HEČER
27.12.11,13:43
Dobrý deň, prosím poradte ako sa správne zaúčtuje nákup benzínu v JÚ. Učtujem ho ako nákup materiálu a zaevidovaný aj v knihe jázd . V minulosti som učtovala do prevádzkovej réžie. Vie mi niekto objasniť odkedy platí ,že sa má účtovať ako materál a či ja účtujem správne ? ďakujem
Tweety
27.12.11,12:47
Dobrý deň, prosím poradte ako sa správne zaúčtuje nákup benzínu v JÚ. Učtujem ho ako nákup materiálu a zaevidovaný aj v knihe jázd . V minulosti som učtovala do prevádzkovej réžie. Vie mi niekto objasniť odkedy platí ,že sa má účtovať ako materál a či ja účtujem správne ? ďakujem Nákup PHM účtuješ ako nákup materiálu.
marjankaj
27.12.11,12:48
HEČER
27.12.11,13:32
ďakujem za radu a ešte by som chcela vedieť ako správne účtovať kancelárske potreby ?
marjankaj
27.12.11,13:37
ďakujem za radu a ešte by som chcela vedieť ako správne účtovať kancelárske potreby ?

Veď to máš v tom linku. Materiál. Prípadne aj tovar, ak to ďalej predávaš.
HEČER
27.12.11,13:48
no tak to som trochu v keli kancelárske som účtovala ako pravádz. réžiu . Mám podať opravné na výkaz príjmov a výdavkov za predchádzajúce roky ,alebo to mám nechať tak . V konečnom dôsledku sami daňová povinnosť nezmení.
Mila123
27.12.11,13:50
nestresuj, ja kancelárske účtujem ako pr. réžiu už asi 20 rokov......a i naďalej tak budem robiť...
HEČER
27.12.11,13:57
ešte som zabudla muž je chladiarenský mechanik platca DPH , do réžie dávam aj platbu za mobil. telefon ,internet a inzerciu na servis ,ktorú dáva týždenne do miestnych reklamných novín a stravné lśtky . Ešte mám opravy auta . Manžel si náhradné dielce kúpi a opravu prevedie sám s priateľom automechanikom Tento materiál som dávala ako prev réžiu . ďakujem za radu
nikulik
28.12.11,19:50
ešte som zabudla muž je chladiarenský mechanik platca DPH , do réžie dávam aj platbu za mobil. telefon ,internet a inzerciu na servis ,ktorú dáva týždenne do miestnych reklamných novín a stravné lśtky . Ešte mám opravy auta . Manžel si náhradné dielce kúpi a opravu prevedie sám s priateľom automechanikom Tento materiál som dávala ako prev réžiu . ďakujem za radu

Ved to pišete sama, (vyššie hrubo vytlačene) tak prečo do prev.réžie?