sowage
25.12.11,13:51
ako dlho trva vymazanie z registra? a ako zistim, ze tam nemam uz ziadny zaznam? prosiiiiiiiiim ak viete niekto poradit, napiste. dakujem:)
ivka70
25.12.11,13:03
Aky register ma na mysli?
Poznam minimalne 3: bankovy, socialnej a zdr.poistovni ....
sowage
25.12.11,13:04
bankovy
ivka70
25.12.11,13:19
Pri bankovom sa clovek z neho strati splatenim dlhu.
Ak vsak mal problemy so splacanim a neplatil dohodnute splatky nacas, moze trvat aj pol roka a viac, aj ked splacat znovu zacne, kym sa vobec zmeni jeho status v tomto registri.
sowage
25.12.11,13:22
ja som mala dlh v tmobile za nesplatenu fakturu.. ale tento tyzden som to splatila. a chcem si poziadat o pozicku v banke, tak neviem dokedy mam cakat. a nevies ako zistim ci tam uz nic viac nemam? lebo ja som sa aj o tomto dlhu dozvedela nahodou, dokonca to bolo za obdobie ked som bola v zahranici,tak tomu ani velmi nechapem. ale zaplatila som to. Len uz by som chcela mat istotu, ze tam nic viac nemam.
misoft
25.12.11,13:30
ja som mala dlh v tmobile za nesplatenu fakturu..
T-Debil nie je banka, nie je SP, nie je ZP. Oni ti akurát môžu dať ešte penále z omeškania (ak to už neprebral exekútor) - toto je čiste obchodný vzťah. A nie je to úver (pôžička) - je to nezaplatená služba.
sowage
25.12.11,13:37
bolo to z r. 2009.. len mi povedali, ze tam mam fakturu za mesiac oktober. ja som bola vtedy v zahranici,ale uz to neriesim. mala som tam pausal rok predtym a ten mi skoncil. ani neviem kde to nabrali. teraz mam ineho operatora, ale simkarta je na mamu,tak som ju chcela prepisat na seba. oni mi to odmietli, lebo je to pausal,a vraj mam niekde zaznam, nevedeli mi povedat,kde,ale nemohli na mna prepisat ten pausal. ze si mam zistit,ci za mna zamestnavatel odvadza,a veci podobne. tak som to vyrovnala. Takze ja vlastne ani nie som v tom bankovom registri?
misoft
26.12.11,20:36
Záznam o nezaplatenej faktúre mal T-debil (takto vedia, ktorý zákazník je "spoľahlivy). Ako som spomínal - telefónny operátor nie je súčasťou bankového, zdravotného a sociálneho sektoru - je to len obchod.