12.11,07:32
Hurá,

mám a stíham ešte i odvolačku, budem informovať ako som dopadla, dala som si riadne všetky roky pred seba, teda zapotila som sa ako kôň, ale stálo to zato.... komentovať to radšej nebudem...

Budem držať mocne palce.... a určite daj vedieť...