gopet
27.12.11,15:49
Zdravím všetkých.Potrebujem poradiť kde a za akých okolností môže poľovník zastreliť psa.
V akej vzdialenosti od obydlí sa môže poľovať.Ďakujem za všetky rady a informácie.
buchač
27.12.11,15:20
Zdravím všetkých.Potrebujem poradiť kde a za akých okolností môže poľovník zastreliť psa.
V akej vzdialenosti od obydlí sa môže poľovať.Ďakujem za všetky rady a informácie.

add.1
Súčasné znenie zákona povoľuje poľovnej stráži usmrtiť psa, mačku vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od trvalo obytného domu.

Novela zákona upravuje práva a povinnosti člena poľovnej stráže a tak isto sprísňuje povinnosti držiteľa psa (voľný pohyb psa v poľovnom revíri je možný len do 50m od osoby, ktorá ho vedie). Špecifikuje sa povinnosť označiť psa pri vstupe do poľovného revíru, úplne sa vypúšťa možnosť usmrtiť mačku v poľovnom revíri. Ruší sa zákaz pohybu mačiek v priestoroch poľovného revíru a zrušuje sa oprávnenie usmrcovať mačky v poľovnom revíri.


Predmetným ustanovením sa špecifikujú psy, ktoré majú zákaz voľne sa pohybovať po poľovnom revíri. V zmysle novely bude možné usmrtiť len voľne sa pohybujúceho psa, ktorý sa bude nachádzať vo vzdialenosti väčšej viac ako 200 m od najbližšej pozemnej stavby a súčasne nebude mať na sebe nasadený obojok alebo prsný postroj vo výraznej farbe odlišnej od farbi jeho srsti. Toto oprávnenie sa však nebude vzťahovať na poľovné psy, ktoré v priebehu poľovačky nemôžu mať na sebe z bezpečnostných dôvodov žiadne obojky.


Stanovujú sa presné podmienky za akých je možné požadovať náhradu v prípade, ak dôjde k usmrteniu psa v poľovnom revíri. Zároveň sa v ďalšom ustanovení ukladá povinnosť majiteľovi psa, ktorý je evidovaný, nahradiť škodu, ktorá bola spôsobená jeho psom. Táto škoda sa presne vypočíta v peniazoch podľa platného cenníka. Týmto ustanovením bude majiteľ psa nepriamo donútený, aby dodržiaval pravidlá ustanovené v zákone č. 282/2002 Z.z., ktorým sa upravuj niektoré podmienky držania psov. Porušením povinnosti nahlásiť usmrtenie zveri alebo spôsobeniu škody na zveri sa držiteľ psa dopúšťa priestupku podľa § 76 písm. c) zákona o poľovníctve.

ZÁKON č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov

add. 2
...čo myslíš pod pojmom poľovačka ???


...jedno z druhým nesúvisí ...
bromid
27.12.11,15:27
pojem polovacka. strielam na vsetko co sa hybe. to je pojem pre polovnikov :( a ziadne znenie zakona tomu nezabrani
a_je_to
27.12.11,15:32
Klikni si na tento link http://www.lesnyurad.sk/user/274_2009.pdf a preštuduj zákon. Zatiaľ platí § 24, ods. 3, písm. d, § 24, ods. 6 a § 29, ods. 1, písm. f.
Súvisiaci zákon klikni http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=16482&FileName=02-z282&Rocnik=2002 a preštuduj § 4.
buchač
27.12.11,15:48
pojem polovacka. strielam na vsetko co sa hybe. to je pojem pre polovnikov :( a ziadne znenie zakona tomu nezabrani

...vidím , že sa to tu asi za chvíľku zvrhne ...

ZASA to bude o tých psíčkaroch/mačiatkaroch verzus poľovníkoch ....

SPRÁVNE by tu malo ale ísť o dodržiavaní zákona ( ??? ) z oboch strán ...či poľovníka , či majiteľa svojho miláčika ...
Na oboch stranách dochádza k pochybeniam ...a priznajme si , že média tú hystériu okolo psov umelo , ba až príliš tendenčne využívajú ...

Poznamenávam , že som síce fanúšik ( majiteľ viacerých ) zbraní , dokonca to bolo moje zamestnanie ( zbrojár ) , no poľovník nie som ...
Zbraň som už ale tasil ...no iné " zvery " to boli ...
Ľubomír
27.12.11,16:08
...vidím , že sa to tu asi za chvíľku zvrhne ...

ZASA to bude o tých psíčkaroch/mačiatkaroch verzus poľovníkoch ....

SPRÁVNE by tu malo ale ísť o dodržiavaní zákona ( ??? ) z oboch strán ...či poľovníka , či majiteľa svojho miláčika ...
Na oboch stranách dochádza k pochybeniam ...a priznajme si , že média tú hystériu okolo psov umelo , ba až príliš tendenčne využívajú ...

Poznamenávam , že som síce fanúšik ( majiteľ viacerých ) zbraní , dokonca to bolo moje zamestnanie ( zbrojár ) , no poľovník nie som ...
Zbraň som už ale tasil ...no iné " zvery " to boli ...


