Indeed
27.12.11,15:32
Už viac ako 10 rokov prispievam do investičného živ.poistenia ktoré spravuje GENERALI.

Obdržal som od tejto spoločnosti list, v ktorom ma vyzývajú aby som sa rozhodol o skladbe mojich investičných fondov.

V liste je táto veta :

" V pripade,že nesuhlasite so zmenou a máte záujem, aby Vám boli zachované investície vo väzbe na Vaše aktualne fondy, stačí podpísať návratku a zaslať ju bezplatne späť na adresu poisťovne GENERALI Slovensko ."

Skladba mojich fondov , alokačný pomer v % :

TAM- Americky rastový fond 20 %
TAM-Europsky akciový fond 30 %
WPP New Global Equity Markets Risk 18 % Portfolio 50 %

ide o to, že spomínanych 50 % riskantneho portfolia bude nahradenych Generali PPF Rastový investičný program.

Súhlasili by ste s touto zmenou ?

Ďakujem.
Indeed
28.12.11,06:56
...nikto nič ?

...podsúvam.
peter977
03.01.12,22:01
Chceš aby o tvojej investícií rozhodovali cudzí ľudia?

Dôležité informácie o Wiofe nájdeš tu : http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/of/detail.asp?TID=OFWIOFNGE18

Informácie o Generali nájdeš tu : http://www.generali.sk/sk/klientska-zona/hodnoty-fondov/generali-ppf-investicne-programy.html

Osobne ma zaujalo zloženie fondu Generali :
Generali PPF Fond globálnych značiek 25%
Generali PPF Fond ropy a energetiky 25%
Generali PPF Fond nových ekonomík 35%
Generali PPF Komoditný fond 15%

Keďže globálny akciový trh je, nazvyme to v klesajúcom trende, takže od WIOF-ov aktuálne veľa očakávať nemôžeš.

Zaujímalo by ma, kto Ti tú životnú poistku uzatváral, keďže jeho úlohou je ťa servisovať aj v takýchto prípadoch...

Viac Ti poradiť nemôžem, pretože netuším koľko do toho dávaš, aký je to produkt a ako ho máš nastavený (či sa vôbec oplatí to platiť do konca poistnej doby), keďže ako všetci vieme životné poistky nie su terno...
Indeed
05.01.12,02:53
Ten kto mi tu poistku uzatvaral už nie je poistným poradcom...

Inak moja otazka je viac-menej pasé rozhodnut sa bolo treba do 30.12.2011

Prečo by sa to neoplatilo platit dalej ?

Platim 66 eur.mesačne je v tom aj urazove poistenie.