magicar
25.12.11,15:36
Pekné sviatky všetkým poraďákom prajem,Potrebujeme s priateľkou súrne poradiť,Priateľke došli v roku 2009 poštou na jej meno, priezvisko,ulica (všetko sedelo) peniaze,v tej dobe čakala peniaze z Dú,peniaze prebrala,pošta jej ich vydala a za 2 mesiace sa ozvala pani s tým istým menom,že to je jej,priateľka to neriešila a pošta dala na ňu oznámenie na políciu z prečinu zatajenie cudzej veci,(samozrejme úmyselne to nezatajila) napriek tomu ju policajti obvinili,po obžalobe ju samosudca odsúdil podmienečne so skúšobnou dobou 3mes.na 1 rok s tým že dlh zaplatí pošte v skúšobnej dobe ,už to nechcela riešiť nakolko sme v tej dobe mali 3 mesačne dieťa a mala dosť starosti s malou,tak sa to odložilo a prizabudlo sa na to.v júli jej poslali predvolanie na súd,predvolanie neprebrala nakolko sme boli na dovolenke,niekedy v septembri jej došlo uznesenie,poštu prebrala ale neprečítala si ju hned,obálka bokom a otvorila ju až za týžden,bol tam rozsudok že sa neosvedčila v podmienke a ma nastupiť výkon trestu na tri mesiace,nastúpiť mala 15.11,hned sme bežali na súd že to zaplatíme ale povedali že sa stým nedá nič robiť,tak sme požiadali aspoň o odklad ktorý nam dali do 21.1.2012,potrebujem pomôcť ohladom toho predvolania na pojednávanie,boli sme na dovolenke a ked sme nazreli do spisov bolo tam že nezastihnutá,prečo súd pošle len raz predvolanie na pojednávanie??ved stáť sa môže hocičo,sme z toho zúfaly lebo najviac si to odnesie dieťa a priatelka neni žiadna kriminálnička ani nič iné,celý život pracuje stará sa a štát sa jej takto odvdačí,hlavne že vrahovia si behajú po slobode,to je tá slovenská spravodlivosť,už sme skúšali hocičo a každý na tom súde sa ti len otočí chrbtom, snažíme sa zrušiť rozsudok 1.stup. súdu.prosíme Vás pomôžte ak viete niekto. ďakujeme pekne
buchač
25.12.11,16:19
Pekné sviatky všetkým poraďákom prajem,Potrebujeme s priateľkou súrne poradiť,Priateľke došli v roku 2009 poštou na jej meno, priezvisko,ulica (všetko sedelo) peniaze,v tej dobe čakala peniaze z Dú,peniaze prebrala,pošta jej ich vydala a za 2 mesiace sa ozvala pani s tým istým menom,že to je jej,priateľka to neriešila a pošta dala na ňu oznámenie na políciu z prečinu zatajenie cudzej veci,(samozrejme úmyselne to nezatajila) napriek tomu ju policajti obvinili,po obžalobe ju samosudca odsúdil podmienečne so skúšobnou dobou 3mes.na 1 rok s tým že dlh zaplatí pošte v skúšobnej dobe ,už to nechcela riešiť
...šak si oddýchne od materských starostí trošičku ......iné bude teraz riešiť ,starosti mať ....
nakolko sme v tej dobe mali 3 mesačne dieťa a mala dosť starosti s malou,tak sa to odložilo a prizabudlo sa na to.
...už asi nikdy neodloží ...na určité skutočnosti sa nezabúda
v júli jej poslali predvolanie na súd,predvolanie neprebrala nakolko sme boli na dovolenke,niekedy v septembri jej došlo uznesenie,poštu prebrala ale neprečítala si ju hned,obálka bokom a otvorila ju až za týžden
...ešte aj letákové obálky bude trhať v zuboch s dieťaťom v náručí ....
,bol tam rozsudok že sa neosvedčila v podmienke
...šak jasné...
a ma nastupiť výkon trestu na tri mesiace,nastúpiť mala 15.11,hned sme bežali na súd že to zaplatíme ale povedali že sa stým nedá nič robiť,tak sme požiadali aspoň o odklad ktorý nam dali do 21.1.2012,potrebujem pomôcť
...s balením hygienických potrieb ????
ohladom toho predvolania na pojednávanie,boli sme na dovolenke a ked sme nazreli do spisov bolo tam že nezastihnutá,prečo súd pošle len raz predvolanie na pojednávanie??
...lebo súd inej roboty nemá ...
ved stáť sa môže hocičo,
...to môže ...to je jasné .......ibaže každý normálny človek obálku zo súdu otvorí okamžite ( a ani súdne stíhaný nemusí byť ....) a podnikne náležité kroky ...a nie až o týždeň .....
...a dieťa - starosti ???...ako ospravedlnenie , že nechcela riešiť priateľka ???........hm....... http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-27-lipssealed.gif
sme z toho zúfaly lebo najviac si to odnesie dieťa a priatelka neni žiadna kriminálnička ani nič iné,celý život pracuje stará sa a štát sa jej takto odvdačí,hlavne že vrahovia si behajú po slobode
...ale vrahovia obálky otvárajú a obhajcovia potom lietajú ako špinavé prádlo po súdoch ....
,to je tá slovenská spravodlivosť,už sme skúšali hocičo a každý na tom súde sa ti len otočí chrbtom, snažíme sa zrušiť rozsudok 1.stup. súdu.
...ak ste sa neodvolali v zákonnej lehote ....zvyčajne 15 dní je to ....tak nezrušíte nič ...
prosíme Vás pomôžte ak viete niekto. ďakujeme pekne

