skoda1980
26.12.11,16:07
Bolo na mna podane tresne oznamenie!!!!...§ 360a Nebezpečné prenasledovanie, ktorého skutková podstata spočíva v dlhodobom prenasledovaní, ktoré je spôsobilé vzbudiť u poškodeného dôvodnú obavu o jej život alebo zdravie, život alebo zdravie jeho blízkej osoby alebo podstatným spôsobom zhoršiť kvalitu jeho života. Pod prenasledovaním poškodeného sa rozumie vyhrážanie sa ublížením na zdraví alebo inou ujmou jemu alebo jeho blízkej osobe, vyhľadávanie jeho osobnej blízkosti alebo sledovanie, kontaktovanie prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, písomne alebo inak bez privolenia, zneužitie jeho osobných údajov za účelom získania osobného alebo iného kontaktu, alebo iné obmedzovanie v jeho obvyklom spôsobe života, ktoré sa vykonáva dlhodobo, opakujúcim sa konaním.............Mal som 11mesacny vzťah, v poslednej dobe nám to neklapalo hádali sme sa 15.11.2011 Slečna vo vypovedi uviedla ze som ju chcel vytlacit z jazdneho pruhu a ze som jej daval svetelne a zvukove signaly,ja mam za to ze som sa jej nemohol dovolat a bola prec 2dni a ja som nevedel ze co je s nou.vedel som ze kde je ,tak som jej isiel naproti .zhodou okolnosti som ju stretol na pol cesty tak som otocil auto a isiel za nou ,obehol som ju a na useku 200m a ukazoval sok jej aby si zapla telefon,nereagovala tak som isiel prec...dala na mna hned na policii tresne oznamenie /co je priestupok/ .vobec mi o tom nepovedala aj ked so mnou dalej udrziavala kontakt,mala so monu nadalej pomer u nej v byte az do 1.12. na 2.12 2012 co som sa s nou silno zase pohadal ale neudrel ju ako to ona auviedla vo výpovedi a dala namna tresne oznamenie . Cca.o 3dni sme sa zase stretli u nej v byte a boli sme spolu zase celu noc a zase sme mali spolu intymni styk,cca zase o 2dni sme boli spolu az do 11.12.2012.Potom sme sa zase pohadali ale stale som nevedel ze je na mna podane tresne oznamenie .mam zato ze volal som jej, pisal som jej sms spravy, lenze nie v takom rossahu 1500sprav za tyzden :) telefonoval ale stale mi zdvihla telefon . Dna 14.12.2012 prisla po mna kriminalka a predviedla ma co som bol velmi milo prekvapeny a obvinili ma § 360a Nebezpečné prenasledovanie...poradte mi ci je to normalne ze clovek ktory poda tresne oznamenie na svojho priatela sa styka s tym priatelom nadalej a dokonca ma snim aj sex.pomer...chcem sa vlasne spytat ci takyto clovek ma obavu o svoj zivot ako to tvrdi v podani, tresnom oznameni, myslím si že keď podám na niekoho trestné oznámenie tak s tým človekom neudržujem žiaden kontakt čiže ani telefonický,vizuálny a už vôbec nie intýmny.Chcem sa opýtať či bola nadobudnutá skutková podstata v tomto paragrafe.ďakujem
lujza.j
26.12.11,17:09
ak máš akékoľvek pochybnosti o vznesení obv. voči tvojej osobe podaj sťažnosť voči tomuto uzneseniu na mieste príslušnú prokuratúru. ťažko posúdiť danú situáciu, pretože každý z vás má svoju pravdu. sms správy operátori zálohujú, čiže pre PO nie je problém si dané správy vyžiadať k danej trestnej veci.
buchač
26.12.11,17:35
...nejak by som sa nad tým nepozastavoval ....

Prenasleduje Vás niekto? Je to svokra či Váš bývalý/á...?

http://bandik.blog.sme.sk/c/229652/Prenasleduje-Vas-niekto-Je-to-svokra-ci-Vas-byvalya.html
pepsikova
26.12.11,17:49
..no a to by som tak povedala, že môžeš byť rád, že slečna nedoložila, že sex s tebou mala pod nátlakom, že si sa do jej bytu nanútil a permanentne ju znásilňoval..
..no, pravda je, že téma sa mi vidí dosť vykonštruovaná...hlavne chyby sú mi povedomé...
ErinErin
26.12.11,18:03
Ak je to skutočne tak, ako popisuješ, priateľka môže mať psychickú poruchu. Neignoruj trestné oznámenie - rieš, predlož dôkazy, ak by bolo potrebné - požiadaj o vyšetrenie psychického stavu priateľky. S touto osobou to nevyzerá na perspektívny vzťah, aj keď ono dramatično - hoci trestné oznámenia, sú vzrušujúce a práve táto fascinácia ti bude brániť vzťah ukončiť: Akoby niekto nútil čitateľa odložiť detektívku pred koncom, keď sa má odhaliť, kto bol vrah... :D Ale asi inej cesty niet - ale len potom bude "vzrúšo" - kým ťa dostane z hlavy! Kry si chrbát!
Negoti
26.12.11,18:07
a ja som opačného názoru.....

