johnoo
25.12.11,21:41
Dobry den som tu novy rad by som sa opytal: Vybavujem si zivnost s prispevkom na podnikanie a chcel by som si zahrnut to dokladov prispevku aj mobil kupeny od bezneho cloveka cez kupno predajnu zmluvu. Mozem si mobil kupeny takto pridat do dokladov k prispevku ? A ak ano ma ten clovek uviest v danovom priznani to ze mi predal mobil ci ako to je ? dakujem za vsetky odpovede.
Chobot
26.12.11,00:31
Dobry den som tu novy rad by som sa opytal: Vybavujem si zivnost s prispevkom na podnikanie a chcel by som si zahrnut to dokladov prispevku aj mobil kupeny od bezneho cloveka cez kupno predajnu zmluvu. Mozem si mobil kupeny takto pridat do dokladov k prispevku ? A ak ano ma ten clovek uviest v danovom priznani to ze mi predal mobil ci ako to je ? dakujem za vsetky odpovede.


Mať parádny reprezentačný mobil (najlepšie iPhone) pre začínajúceho podnikateľa je asi tá najdôležitejšia vec, že?

Prečo si nekúpiš paušál s mobilom za 1 EUR, zostane ti viac peňazí na iné náklady spojené so začiatkom podnikania.

Ale ak chceš, teoreticky si môžeš kúpiť mobil kdekoľvek. Musíš si ale pozrieť podmienky pre poskytnutie príspevku, či tam nie je obmedzenie, na čo sa môže použiť.

Len neviem, prečo chceš od fyzickej osoby a nie od operátora, alebo z nejakého mobilshopu. Ako si potom kúpiš paušál? Či chceš využívať ten, čo máš na seba, ako súkromnú osobu? Potom máš ďalší problém - takéto náklady nie sú nákladom na podnikanie - to je súkromný mobil! Musíš si ho prepísať na firmu.
blavaciko
26.12.11,08:17
co ak bude pouzivat o2? ti nedavaju telefony k pausalu...
napriklad...
jacekova
26.12.11,08:25
Podla mojich vedomosti....klientka,ktora si tiez zobrala prispevok, ma v podmienkach vyslovene zakazane kupit cokolvek na kupnu zmluvu.... tipujem,ze to bude aj v tvojom pripadne. Kludne sa opytaj na UP, oni ti povedia....
Danielle369
26.12.11,09:11
Neoprávnené výdavky.

Príspevok nemožno použiť napríklad na zaplatenie dlhov, na pokuty, penále, na trovy súdneho konania, na vykrytie manka, zaplatenie podnikateľom spôsobenej škody, kurzové rozdiely ani na výdavky, ktoré vznikli pred dátumom podpísania dohody o poskytnutí príspevku. Na výdavky, ktoré nie sú zaúčtované a nie sú v účtovníctve jednoznačne označené ako výdavky súvisiace so samostatnou zárobkovou činnosťou. Na subdodávky, ktoré zvyšujú náklady na realizáciu činností bez pridania hodnoty. Na vzájomné započítanie pohľadávok a záväzkov medzi podnikateľmi. Nemôže sa použiť ani na kapitálové výdavky, ktoré zahŕňajú výdavky na obstaranie dlhodobého hmotného a nehmotného majetku vrátane výdavkov súvisiacich s obstaraním tohto majetku v zmysle zákona o dani z príjmov. Neoprávnené sú aj výdavky za obstaranie mobilných telefónov. Taktiež také, na ktoré už pomocz verejných zdrojov vrátane zdrojov EÚ podnikateľ dostal alebo ak prekračujú limit stanovený orgánom v Usmernení č. N3/2007 k oprávnenosti výdavkov v programovom období 2007 – 2013. Príspevok nemožno použiť ani na obstaranie, resp. nákup použitého zariadenia, vybavenia, náradia.


Čítajte viac: http://peniaze.pravda.sk/na-co-mozno-pouzit-prispevok-na-podnikanie-f2b-/sk-pstat.asp?c=A110609_141729_sk-pstat_p59#ixzz1hdNV8bfX[
johnoo
27.12.11,11:53
Dakujem za odpovede najme za poslednu a predposlednu.
s pozdravom Johnoo