...nehnevaj sa .......ale taký poriadny oný by ste si zaslúžili ....
Šak ste jeden za 18 a druhý za 20 - 2 .....

...a že prečo ???....vidˇzvýraznené ...


Tvrdé slová ??????........ja viem ....no niekedy sú potrebné na zobudenie sa do tvrdej reality ....
magicar
25.12.11,18:31
My potrebujeme vedieť,či sa dá niečo robiť s tým predvolaním, keď nebola zastihnuteľná a boli sme na dovolenke.
arizona
25.12.11,18:41
My potrebujeme vedieť,či sa dá niečo robiť s tým predvolaním, keď nebola zastihnuteľná a boli sme na dovolenke.
Ale ved aj pred odchodom na dovolenku vedela, ze ma dlzobu,nie?
Od r. 2009 to mate doslova "na salame" a teraz hladas surnu radu?
Mozno by pomohlo,aby ste si nasli nejakeho pravnika...
buchač
25.12.11,19:12
...v júli jej poslali predvolanie na súd,predvolanie neprebrala nakolko sme boli na dovolenke,niekedy v septembri jej došlo uznesenie,poštu prebrala ale neprečítala si ju hned,obálka bokom a otvorila ju až za týžden,bol tam rozsudok ma nastupiť výkon trestu na tri mesiace,nastúpiť mala 15.11,hned sme bežali na súd že to zaplatíme ale povedali že sa stým nedá nič robiť,tak sme požiadali aspoň o odklad ktorý nam dali do 21.1.2012

My potrebujeme vedieť,či sa dá niečo robiť s tým predvolaním, keď nebola zastihnuteľná a boli sme na dovolenke.
...na tú ste neprizabudli ísť s trojmesačným deckom ????....a aj tá sa predsa v jeden deň skončila ........či ...????




...ozaj , ak máš na mysli to staré predvolanie z júla tohoto ( ???? ) roka , tak s tým si môžeš robiť , čo len chceš ........aj to , na čo práve myslím ....
magicar
25.12.11,20:00
merito veci je problém,takže poprosím keď sa už máte vyjadrovať, tak k problému, nie k životom druhých,otázky typu ako,prečo, veď vedela,tak s tým si môžeme akurát to načo myslel práve buchač,dakujem
buchač
25.12.11,20:16
merito veci je problém,takže poprosím keď sa už máte vyjadrovať, tak k problému, nie k životom druhých,otázky typu ako,prečo, veď vedela,tak s tým si môžeme akurát to načo myslel práve buchač,dakujem
...šak hej ...do koša hodiť ...čo iné ???

