Barticek
24.12.11,23:34
Ahojte 31.12 mi končí pracovná zmluva, som na PN, ale v práci mi povedali že ostávam, nedali mi žiaden doklad že vraj zmluva prejde na dobu neurčitú sama. Ako to je? Prejde automaticky ked som PN? do práce pojdem až koncom januára-zlomena noha
Mila123
25.12.11,06:13
aj to je možné.....

zamestnávateľ zvyčajne predkladá návrh novej pracovnej zmluvy, resp. dodatok.....ak by nepredložil, tým že pracovný pomer trvá, automaticky sa z neho stáva PPV na dobu neurčitú......
PN nemá s prechodom PZ nič spoločné.....
ivka70
25.12.11,07:02
Pracvna zmluva prejde na dobu neurcitu, ak po ukonceni dohodnutej doby nadalej pracujes s vedomim zamestnavatela a dostavas od neho prikazy na pracu.
Cize definitivne potvrdenie, ak nedostanes na papieri predlzenie, budes mat az po ukonceni PN.
Inak ukoncit PP moze s tebou zamestnavatel aj pocas PN, ak by chcel, tak tvoj PP skonci dohodnutym dnom.

Pokial si PN, pre teba sa nic nemeni, ale mala by si ziadat od zamestnavatela na papieri to predlzenie, nakolko ak ti PP nepredlzia, odhlasia ta z poistovi a musis sa do 8 dni od ukoncenia PP prihlasit v zdravotnej poistovni , ze si poistenec statu na PN v ochrannej dobe. Ak budes mat to predlzenie, plati za teba poistenie nadalej zamestnavatel.
Mila123
25.12.11,07:23
Ivka a čo tak oznámenie o ukončení PP?
ivka70
25.12.11,07:27
Ivka a čo tak oznámenie o ukončení PP?

Od koho? Komu?
Pri dobe urcitej predsa PP konci dohodnutou dobou, ziadne oznamenie nie je zamestnavatel povinny vytvarat a posielat.
Moze to urobit, ale nemusi.
A zapoctovy list moze poslat az po spracovani vyplat za december, co by mohlo byt a zvycajne aj byva neskor ako 8.1.
mimosin
25.12.11,09:10
Vo firmách, kde pracuje skúsený personalista, písomne oznámi zamestnancovi, skončenie pracovného pomeru a požiada o odovzdanie referátu, pracovných pomôcok, atď.

Treba sa zaujímať, ako zamestnávateľ s tebou uvažuje ďalej, netreba čakať, že zamestnávateľ zabudne ti predĺžiť PZ a automaticky ti vznikne pracovný pomer na dobu neurčitú. Tu vždy ťahá zamestnanec za kratší koniec, lebo je tam aj ale – pracuje s vedomím zamestnávateľa a je mu prideľovaná práca.........
Barticek
25.12.11,09:14
chodil so do práce zo zlomenou nohou ešte pred sviatkami tak mi povedali že sa mi zmluva predlžuje automaticky, bez dodatku, mame celozavodku do 15. tak teraz neviem ale asi by i poslali ukončenie keby sa nieco zmenilo
mimosin
25.12.11,09:25
Ja na tvojom mieste by som si overila v sociálnej poisťovni, či ťa zamestnávateľ odhlásil, alebo neodhlásil dňom 31.12.2011. Povinnosťou zamestnávateľa je zamestnanca odhlásiť elektronicky 1 deň vopred pred skončením pracovného pomeru. Podobne je aj zdravotná poisťovňa, tam
má termín do 8 dní od skončenia PP. Do 15-teho máš čas to overiť.
Pepa
25.12.11,10:07
Ja na tvojom mieste by som si overila v sociálnej poisťovni, či ťa zamestnávateľ odhlásil, alebo neodhlásil dňom 31.12.2011. Povinnosťou zamestnávateľa je zamestnanca odhlásiť elektronicky 1 deň vopred pred skončením pracovného pomeru. Podobne je aj zdravotná poisťovňa, tam
má termín do 8 dní od skončenia PP. Do 15-teho máš čas to overiť.
Žeby som nepostrehla nejakú zmenu? Par. 231 zákona o sociálnom poistení hovorí o odhlásení najneskôr nasledujúci deň PO .......

z par. 231 ods. 1 Zákona o sociálnom poistení:
zamestnávateľ je povinný:

b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti a zamestnanca podľa § 4 ods. 2 na dôchodkové poistenie pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),