jarka1979
27.12.11,08:39
Zdravicko poradaci,

mam taku dilemu...z TB mi prisiel list o tom,ze mi obnovuju 3 rocny fix so sadzbou 4,55% (mal som 5,69) co ma trocha potesilo,ze sami od seba takto:)...ale zaroven mi ponukaju aj druhu moznost prijat 5 rocny fix so sadzbou 4,85% bez poplatku (suma sa mi zvysi o 10E mesacne oproti trojrocnemu),len neviem ci to mam prijat al. nechat ten 3 rocny bezat dalej....co by ste urobili vy???:confused:

dakujem za rady...
Ice dive
27.12.11,07:55
ťažká to dilema... ale asi by som si pozrel zostatok úverového účtu, zavítal na stránku www.financnahitparada.sk a pozrel sa, aké sú úrokové sadzby v iných bankách, následne navštívil prvé tri banky, či mi vedia dať na moju hypotéku protiponuku... a ak by som ju dostal, pouvažoval by som nad refinancovaním hypotéky, alebo navštívil opäť moju starú banku, ukázal im konkurenčnú ponuku a povedal, "Dobrý deň, nemám rád administratívne naťahovačky, som Vašim klientom už toľko a toľko rokov, ide kríza každé euro dobré a ak by som refinancoval Vašu hypotéku touto konkurenčnou ponukou tak ušetrím xy € ale keďže mám Váš finančný dom rád, ak mi dáte nižšiu ponuku ako mám tuto tak neodídem..." a počkaj čo sa bude diať či ti dajú lacnejšiu ponuku, alebo či odídeš za lacnejšou do inej banky.... z každého konca teraz počuť, že hypotéky pôjdu dole, lebo ECB znižuje úrokovú mieru, zas na druhej strane ide kríza, banky budú opatrnejšie... ale zas nepotrvá 5 rokov t.j. hypotéku preplatíš o 600 € ak si zvolíš dlhší fix, a otázne je či náhodou sadzby nepôjdu dole t.j. strata môže byť aj väčšia... ja by som sa skôr snažil TB donútiť dať mi výhodnejšiu ponuku ako mi poslali listom... ono vždy sa dá, neozve sa predsa každý klient...
jarka1979
27.12.11,08:26
Vdaka za pohlad na vec a hlavne stranku...vyplnil som parametre a na moje prekvapenie som na tom asi hodne dobre,lebo ponuka z TB mi vychadza ako 3 najlepsia len s rozdielom cca 10 E od prvej najlepsej a to nepocitam,ze treba okolo toho lietat a hlavne zapocitat aj skryte poplatky...necham to na tych 3 rokoch a potom uvidim co a ako...ale dakujem aspon som sa pokusil o co najlepsie riesenie...islo mi len o to,ze banky zneuzivaju situaciu (kriza) a na TB som nepocul nic dobre,ale ako vidim,ja som asi z tych stastnejsich,kedze mi urok isiel smerom dolu a to znacne...estedodam,ze ma oslovili asi pred 3 mesiacmi,ze mi uver refinancuju lepsou urokovou sadzbou (tusim ponukali 4,05% na 3 fix ale chceli za to 1100E poplatok tak som to odmietol...
bubkoch
27.12.11,08:51
jednoznacne 3-rocny, 4,55% na 3 roky je na dnesne slovenske pomery slusna ponuka ... na 5r by som urcite nesiel
luja5
27.12.11,09:23
Ak by som mala hypotéku od TB, pozrela by som sa na to aj z hľadiska ich zaujímavej ponuky "zrýchleného splácania" nielen k novým, ale aj k existujúcim hypotékam. Posúdila by som si to komplexne, najmä z hľadiska toho, koľko by bol poplatok za žiadosť o takúto zmenu úverovej zmluvy, z hľadiska zostatku úveru a doby splácania a či môžem predpokladať využitie tejto možnosti z hľadiska mojich finančných predpokladov. Je to možnosť v mesiaci, v ktorom to vyhovuje, prípadne aj každý mesiac, k bežnej splátke priložiť aj niečo navyše (overila by som si minimálnu sumu, o ktorú si môžem dobrovoľne zvyšovať mesačne splátky úveru, podľa mojich informácií minimálna suma by nemala byť obmedzená), čím sa dá dosiahnuť slušná úspora na úrokoch a skoršie splatenie úveru. Myslím si, že zatiaľ takúto možnosť poskytuje len TB.
Určite by som sa nad tým aspoň zamyslela. Ja by som si zvolila 3-ročnú dobu fixácie a ušetrené peniaze na úrokoch by som dávala na zrýchlené splácanie a prípadne sa snažila, podľa možností, ešte k tomu priložiť, koľko by mi ako kedy vychádzalo.
bubkoch
27.12.11,09:47
Ak by som mala hypotéku od TB, pozrela by som sa na to aj z hľadiska ich zaujímavej ponuky "zrýchleného splácania" nielen k novým, ale aj k existujúcim hypotékam. Posúdila by som si to komplexne, najmä z hľadiska toho, koľko by bol poplatok za žiadosť o takúto zmenu úverovej zmluvy, z hľadiska zostatku úveru a doby splácania a či môžem predpokladať využitie tejto možnosti z hľadiska mojich finančných predpokladov. Je to možnosť v mesiaci, v ktorom to vyhovuje, prípadne aj každý mesiac, k bežnej splátke priložiť aj niečo navyše (overila by som si minimálnu sumu, o ktorú si môžem dobrovoľne zvyšovať mesačne splátky úveru, podľa mojich informácií minimálna suma by nemala byť obmedzená), čím sa dá dosiahnuť slušná úspora na úrokoch a skoršie splatenie úveru. Myslím si, že zatiaľ takúto možnosť poskytuje len TB.
Určite by som sa nad tým aspoň zamyslela. Ja by som si zvolila 3-ročnú dobu fixácie a ušetrené peniaze na úrokoch by som dávala na zrýchlené splácanie a prípadne sa snažila, podľa možností, ešte k tomu priložiť, koľko by mi ako kedy vychádzalo.

moznost prikladat k splátke nejaku sumu navyse stoji jednorazovo 110€ a +0,3% k úroku, takze s urokom bude na vyske pre 5r fix a este zaplati poplatok ... vo vseobecnosti moznost mimoriadnych mesacnych splatok je vyhodna len pre banku ... ovela lepsie je kratky fix a volne peniaze sporit a vyplatit bezplatne pri refixe
luja5
27.12.11,10:26
moznost prikladat k splátke nejaku sumu navyse stoji jednorazovo 110€ a +0,3% k úroku, takze s urokom bude na vyske pre 5r fix a este zaplati poplatok ... vo vseobecnosti moznost mimoriadnych mesacnych splatok je vyhodna len pre banku ... ovela lepsie je kratky fix a volne peniaze sporit a vyplatit bezplatne pri refixe
Vďaka za doplnenie, potom asi radšej tak, ako si napísal Ty ;):).