Lehota na podanie odvolania

Odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje. Ide o lehotu, ktorú je nevyhnutné dodržať!
Odvolanie je podané včas aj vtedy, ak bolo podané po uplynutí uvedenej lehoty preto, že sa odvolateľ spravoval nesprávnym poučením súdu o lehote na podanie odvolania. Ak rozhodnutie neobsahuje poučenie o lehote na podanie odvolania alebo ak obsahuje nesprávne poučenie o tom, že odvolanie nie je prípustné, možno podať odvolanie do troch mesiacov od doručenia.
V prípade premeškania lehoty existuje možnosť požiadať o odpustenie zmeškania lehoty (na vyhovenie tejto žiadosti však nie je právny nárok).
Lehotu na podanie odvolania je nevyhnutné dodržať, nakoľko súdy odpustenia zmeškanú lehotu len v skutočne výnimočných prípadoch.

Neprípustnosť odvolania

Odvolanie je nie prípustné, ak ide o rozsudok:
vydaný na základe uznania alebo vzdania sa nároku,
vydaný pre zmeškanie (okrem prípadov odvolania podaného z dôvodu, že neboli splnené podmienky na vydanie takého rozhodnutia, alebo z dôvodu, že napadnutý rozsudok vychádza z nesprávneho právneho posúdenia veci).

Odvolanie tiež nie je prípustné, ak ide o uznesenia:
v exekučnom konaní podľa osobitného zákona (ak tento osobitný zákon neustanovuje inak),
v konaní o vymáhanie súdnych pohľadávok podľa osobitného zákona,

a tiež uznesenia, ktorými:
sa upravuje vedenie konania,
bol na konanie pribratý ďalší účastník,
sa začalo konanie bez návrhu,
súd úplne vyhovel návrhu,
sa odpustilo zmeškanie lehoty,
sa pripustila alebo nepripustila zmena návrhu,
sa rozhodlo o svedočnom alebo o nárokoch toho, komu súd uložil pri dokazovaní nejakú povinnosť, najmä aby predložil listinu,
bol schválený zmier,
sa rozhodlo o návrhu občana na vykonanie opravy alebo doplnenie voličského zoznamu,
sa vyhovie návrhu na zrušenie rozsudku pre zmeškania (ak žalovaný nebol prítomný na pojednávaní z ospravedlniteľného dôvodu a podá návrh na zrušenie tohto rozsudku pred nadobudnutím jeho právoplatnosti),
sa rozhoduje o vylúčení notára z úkonov súdneho komisára,
sa rozhodlo, že nesprávne, neúplné alebo nezrozumiteľné podanie má byť v stanovenej lehote doplnené alebo opravené alebo, že odvolanie, ktoré neobsahuje všetky stanovené náležitosti má byť doplnené,
sa rozhodlo o odvolaní proti výroku o trovách v platobnom rozkaze, európskom platobnom rozkaze, rozkaze na plnenie, zmenkovom platobnom rozkaze a šekovom platobnom rozkaze,
súd poveril účastníka zvolaním valného zhromaždenia podľa osobitného zákona,
sa zamietol návrh na prerušenie konania z dôvodu požiadania Súdneho dvora Európskych spoločenstiev o rozhodnutie o predbežnej otázke podľa medzinárodnej zmluvy,
súd úplne vyhovel návrhu o premene podľa pravidiel a postupov pri premene menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty základných imaní zo slovenskej meny na eurá.

Taktiež nie je prípustné odvolanie len proti dôvodom rozhodnutia.