Nie som poľovník ani psičkar, ale vadí mi keď niekto dodrží "literu" zákona iba preto lebo pes voľne pobehuje 205m od posleného obydlia a streli si iba tak. Strelí si aj vtedy, keď jasne vidí, že je to pes a dokonca pozná aj majiteľa psa. To nie je poľovník ale hňup.
buchač
27.12.11,16:31
Nie som poľovník ani psičkar, ale vadí mi keď niekto dodrží "literu" zákona iba preto lebo pes voľne pobehuje 205m od posleného obydlia a streli si iba tak. Strelí si aj vtedy, keď jasne vidí, že je to pes a dokonca pozná aj majiteľa psa. To nie je poľovník ale hňup.
...iný výraz by som použil , no ja som slušný ...:D

Ako vravím ...je to o ľudoch ...
Boli prípady , že pes bol na vôdzke a tiežpoľovníkovi až ruky išlo urvať , len strieľať a strieľať ...
Boli ale aj prípady , že poľovná stráž pekne - slušne upozornila majiteľa , podotýkam , bojového plemena a tento dobre že nenahuckal psa proti strážcovi revíru ...

...takže ...???
Ice dive
27.12.11,16:42
no mňa by zaujímalo, ako merajú tých 200 metrov od posledného obývaného domu a ako kontrolujú tú obývateľnosť toho domu skôr ako začnú strieľať...:D:D:D

niečo podobné, ako dodržiavanie 70m odstupu medzi autami na diaľnici D1...
buchač
27.12.11,16:51
...aj horšie už bolo...


"V predmetnom ustanovení zákona nie sú jasne stanovené podmienky za akých môže člen poľovníckej stráže toto právo využiť.
Súčasné znenie zákona dáva právo usmrtiť psa, mačku, ktorý sa ocitne v poľovnom revíri napríklad aj v sprievode majiteľa alebo pokiaľ pes odbehne od chaty," argumentujú predkladatelia v dôvodovej správe. Dodávajú, že novela je reakciou na intenzívnu spoločenskú požiadavku občanov Slovenskej republiky.

...teraz po novele je prísnejšie ...viď vyššie...
buchač
27.12.11,16:54
no mňa by zaujímalo, ako merajú tých 200 metrov od posledného obývaného domu a ako kontrolujú tú obývateľnosť toho domu skôr ako začnú strieľať...:D:D:D

niečo podobné, ako dodržiavanie 70m odstupu medzi autami na diaľnici D1...

...ver mi , že to majú dobre odmerané ...

...obývateľnosť ako taká nie je podstatná ........trochu podumaj , že prečo je to tak ...
Za určitých okolností sa môže predsa zbraň použiť aj v obývanom sektore ...a použiť ju môže aj ten , kto nemá ZP ....
Ice dive
27.12.11,16:59
no aby nejaká zablúdená oné nedala dole nejakého dvojnohého psa... aj tak mi to príde choré, že poľovníci=milovníci prírody dávajú dole domácich miláčikov a zas na druhej strane majitelia by si ich mali strážiť aby tým poľovníkom nelovili ich zver...
buchač
27.12.11,17:08
no aby nejaká zablúdená oné nedala dole nejakého dvojnohého psa
...tieto nie sú zablúdené ...tie sú presne mierené ...a na nohy sa väčšinou nemieri ...:cool:
... aj tak mi to príde choré, že poľovníci=milovníci prírody dávajú dole domácich miláčikov a zas na druhej strane majitelia by si ich mali strážiť aby tým poľovníkom nelovili ich zver...
...presne tak ...je to choré ...nerozumiem tomu ...:confused:
Milas265
28.12.11,07:47
Polovníkov by mali zrušiť..:D Čo poznám,tak niečo zastreliť,uvariť guláš a nadr..ť sa....na druhý deň v krčme pokračovať a vystatovať sa akí sú dobrí strelci...
korela
28.12.11,09:55
...vidím , že sa to tu asi za chvíľku zvrhne ...

ZASA to bude o tých psíčkaroch/mačiatkaroch verzus poľovníkoch ....

SPRÁVNE by tu malo ale ísť o dodržiavaní zákona ( ??? ) z oboch strán ...či poľovníka , či majiteľa svojho miláčika ...
Na oboch stranách dochádza k pochybeniam ...a priznajme si , že média tú hystériu okolo psov umelo , ba až príliš tendenčne využívajú ...

