Sliedič
27.12.11,15:48
Ahoj, potrebujem poradiť. Ak veziem 4 ľudí na to isté miesto a cena je napr. 50eur, mám vystaviť len jeden príjmový doklad, alebo tú sumu prerozdeliť na 4 časti a každému dať príjmový zvlášť? Toto sa mi zdá logickejšie, aj keď zdĺhavejšie :-) Poraďte. Ďakujem
KEJKA
27.12.11,14:59
vystavíš podľa toho, kto platí a koľko. Ak ti dáva peniaze každý zvlášť, tak každému vystavíš PPD, ak ti platí jeden, tak potvrdenku dáš na celú sumu tomu jednému.
Economic
27.12.11,18:23
Každý kto platí by mal dostať doklad. Ak budeš viezť 10 ľudí a platia desiati, tak musíš vystaviť 10 dokladov. Ak by jeden človek platil za všetkých /napríklad vedúci nejakej skupinky detí v tábore a podobne / doklad by mohol byť aj jeden.
marjankaj
27.12.11,18:48
Ahoj, potrebujem poradiť. Ak veziem 4 ľudí na to isté miesto a cena je napr. 50eur, mám vystaviť len jeden príjmový doklad, alebo tú sumu prerozdeliť na 4 časti a každému dať príjmový zvlášť? Toto sa mi zdá logickejšie, aj keď zdĺhavejšie :-) Poraďte. ĎakujemT

To aj v hypermarkete tak nakupujete štyria na jeden bloček, aby to bolo rýchlejšie? A potom si to medzi sebou vyrovnáte?:---:rolleyes: No nejaká logika tam je.:---
Economic
27.12.11,18:51
Logickejšie je nakupovať teda viacerí a nezaplatiť nič :)