Merito veci je v koši ........nakoľko dátumy nepustia ....
magicar
26.12.11,00:59
keby tam mala 15 dňovú lehotu ako tvrdíš. tak sa stihne aj odvolať ale tam bola 3 dňová lehota a to doručovanie pošta ma prebiehať asi takto:Postup súdu pri doručovaní písomností určených do vlastných rúk adresáta, ktorý nebol zastihnutý, je upravený v ustanovení § 47 ods. 2 O.s.p. Podľa tohto ustanovenia platí, že ak nebol adresát písomnosti, ktorá sa má doručiť do vlastných rúk, zastihnutý, hoci sa v mieste doručenia zdržuje, doručovateľ ho vhodným spôsobom upovedomí, že mu zásielku príde doručiť znovu v deň a hodinu uvedenú v oznámení. Ak zostane i nový pokus o doručenie bezvýsledným, uloží doručovateľ písomnosť na pošte alebo na orgáne obce a adresáta o tom vhodným spôsobom upovedomí. Ak si adresát zásielku do troch dní od uloženia nevyzdvihne, považuje sa posledný deň tejto lehoty za deň doručenia, i keď sa adresát o uložení nedozvedel. žiadny nový pokus vhodným spôsobom, aby bola pošta doručená, nezabezpečila ani pošta ani súd,mali poslať druhé predvolanie,tým pádom jej aj zmarili právo na obhajobu a na tom by sa rozsudok zrušiť dal,dôkaz o jednom zaslatí je v spise,
pepsikova
26.12.11,06:49
merito veci je problém,takže poprosím keď sa už máte vyjadrovať, tak k problému, nie k životom druhých,otázky typu ako,prečo, veď vedela,tak s tým si môžeme akurát to načo myslel práve buchač,dakujem..

..no presne to môžete urobiť...žiadny argument nemáte k dispozícii na zmenenie súdneho rozhodnutia,iba to, že pre vlastnú lajdáckosť sa teraz tu rozčuľuješ...
...a inak, dosť dobre nerozumiem, ako mohla pošta vydať peniaze tvojej priateľke, peniaze sa vydávajú predsa na občiansky preukaz a nejaký variabilný symbol, či nie?..a ako môžu mať dvaja ľudia rovnakú adresu, meno, číslo OP?..a ak to poslal daňový úrad, aj tam majú dvoch rovnakých?..či???....keď si zobrala peniaze, neriešila, či suma, ktorá bola poslaná jej patrí, alebo nie?..hm...merito veci je teda odtrpieť si, čo vám vtedy nevadilo...
lujza.j
26.12.11,07:44
Pekné sviatky všetkým poraďákom prajem,Potrebujeme s priateľkou súrne poradiť,Priateľke došli v roku 2009 poštou na jej meno, priezvisko,ulica (všetko sedelo) peniaze,v tej dobe čakala peniaze z Dú,peniaze prebrala,pošta jej ich vydala a za 2 mesiace sa ozvala pani s tým istým menom,že to je jej,priateľka to neriešila a pošta dala na ňu oznámenie na políciu z prečinu zatajenie cudzej veci,(samozrejme úmyselne to nezatajila) napriek tomu ju policajti obvinili,po obžalobe ju samosudca odsúdil podmienečne so skúšobnou dobou 3mes.na 1 rok s tým že dlh zaplatí pošte v skúšobnej dobe ,už to nechcela riešiť nakolko sme v tej dobe mali 3 mesačne dieťa a mala dosť starosti s malou,tak sa to odložilo a prizabudlo sa na to.v júli jej poslali predvolanie na súd,predvolanie neprebrala nakolko sme boli na dovolenke,niekedy v septembri jej došlo uznesenie,poštu prebrala ale neprečítala si ju hned,obálka bokom a otvorila ju až za týžden,bol tam rozsudok že sa neosvedčila v podmienke a ma nastupiť výkon trestu na tri mesiace,nastúpiť mala 15.11,hned sme bežali na súd že to zaplatíme ale povedali že sa stým nedá nič robiť,tak sme požiadali aspoň o odklad ktorý nam dali do 21.1.2012,potrebujem pomôcť ohladom toho predvolania na pojednávanie,boli sme na dovolenke a ked sme nazreli do spisov bolo tam že nezastihnutá,prečo súd pošle len raz predvolanie na pojednávanie??ved stáť sa môže hocičo,sme z toho zúfaly lebo najviac si to odnesie dieťa a priatelka neni žiadna kriminálnička ani nič iné,celý život pracuje stará sa a štát sa jej takto odvdačí,hlavne že vrahovia si behajú po slobode,to je tá slovenská spravodlivosť,už sme skúšali hocičo a každý na tom súde sa ti len otočí chrbtom, snažíme sa zrušiť rozsudok 1.stup. súdu.prosíme Vás pomôžte ak viete niekto. ďakujeme pekne

