kolomankraslan
26.12.11,09:45
dobry den nevedel som to kam zaradit tak som dal sem

1.jedna sa o to ze manzelka my v septembri oznamila ze sa chce rozviest (ma inu znamost) zaciatkom decembra sa odstahovala dobrovolne k mame a potom jej otecko kupil byt
pocul som ze je taky zakon ze ak odide dobrovolne z bytu tak sa vsetkeho vzdava co tam nechala je to tak?

2.byt som dostal od rodicov ako dar riadne dokladovane s advokatom a zobrali sme si nan hypoteku na prerobenie kde v hypoteke je moje meno tak isto ako jej co v takomto pripade ale byt nema napisany na mene cize byt je moj co v takomto pripade sa robi lebo mi niekto vravel ze ona by mala platit polovicu hypoteky aj ked nema byt na mene a iny mi zas vraveli ze to od nej zavisi lebo ak platit nebude a neoznami mi to exekutor mi moze vziat byt.


Prosim poradte mi vopred velmi pekne dakujem a nevedeli by ste o nejakom dobrom advokatovi co nie je drahy vopred vdaka
220870
26.12.11,09:06
Keď je byt napísaný na vás tak je váš.Ona tam má možno akurát trvalý pobyt.
2 toto sa musí vysporiadať pri súde .Buď sa zriekne podielu na vlastníctve alebo pomernej časti,a vy sa stanete vlastníkom celého bytu vrátane zariadenia aj hypotéky (jej časti).Alebo si zariadenie bytu rozdelíte a ona bude platiť hypotéku.V takomto prípade je nutné pred súdom žiadať aby sa jej časť hypotéky prepísala len na jej podiel.
Ak by ona pretala platiť svoju časť tak exekútor môže siahnúť na predmet záruky.
alaya1
26.12.11,09:10
dobry den nevedel som to kam zaradit tak som dal sem

1.jedna sa o to ze manzelka my v septembri oznamila ze sa chce rozviest (ma inu znamost) zaciatkom decembra sa odstahovala dobrovolne k mame a potom jej otecko kupil byt
pocul som ze je taky zakon ze ak odide dobrovolne z bytu tak sa vsetkeho vzdava co tam nechala je to tak?

2.byt som dostal od rodicov ako dar riadne dokladovane s advokatom a zobrali sme si nan hypoteku na prerobenie kde v hypoteke je moje meno tak isto ako jej co v takomto pripade ale byt nema napisany na mene cize byt je moj co v takomto pripade sa robi lebo mi niekto vravel ze ona by mala platit polovicu hypoteky aj ked nema byt na mene a iny mi zas vraveli ze to od nej zavisi lebo ak platit nebude a neoznami mi to exekutor mi moze vziat byt.


Prosim poradte mi vopred velmi pekne dakujem a nevedeli by ste o nejakom dobrom advokatovi co nie je drahy vopred vdaka

Dobry advokat je vzdy drahy.A BSM riesi sud, po rozvode manzelstva, ak sa exmanzelia nedohodnu sami.
kolomankraslan
27.12.11,14:23
A chcel by som sa spytat ak sa chceme obaja rozviest a podame ziadost s kolko 66 eur to je vsetko viac netreba platit?
Nepotrebujeme advokata
alla66
27.12.11,15:43
Poplatok platí ten, kto podáva Návrh na rozvod manželstva ...buď gentleman a nechaj to na manželku, ona začala prvá:)
Na tejto stránke sa nachádzajú všetky informácie týkajúce sa výživného a rozvodu. - http://ficek.sk/advokatska-kancelaria-bratislava/rozvod-vyzivne-pravnik.html
Economic
27.12.11,18:19
A chcel by som sa spytat ak sa chceme obaja rozviest a podame ziadost s kolko 66 eur to je vsetko viac netreba platit?
Nepotrebujeme advokata

Poplatok platí ten, kto podáva návrh. Pokiaľ nepotrebujete advokáta, je to fajn, značí to, že sa viete aj na rozvode dohodnúť, nemusí sa tam prepierať všetko špinavé prádlo. Ja vždy zastávam názor, že nech je ako je, ale dvaja normálni ľudia keď sa chcú dohodnúť na rozvode, tak sa môžu dohodnúť a súd je len potvrdzujúca formalita. Horšie býva vyporiadanie BSM. A keď je tam majetok, aj suma na advokáta sa vypočítava z tej výšky, čím viac majetku tým väčšia odmena advokáta. Aj tu platí radšej sa medzi sebou normálne dohodnúť.
kolomankraslan
28.12.11,13:47
Dalsiu vec by som sa chcel spytat nevedeli by ste mi poradit nejakeho dobreho advokata lebo po rozvode bude isto majetkove rozhodnutie a to na sude lebo mame hypoteku na byt kde ja som hlavnym a ona spolocna dlzkina no ale byt mam na mene ja takze v katastri jej meno nekonfiguruje a byt som dostal do daru od rodicov.
Preto by som potreboval dobreho advokata a nie z komarna len koli tomu lebo tu sa podla mna advokati poznaju a to sa podla mna meni vedia sa aj oni podla mna medzi sebou dohodnut a amnzelkin otec ma dobreho advokata tak len tolko aby zo mna nezodrali kožu

a chcel by som sa spytat kolko stoji tak dobry advokat v akej cene sa priblizne pohybuju lebo ani sajnu nemam

dakujem za odpovede.
Ice dive
28.12.11,14:03
no ako bolo povedané s advokátom sa na odmene treba dohodnúť, spravidla pri vysporiadaní BSM, chcú podiel z hodnoty daného BSM...

