betty112
26.12.11,20:13
Vydala som clanok v odbornom casopise. Bol v celku uverejneny aj na nete, v pdf formate. O dva roky neskor som nasla svoj clanok rozsireny a malinko pozmemeny v inom odbornom casopise. Poziadala som redakciu o uverejnenie ospravedlnenia v casopise. Redakcia sa mi ospravedlnila v liste, zakazala autorom plagiatu publikovat v ich casopise. Avsak v casopise ospravedlnenie neuverejnila, napisali mi, ze verejne ospravedlnenie uverejnia az v pripade vyhraneho sudneho sporu o autorstvo. Chcem sa sudit s autormi plagiatu. Prosim, mozete mi niekto poskytnut linky na vzor prislusneho sudneho podania? Alebo na mailovu adresu kristinaduj@gmail.com, prosim.
pepsikova
26.12.11,19:24
..ak si mala svoj článok označený zákazom kopírovania (C v krúžku),alebo inak označený proti šíreniu,môžeš podať trestné oznámenie na autora plagiátu za použitie cudzej veci vo svoj prospech- to znamená, že niekto dokázateľne použil tvoj článok , upravil ho a vydával za svoj...trestné oznámenie sa vyšetruje, musíš teda dokázať, že článok bol tvoj..ak dokážeš, potom ide žaloba od vyšetrovateľa na súd...
buchač
26.12.11,19:27
Vydala som clanok v odbornom casopise. Bol v celku uverejneny aj na nete, v pdf formate. O dva roky neskor som nasla svoj clanok rozsireny a malinko pozmemeny v inom odbornom casopise. Poziadala som redakciu o uverejnenie ospravedlnenia v casopise. Redakcia sa mi ospravedlnila v liste, zakazala autorom plagiatu publikovat v ich casopise. Avsak v casopise ospravedlnenie neuverejnila, napisali mi, ze verejne ospravedlnenie uverejnia az v pripade vyhraneho sudneho sporu o autorstvo. Chcem sa sudit s autormi plagiatu. Prosim, mozete mi niekto poskytnut linky na vzor prislusneho sudneho podania? Alebo na mailovu adresu kristinaduj@gmail.com, prosim.

Ako spísať návrh na súd?

Podanie návrhu na súd alebo úrady

http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/ostatne/rady-a-postupy/ako-spisat-navrh-na-sud/

Ako spísať žalobu?

Spísanie žaloby

http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/ostatne/rady-a-postupy/ako-spisat-zalobu/
betty112
26.12.11,20:22
Dakujem za promptnu a relevantnu odpoved. Prosim, pouzil by si na mojom mieste prvy alebo druhy druh zaloby?
pepsikova
26.12.11,20:39
mimotemy...fuha!..publikovala si článok v odbornom časopise a pýtaš si takú jednoduchú radu?..
buchač
26.12.11,20:58
Dakujem za promptnu a relevantnu odpoved. Prosim, pouzil by si na mojom mieste prvy alebo druhy druh zaloby?

...JA ???

...pravdu ????

...oné ...............by som zrobil .....síce , neviem o čo ide ,ale asi hej .....asi by som sa na to zvysoka....
clen
16.01.12,09:30
Pozri si autoryk zakon, najma ustanovenie § 56 kde je vymenovane coho sa mozes domahat. Pokial neslo o zakonnu licenciu (napr. na vzdelavacie ucely- co asi neslo), tak mozu tvoje dielo pouzit len s tvojim suhlasom a je uplne jedno ci si mala nejke c-cko v kruzku, to uz nic neznamena... Zalobu napises podla vzorov napr. na www.pravna.szm.sk...staci postupovat podla obcianskeho sudneho poriadku. Treba si nastudovat, co porusili, na co mas narok a vsetko to pekne opisat a naformulovat...