to čo je za výhovorku? ak ste sa nato vykašlali s týmto vedomím, tak do budúcnosti už budete vedieť. a ozaj ked bola trestná vec v štádiu vyšetrovania PZ tak vtedy ste boli kde, prečo ste to nezaplatili vtedy???
misoft
26.12.11,13:31
Pekné sviatky všetkým poraďákom prajem,Potrebujeme s priateľkou súrne poradiť,Priateľke došli v roku 2009 poštou na jej meno, priezvisko,ulica (všetko sedelo to sa stáva, keď sa niekde nevypisujú okrem mena, priezviska a adresy aj iné identifikačné údaje) peniaze,v tej dobe čakala peniaze z Dú mala o tom nejaké lajstro, že jej budú vrátené? ,peniaze prebrala,pošta jej ich vydala a za 2 mesiace sa ozvala pani s tým istým menom,že to je jej,priateľka to neriešila ale okamžite mala a pošta dala na ňu oznámenie na políciu z prečinu zatajenie cudzej veci,(samozrejme úmyselne to nezatajila ale hej - úmyselne - veď sa predsa ozval pravý príjemca, teda vedela, že nie sú jej tie peniaze) napriek tomu ju policajti obvinili museli - veď spáchala zatajenie cudzej veci,po obžalobe ju samosudca odsúdil podmienečne so skúšobnou dobou 3mes.na 1 rok s tým že dlh zaplatí pošte v skúšobnej dobe ,už to nechcela riešiť nakolko sme v tej dobe mali 3 mesačne dieťa a mala dosť starosti s malou to ju ale neospravedlňuje - ty si bol kde? Mal si jej pomôcť ,tak sa to odložilo a prizabudlo sa na to zíde z očí - zíde z mysle - problém e na svete.v júli jej poslali predvolanie na súd,predvolanie neprebrala nakolko sme boli na dovolenke vyjadrili sa vyššie,niekedy v septembri jej došlo uznesenie,poštu prebrala ale neprečítala si ju hned,obálka bokom a otvorila ju až za týžden také obálky majú niekedy (skoro vždy) také pásiky - to ju netrklo v hlave, že to nie je líbersgrif od teba, ale niečo veľmô úradné?,bol tam rozsudok že sa neosvedčila v podmienke a ma nastupiť výkon trestu na tri mesiace veru - nesplnila - nesplatila v skúšobnej lehote,nastúpiť mala 15.11,hned sme bežali na súd že to zaplatíme ale povedali že sa stým nedá nič robiť pozdě bycha honit,tak sme požiadali aspoň o odklad ktorý nam dali do 21.1.2012,potrebujem pomôcť ohladom toho predvolania na pojednávanie,boli sme na dovolenke a ked sme nazreli do spisov bolo tam že nezastihnutá,prečo súd pošle len raz predvolanie na pojednávanie doručovanie úradných zásielok vysvetlili vyššie ??ved stáť sa môže hocičo,sme z toho zúfaly lebo najviac si to odnesie dieťa a priatelka neni žiadna kriminálnička ani nič iné,celý život pracuje stará sa a štát sa jej takto odvdačí on (štát) sa jej "takto neodvďačuje" za platenie daní, ale za to, že kašle na súdy, úradné zásielky, už raz uložený mierny trest,hlavne že vrahovia si behajú po slobode možno behajú, ale za to ich spisový materiál má niekedy aj niekoľko tisíc strán - váš mal cca 40,to je tá slovenská spravodlivosť,už sme skúšali hocičo a každý na tom súde sa ti len otočí chrbtom neotočil - viackrát ste sa vy otočili k súdu chrbtom - vracia to rovnakou mierou, snažíme sa zrušiť rozsudok 1.stup. súdu podajte odvolanie - ale potom už žiadne odvolanie, keď prehráte - pôjde "bručať" (neboj sa - dajú ju do jedničky.prosíme Vás pomôžte ak viete niekto. ďakujeme pekne
Môj výklad problému.
sisima
26.12.11,14:07
peniaze ste sa rozhodli nevrátit, skryli ste hlavy do piesku a tvárili sa, ze nic sa nedeje... ignorovali ste vsetky mozne pokusy a teraz sa tvárite ako ukryvdení... no nieste... ukryvdená je len tá pani, ktorej ste tie peniaze nechceli vrátit... spravodlivost vás predbehla...