manželka na byt nemá nárok, nakoľko tento si dostal od rodičov do daru, avšak má nárok na polovicu z hodnoty rekonštrukcie daného bytu a taktiež na polovicu zaplatenej hypotéky (jej aktívum, keďže zostáva rekonštrukcia tebe) a taktiež je jej pasívum polovica dlžnej sumy z danej hypotéky... takže najlepšie je zobrať výpis z úverového účtu to čo bolo už zaplatené, z toho jej ponúknuť vyplatiť polovicu ku dňu rozvodu keďže toto bolo zaplatené z príjmov BSM
pepsikova
28.12.11,14:04
...advokáta môžeš mať aj z opačného konca republiky, len mu to budeš musieť zaplatiť...neexistuje lacný advokát..lepšie je dohodnúť sa sami dvaja,inak vás oboch môžu ošklbať advokáti na poplatkoch a aj to bude dlho trvať...ak to nejde, zober si, čo je naozaj tvoje a platenie hypotéky nech rozrieši súd...

...advokáti neradi zverejňujú svoje tarify, ale šklbú fest!..

http://www.advokatba.sk/cennik.html

(http://www.advokatba.sk/cennik.html)
kolomankraslan
29.12.11,11:34
este by som sa chcel spytat ak podam o rozvod ja a ona potom na sude povie ze sa nechce rozviest co potom dalej ako lebo ona je toho schopna to spravit s trucu a potom sud kto plati dalej alebo dalsie pojednavanie
Economic
29.12.11,11:39
este by som sa chcel spytat ak podam o rozvod ja a ona potom na sude povie ze sa nechce rozviest co potom dalej ako lebo ona je toho schopna to spravit s trucu a potom sud kto plati dalej alebo dalsie pojednavanie

Pojednávanie môže byť odročené na nerčito a sudkyňa môže doporučiť návštevu manželskej poradne.
pepsikova
29.12.11,11:40
este by som sa chcel spytat ak podam o rozvod ja a ona potom na sude povie ze sa nechce rozviest co potom dalej ako lebo ona je toho schopna to spravit s trucu a potom sud kto plati dalej alebo dalsie pojednavanie..

..no ja ti to poviem takto...rozvod nezáleží na dvoch ľuďoch, ktorí chcú či nechcú spolu žiť..chápeš?..záleží od sudcu, ako sa vyspí a potom podľa toho súdi...
...tak, v skutočnosti si tým rozvodom musíš prejsť sám, nikto ti nenaordinuje, čo a ako bude dopredu...modelová situácia neexistuje...a áno, veľa vecí sa pri rozvode robí z trucu...tak nacvičuj, ako by si s ňou vytancoval, keď ona začne trucovať...a ak by si sa pritom nudil, nájdi si tu kopu tém, kde ľudia píšu, čo a ako bolo pri ich rozvode...a všetko budeš mať jasné...
Economic
29.12.11,11:42
Alebo treba pozerať Súdnu sieň.... :)
riccado
29.12.11,14:24
...advokáta môžeš mať aj z opačného konca republiky, len mu to budeš musieť zaplatiť...neexistuje lacný advokát..lepšie je dohodnúť sa sami dvaja,inak vás oboch môžu ošklbať advokáti na poplatkoch a aj to bude dlho trvať...ak to nejde, zober si, čo je naozaj tvoje a platenie hypotéky nech rozrieši súd...

...advokáti neradi zverejňujú svoje tarify, ale šklbú fest!..

http://www.advokatba.sk/cennik.html

(http://www.advokatba.sk/cennik.html)

lenze advokat studoval 5 rokov na pravnickej fakulte, advokat vykonaval najmenej 3 roky cakatelsku prax za almuznicku, chodil na seminare, studoval novely, judikaty, nakupil si drahu kvalitnu odbornu literaturu...

je hadam lepsie nechat si radit v takej podstatnej veci od nejakeho samozvaneho pravneho poradcu so strednou skolou (aj ked taky existovat nemozu), alebo od kvalifikovaneho seriozneho advokata?

