Miroslava Kušanová
25.12.11,17:32
Dobrý deň.
Som učiteľka na prvom stupni základnej školy, skončené rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky. To som ukončila v septembri 2009, ku novembru 2009 som nemala 5 rokov praxe, čiže mi nebolo rozširujúce štúdium uznané ako náhrada na 1. kvalifikačnú skúšku.
Podľa nového zákona 390...by za rozširujúce štúdium mali byť priznané kredity, v počte 60. Moja otázka znie: Budú mi kredity priznané, keď som učiteľka na 1. stupni ZŠ a moje rozširujúce štúdium sa týka špeciálnych škôl? Moc ďakujem za odpovede...a rady.S pozdravom Mirka
Vebi34
27.12.11,13:04
Ahoj,
ja si myslím, že áno, pretože dané poznatky určite využívaš pri diagnostike dieťaťa, vyhľadávaní možných porúch, možno máš v triede integrované dieťa alebo s dislexiou, disgrafiou a pod., ak nie, tak určite sa s tým stretneš, pretože dané poruchy sú pri dnešnej populácii detí veľmi bežné. Držím palce, pretože si myslím, že každé vzdelanie u učiteľa a vyvinuté úsilie vzdelanostne rásť by malo byť ohodnotené, nemyslím si, že niekto len z pozície "vyššej moci" by mal mať právo rozhodnúť o nepridelení kreditov z dôvodu, že to nepotrebuje pedagóg vo svojej práci.
Tezaurus
28.12.11,09:53
potvrdenie o udeleni kreditov ti vyda riaditel skoly (musi!), je vsak uz na nom ci ti da aj kreditovy priplatok kedze moze tvrdit ze to nesuvisi s vykonom tvojej prace. Vsetko je o ludoch. Ak by ti nedal kreditovy priplatok mozes kredity do konca roka 2012 vyuzit na vykonanie atestacie.
Miroslava Kušanová
30.12.11,12:06
V triede mám dve integrované deti, jedno so sluchovým postihnutím a pridruženou poruchou komunikačných schopností a druhé dokonca s mentálnym postihnutím (rodičia ho nechceli preradiť do špeciálnej školy). Skúsim sa ešte informovať na školskom úrade. Ďakujem za odpoveď a prajem príjemné prežitie sviatkov. S pozdravom Mirka
Miroslava Kušanová
30.12.11,12:07
Ďakujem za odpoveď , poinformujem sa ešte na školskom úrade. S pozdravom Mirka