draik
26.12.11,18:25
Ja len poopravim kolegov vyssie, co sa tyka dorucovania pisomnosti. Zasielky v trestnom konani sa dorucuju podla Trestneho poriadku a nie podla Obcianskeho sudneho poriadku. Vo Vasom pripade je to nevyhoda, pretoze OSP umoznuje napadnut tzv. fikciu dorucenia zasielky, ak ste napr. na dovolenke. Aj tak by to by to vsak bola len slaba utecha, kedze naprava nasledne premeskanych lehot je mozna len v odovodnenych pripadoch. P.S. Aj tak nechapem, ako ste cele to obdobie mohli na splnenie povinnosti "kaslat". Nic v zlom, ale pripomina mi to ciernych pasazierov, ktori nezaplatia 50 eur pokuty, vytesuju sa, ze ich s platenim nikto nenahana, chvalia sa, ze sa im to prepieklo a po 9,5 r, ked sa im ozve exekutor napriklad vo forme zablokovania uctu, ziadaju na takychto forach o pomoc.
sharlota
28.12.11,09:40
Hm, tak ja neviem, ale:
1. Keď jej prišli peniaze, na šeku asi videla, že nie sú z daňového úradu....ak náhodou aj boli, nebola to iná suma? To by som asi riešila
2. Keď mi niekto zavolá, že mám jeho peniaze, asi sa aspoň na tom úrade, alebo na pošte, že čo sa deje, neignorujem to preboha.
3. Keď ma odsúdia (!) tak cestou zo súdu idem a zaplatím dlh, aby som náhodou nemala väčšie problémy a práve preto, že mám 3 mesačné dieťa, nechcem sa dostať znova do problémov a nie že preto!!! 3 mesačné dieťa ťa nezamestnáva 24 hodín denne....
4. Ak ste boli na dovolenke, tak po návrate ste asi našli v schránke žltý lístok.... a ten sa dá vybrať 15 dní!!! to ste koľko boli na tej dovolenke??? Ale aj keby, tak vidím, že mám niečo zo súdu, čo sa im nepodarilo doručiť, tak tam volám, že čo sa deje...
5. A keď už viem, že ma súd naháňal a príde mi zásielka, tak asi ju otvorím hneď, ešte poštár nie je ani vonku... Aj keby to hneď nevedela, čo to je za blbosť, že zásielku zo súdu neotvorí hneď????? Veď to je smiešne, koľko má priateľka rokov? 12?
Takže mne z toho vychádza, že sa len vyhovárate, je to hlúposť a zjavne ste sa chceli priživiť na niekom inom. Iba sa vyhovárate a to musím povedať, že dosť úboho. Takže nie že poctivých ľudí naháňa spravodlivosť, ale konečne zasahuje aj tam, kde je to potrebné!!!
heja3
28.12.11,09:42
Neviem, ja by som sa nejako dohodla s paňou - zaplatila by som dlžnú sumu + úroky za to obdobie + dohodla by som sa na splatení súd.trov (možno u notára so zápisom), potom by ona stiahla žalobu a následne by sa doplatili súdne trovy, ktoré pani zaplatila. Súd je preto, lebo stále existuje váš záväzok ....
Neviem, ale vžite sa do tej panej, ktorej boli tie peniaze. Vy by ste tiež chceli svoje peniaze späť, ak vám ich niekto zobral. A to, že ste mali peniaze, je vidno z toho, že ste za to obdobie boli na 2 dovolenkách.
lujza.j
28.12.11,09:47
Neviem, ja by som sa nejako dohodla s paňou - zaplatila by som dlžnú sumu + úroky za to obdobie + dohodla by som sa na splatení súd.trov (možno u notára so zápisom), potom by ona stiahla žalobu a následne by sa doplatili súdne trovy, ktoré pani zaplatila. Súd je preto, lebo stále existuje váš záväzok ....
Neviem, ale vžite sa do tej panej, ktorej boli tie peniaze. Vy by ste tiež chceli svoje peniaze späť, ak vám ich niekto zobral. A to, že ste mali peniaze, je vidno z toho, že ste za to obdobie boli na 2 dovolenkách.

