slvk
24.12.11,13:36
Som fyzická osoba podnikateľ a vediem JÚ.
Tovar som platil v hotovosti a odberateľ mi dal dodací list a príjmový doklad.
Potrebujem k tomu aj faktúru, alebo to môžem zaúčtovať len na základe dodacieho listu a príjmového dokladu?
Danielle369
24.12.11,12:52
z hľadiska účtovného môže byť účtovným dokladom i dodací list, ak spĺňa náležitosti §10 zákona o účtovníctve.

--------------------------------------------------------------------------------
marek a
02.01.12,09:42
som SZČO a vediem JÚ. Predávam tovar /nealko,sirupy-ambulant/ cez reg. pokladňu.Mám jedného externého kolegu, ktorý predáva tento tovar v mojom mene.Do konca r.2011 fungoval tak, že tovar vydal zákazníkovi spolu s dodacím listom a ručným PPD a prijal hotovosť.Na konci mesiaca som nablokoval do RP všetky DL a doručil zákazníkom pokladničné doklady z RP. Teraz sa to troška zmenilo tak by som poprosil o radu ako ďalej/nechcel by som kupovať dalšiu RP, nakolko su mesiace kedy nepredáva skoro nič/

Ďakujem
Danielle369
08.01.12,09:41
Od nového roka už nesmieš na PPD ..bud budeš dávať na faktúru a budú platit bankou alebo reg.pokladnou. Ako obchodník osobne by som nezobrala tovar, ked mi nedá bloček z pokladne. Ved aj obchodník sa musí preukázať kontrole o nákupe tovaru. Myslím že kúpa pokladne ťa vyjde lacnejšie,než naháňanie zákazníkov aby platili faktúry.