lokok
27.12.11,12:04
Dobrý deň
Firma, u ktorej nakupujem, mi vystavila z novej fiškálnej pokladne v novembri 2011 bločik,ktorej hodnota je vyššia ako 50 000,- Sk. žiadala som, aby mi k danému bločku vystavili fa kvôli odpočtu DPH. Tá firma tvrdila, že už to nie je potrebné, že ten bločik platí a z daného bločku si môžme odpočitať DPH. Hľadala som to v zákone, no nikde som nič také nenašla. Teda tá hranica 50 000,- SK na odpočet DPH z pokladničného bloku z fiškálnej pokladne platí alebo nie.
Vie mi niekto poradiť?
ďakujem
veronikasad
27.12.11,11:10
§ 71
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
...
(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 1 659,70 eura, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).
Economic
27.12.11,11:41
Chystá sa zmena, čo sa týka výšky sumy na doklade z ERP čo sa týka hotovosti.... ale uvidíme akú výšku nám pripravia.... lebo všetko ostatné sú zatiaľ iba šumy. Chceli veľmi nízku sumu, no verím, že to prehodnotia.
lokok
27.12.11,11:49
Ďakujem za odpovede. Vedela som, že v danom smere nedošlo k zmene. Potrebovala som si to overit.

Firma, ktorá im dodala fiškálne pokladne, im povedala, že teraz môžu vystavovať bločky na akúkoľvek sumu. Tak teraz to idem riešiť. Čo s tým? Asi faktúra.
Economic
27.12.11,11:54
Ďakujem za odpovede. Vedela som, že v danom smere nedošlo k zmene. Potrebovala som si to overit.

Firma, ktorá im dodala fiškálne pokladne, im povedala, že teraz môžu vystavovať bločky na akúkoľvek sumu. Tak teraz to idem riešiť. Čo s tým? Asi faktúra.

Mne osobne by sa lepšie páčila FA + doklad o úhrade FA v hotovosti z ERP, kde by už DPH nebola.
lota
02.03.12,13:21
Chystá sa zmena, čo sa týka výšky sumy na doklade z ERP čo sa týka hotovosti.... ale uvidíme akú výšku nám pripravia.... lebo všetko ostatné sú zatiaľ iba šumy. Chceli veľmi nízku sumu, no verím, že to prehodnotia.

Ahojte poradaci,
hľadala som na porade ,ale nenašla,tak by som bola rada keby sa niekto ozval čo z toho platí,prešlo to neprešlo:
Podnikatelia požadujú rezortom financií navrhnutú sumu 200 eur ako hranicu, ktorej prekročením už nie je možné doklad z pokladnice považovať za faktúru pre účely DPH, zvýšiť aspoň na 500 eur.
Ďakujem za odpoveď