v danej veci je už poškodená Slov. pošta... daná pani s tým už nič nemá.
heja3
28.12.11,09:56
Ako Slov. pošta? Tá je "trochu dosť" vinovatá, že neodovzdala peniaze správnej pani, ale pošta už peniaze nemá, odovzdala ich nesprávnej pani. Nesprávna pani má peniaze, správna nie - preto súd - záväzok nesprávnej pani voči správnej pani + úroky za cca 2,5 roka ....
sharlota
28.12.11,10:09
Myslím si, že už je jedno, kto je poškodený, ak už bol vynesený rozsudok, tak sa obžaloba nemôže stiahnuť, to sa dá iba kým súd nerozhodne, alebo nie? A hlavne je na to neskoro, ak už má nastúpiť na výkon trestu, to je podľa všetkého už úplne v keli, tam už podľa všetkého nespravia vôbec nič. Nemali na to 2 roky kašlať, ale to riešiť. Neviem, či by sa im páčilo, ak by ich peniaze niekto dostal a nechcel za nič na svete vrátiť. Zjavne to spravili úmyselne, aspoň mali ísť za čo na dovolenku a užívať si. Vrchol nezodpovednosti, až priam hyenizmu
riccado
28.12.11,10:32
Neviem, ja by som sa nejako dohodla s paňou - zaplatila by som dlžnú sumu + úroky za to obdobie + dohodla by som sa na splatení súd.trov (možno u notára so zápisom), potom by ona stiahla žalobu a následne by sa doplatili súdne trovy, ktoré pani zaplatila. Súd je preto, lebo stále existuje váš záväzok ....
Neviem, ale vžite sa do tej panej, ktorej boli tie peniaze. Vy by ste tiež chceli svoje peniaze späť, ak vám ich niekto zobral. A to, že ste mali peniaze, je vidno z toho, že ste za to obdobie boli na 2 dovolenkách.

laicky povedane, trestny sud - nakolko bola obzalovana z trestneho cinu (ziaden civilny sud) urcil, ze sa odsudena osvedci aj vtedy, ked v urcenej dobe vrati peniaze, ktore prevzala neopravnene. nakolko tak neurobila, sud ma zato, ze vlastne nemala zaujem vratit to, co jej nepatrilo, teda sa neosvedcila a bude za to potrestana...
mala na to skusobnu dobu 1 rok, zda sa vam to malo na vypisanie seku a poslanie penazi???
misoft
28.12.11,14:14
Jednoducho povedané:
Za blbosť sa platí - v tomto prípade za blbsť pri riešení problému sa zaplatí výkonom trestu (tam už nebude podmienka - natvrdo!).
A milá priateľka bude mať to v registri trestov aj podčiarknuté - neosvedčila sa v podmienke.