rovnako sklbu stavbari, lekari, uctovnici, proste vsetci, nemyslis? srdce na ruku, ak niekto z vas sa bude musiet postavit pred sud, nechcel by mat pri sebe dobreho advokata, ktoreho by rad zaplatil???
pepsikova
29.12.11,14:29
lenze advokat studoval 5 rokov na pravnickej fakulte, advokat vykonaval najmenej 3 roky cakatelsku prax za almuznicku, chodil na seminare, studoval novely, judikaty, nakupil si drahu kvalitnu odbornu literaturu...

je hadam lepsie nechat si radit v takej podstatnej veci od nejakeho samozvaneho pravneho poradcu so strednou skolou (aj ked taky existovat nemozu), alebo od kvalifikovaneho seriozneho advokata?

rovnako sklbu stavbari, lekari, uctovnici, proste vsetci, nemyslis? srdce na ruku, ak niekto z vas sa bude musiet postavit pred sud, nechcel by mat pri sebe dobreho advokata, ktoreho by rad zaplatil???..

mimotemy..no ak by si toto všetko uvedomil zadávateľ témy, nepísal by sem a nesondoval..máš pravdu, vo všetkom...a máš aj istotu, že dobrý, fundovaný advokát, ktorého si mastno zaplatil, tvoj spor vyhrá?..a na prvom pojednávaní?..fakt?..
..no, keby sme mali vždy vo všetkom istotu, máme menej problémov...
riccado
29.12.11,15:07
..

mimotemy..no ak by si toto všetko uvedomil zadávateľ témy, nepísal by sem a nesondoval..máš pravdu, vo všetkom...a máš aj istotu, že dobrý, fundovaný advokát, ktorého si mastno zaplatil, tvoj spor vyhrá?..a na prvom pojednávaní?..fakt?..
..no, keby sme mali vždy vo všetkom istotu, máme menej problémov...

mimotemy aku mame istotu, ze stavbar, ktory nam stavia dom, ho stavia dobre? aku mame istotu, ze lekar, ktory nas lieci, nas lieci spravne? ze uctovnik, ktory nam vedie uctovnictvo, nam ho vedie spravne? ziadnu...

mame akurat vacsiu pravdepodobnost, ze dobry, skuseny stavbar, dobry skuseny lekar a dobry skuseny uctovnik nam poskytne lepsiu, kvalitnejsiu sluzbu, ktoru potrebujeme... teda advokat najma ochrani jeho prava...

myslim si, ze tieto odpovede maju zmysel najma v tom, ze zadavatela usmernia, poradia mu, aby sa zorientoval v tom, co ho caka, jeho problem vsak nevyriesia. v konecnom dosledku vsak aj tak skoncia u advokatov (ci uz na sude alebo pri spisani mimosudnej dohody), pretoze kazda z protisebestojacich stran nebude chciet potiahnut za kratsi koniec...
kolomankraslan
01.01.12,12:55
Chcel by som sa spytat este ze ona sa odstahovala dobrovolne a vsetko tam nechala a teraz neviem pocul som ze existuje nejaky zakon ze ak dobrovolne odide tak nema narok na ziadne zariadenie a ak to je tak poslite mi prosim vas nejaky link kde je ten paragraf dakujem
adi11
03.01.12,14:51
Chcel by som sa spytat este ze ona sa odstahovala dobrovolne a vsetko tam nechala a teraz neviem pocul som ze existuje nejaky zakon ze ak dobrovolne odide tak nema narok na ziadne zariadenie a ak to je tak poslite mi prosim vas nejaky link kde je ten paragraf dakujem

..poznam taky pripad, stalo sa asi pred 10-timi rokmi..manzel poziadal o rozvod, odisiel z bytu byvat matke, u ktorej mal stale trvaly pobyt a byt so vsetkym ostal manzelke so synom....nepamatam tu formulku v zakone, ale advokat ju nasiel..rozhodujuci tam bol vtedy trvaly pobyt u jeho matky a to dieta..viem, ze advokat nic nezobral..
Mária27
04.01.12,08:07
Chcel by som sa spytat este ze ona sa odstahovala dobrovolne a vsetko tam nechala a teraz neviem pocul som ze existuje nejaky zakon ze ak dobrovolne odide tak nema narok na ziadne zariadenie a ak to je tak poslite mi prosim vas nejaky link kde je ten paragraf dakujem

Ak si tie veci nevezme do troch rokov po rozvode, platí § 149 ods. 4 občianskeho zákonníka:
(4) Ak do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva manželov nedošlo k jeho vyporiadaniu dohodou alebo ak bezpodielové spoluvlastníctvo manželov nebolo na návrh podaný do troch rokov od jeho zániku vyporiadané rozhodnutím súdu, platí, pokiaľ ide o hnuteľné veci, že sa manželia vyporiadali podľa stavu, v akom každý z nich veci z bezpodielového spoluvlastníctva pre potrebu svoju, svojej rodiny a domácnosti výlučne ako vlastník užíva. O ostatných hnuteľných veciach a o nehnuteľných veciach platí, že sú v podielovom spoluvlastníctve a že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké. To isté platí primerane o ostatných majetkových právach, ktoré sú pre manželov spoločné.