zadávateľ napísal, že ho priateľka obvinila, že jej za týždeň poslal asi 1500 sms-iek....veď táto skutočnosť sa dá zistiť u operátora......

mne sa zdá, že zadávateľ zrejme potrebuje pomoc odborníkov.....

niečo na tom bude......
buchač
26.12.11,18:11
a ja som opačného názoru.....

zadávateľ napísal, že ho priateľka obvinila, že jej za týždeň poslal asi 1500 sms-iek....veď táto skutočnosť sa dá zistiť u operátora......

mne sa zdá, že zadávateľ zrejme potrebuje pomoc odborníkov.....

niečo na tom bude......
....šak čítam poriadne ...;)

mam zato ze volal som jej, pisal som jej sms spravy, lenze nie v takom rossahu 1500sprav za tyzden telefonoval ale stale mi zdvihla telefon
Negoti
26.12.11,18:16
buchač ako vidím, že zle vidím......
ErinErin
26.12.11,18:18
Moja odpoveď bola v zmysle, že ak je to tak, ako píše... Poznám totiž presne ten typ ženy. Ale nech je "jadro problému" na ktorejkoľvek strane, vyriešiť trestné oznámenie a rozísť sa je univerálne a zrejme jediné riešenie. ? ;)
Stanislav 1975
26.12.11,18:35
Na ženy celkovo si treba dávať pozor- vedia byť dobré bosorky...
lujza.j
26.12.11,18:41
Na ženy celkovo si treba dávať pozor- vedia byť dobré bosorky...

Stanko dobre dám si pozor:D:D ale inak chlapi to úúúúúplné zlatíčka:eek:
skoda1980
27.12.11,15:58
1500sms to neboli dal som tam smaila na konci vety.boli to asi 4sms denne nikdy vzhrazneho charakteru...Pointa je ked poda raz na mna tresne oznamenie tak uz by sme sa nemali vobec stretavat a ona by si ma nemala pustat do svoje bliskosti aj kebi som jej volal 1500krat,co ona zrobila...Tak potom ako moze mat obavu o svoj zivot?
ErinErin
28.12.11,16:57
1500sms to neboli dal som tam smaila na konci vety.boli to asi 4sms denne nikdy vzhrazneho charakteru...Pointa je ked poda raz na mna tresne oznamenie tak uz by sme sa nemali vobec stretavat a ona by si ma nemala pustat do svoje bliskosti aj kebi som jej volal 1500krat,co ona zrobila...Tak potom ako moze mat obavu o svoj zivot?

Trápi ťa záhada, prečo sa priateľka s tebou stretáva, dokonca máte intímny pomer a medzitým na teba podala trestné oznámenie? Pripomína mi to poruchu osobnosti, kde u človeka dominujú city. S priateľkou ste randili ako mnohí iní, určite sa jej to páčilo. No stalo sa niečo negatívne - pohádali ste sa. Alebo tam bol iný impulz - možno sa nejaká kamarátka, kolegyňa, ktorej sa zverila negatívne o tebe vyjadrila. Možno, že priateľka urobila chybu, že s tebou mala pomer príliš skoro. Cíti sa zle, ale pri svojej poruche nedokáže spracovať vlastnú zodpovednosť a pripisuje to tebe - mali by ťa súdiť, odsúdiť a zaslúžiš si trest. Vie, že nesedia fakty, z ktorých ťa obvinila, ale je hlboko presvedčená, že si zaslúžiš trest - ublížil si jej. Medzitým ste sa stretli, bol si milý, pozorný, nemohla ťa nemilovať (vrátane styku).
Týmto ľuďom chýba logika - matematická ale i medziľudských vzťahov. V určitom zmysle sú slepí - nikdy nepochopia absurdnosť hore popísaného konania.

http://bacikova.blog.sme.sk/c/48454/Hraniciari-vsetkych-krajin-spojte-sa.html
skoda1980
29.12.11,10:39
Na tresne oznamenie som reagoval odvolanim sa voci tresnej veci,nejake dokazy mam ,mám aj svedkov ze nas vztah nebol ukonceny....co by som etste mal urobyt?
Petra Nová
29.12.11,10:43
O niečo zlepšiť pravopis!