Poznamenávam , že som síce fanúšik ( majiteľ viacerých ) zbraní , dokonca to bolo moje zamestnanie ( zbrojár ) , no poľovník nie som ...
Zbraň som už ale tasil ...no iné " zvery " to boli ...
mimotemy...Médiá...?
V bývalom režime sme si s manželom vyšli po čerstvom snežení na prechádzku so svojím čistokrvným vlčiakom za mesto. Celú dobu sme ho mali na vôdzke.
Išli sme po štátnej ceste.Nikde nikoho, bol víkend, denné svetlo.
V tom sa vyrútila Škoda MB z oploteného družstevného vinohradu "na dvoch kolesách" do protismeru, keby sme boli o 50 m bližšie tak nás všetkých zložia aj bez zbrane.
Ako nás zbadali (boli dvaja), v okamihu zastavili, šofér na nás namieril. O pár sekúnd zišiel s hlavňou na psa. Viete asi koľko pre nás trvali tie sekundy. Detto keď mierili na psa.
Keď sa vyšantili, alebo keď konečne zamútený mozog zanalyzoval situáciu, odišli.
Číslo sme si zapamätali, ale čo by sme asi tak vtedy, možno aj teraz vybavili?
Podľa čísla sme zistili kde bývali, boli to poľovníci. Sú nimi podnes. Zgerba.
buchač
28.12.11,11:16
... aj tak mi to príde choré, že poľovníci=milovníci prírody dávajú dole domácich miláčikov a zas na druhej strane majitelia by si ich mali strážiť aby tým poľovníkom nelovili ich zver...

...ešte raz citujem ...


Je potrebné to vziať vo všeobecnosti , aj keď uznávam , že excesy sa nájdu aj na jednej aj na druhej strane , no zákony sú OK je to o ľuďoch ...na oboch stranách barikády sú pakovia ...

Alebo aj inak ...

Tiež ma vytočilo , keď svojho času do pieskoviska nechal majiteľ v pohode ondiť svojho miláčika ( podotýkam , že v rámci detského ihriska ) moja dievka sa tam práve chystala ....
...to ale neznamená , že budem teraz strieľať psy ( aj keď som debilovi pred očami schválne podhrnul bundu ) , najradšej by som to vtedy natrel majiteľovi toho psa na hlavu ...
bromid
28.12.11,13:33
ja polovnikov tiez moc neoblubujem, lebo mal som podobny zazitok, ze uz aj na mna mieril a to som bol dokonca bez psa v lese. myslel, som ze si nadelam do kalhot :D.
pavol54
28.12.11,13:40
Aký je rozdiel medzi poľovníkom členom nejakého poľovníckeho združenia a poľovnou strážou? Asi v právomociach, znalostiach a povinnostiach. takže by som to nedramatizoval. Ak strelil psa v revíri tak to musí zdôvodniť.
bromid
28.12.11,14:13
Aký je rozdiel medzi poľovníkom členom nejakého poľovníckeho združenia a poľovnou strážou? Asi v právomociach, znalostiach a povinnostiach. takže by som to nedramatizoval. Ak strelil psa v revíri tak to musí zdôvodniť.

zjavne bude poznat zakon o polovnictve a povie, ze pes bol mimo 200m od posledneho obydlia a 50m od majitela a s kludom ho zastreli. potom na kom je dokazne bremeno, ze tak nebolo? slovo proti slovu? ja mat zbran, tak vraciam palbu a branim sa, ze strielal aj po mne. co potom?
pavol54
28.12.11,14:53
zjavne bude poznat zakon o polovnictve a povie, ze pes bol mimo 200m od posledneho obydlia a 50m od majitela a s kludom ho zastreli. potom na kom je dokazne bremeno, ze tak nebolo? slovo proti slovu? ja mat zbran, tak vraciam palbu a branim sa, ze strielal aj po mne. co potom?
preháňaš. to potom aj po policajtovi môžem vypáliť "však mi hrozilo nebezpečie" a t d
buchač
28.12.11,15:15
zjavne bude poznat zakon o polovnictve a povie, ze pes bol mimo 200m od posledneho obydlia a 50m od majitela a s kludom ho zastreli. potom na kom je dokazne bremeno, ze tak nebolo? slovo proti slovu? ja mat zbran, tak vraciam palbu a branim sa, ze strielal aj po mne. co potom?

...nemáš , teda ani zákon nepoznáš ...radšej nedrístaj ( sorry za výraz ) ...

...a keby si aj mal , aj zákon poznal ...rozmyslel by si si to ...nemáme totiž taký zákon ako ( niekedy na škodu ) v USA .....

...lebo potom ???.....
...he , nechci radšej vedieť príbehy zo skutočnosti ...jeden sudca nám na streleckej guláš party teda príbehy z praxe porozprával , ako musel rozhodnúť na základe " malej " skutočnosti - maličkosť vraj...no na základe zákona tá maličkosť odsúdenému vyniesla rozsudok o 10 rokov na tvrdo viac ...
bromid
28.12.11,15:19
no ved to som sa pytal, ze co potom? to bolo moje teoretizovanie ala scifi. podla mna to nie je spravne
Ľubomír
28.12.11,15:20
Nie tak dávno som čítal tiež oˇ"poľovníkovi", ktorý zastreli fenu včiaka, ktorá bola špecialne vycvičená na vracanie rysov do prírody. Dokonca sa netajil tým, že vedel o akého psa ide a poznal aj majiteľov. Čo si má človek myslieť o takom milovníkovi prírody? Mne sa zákon o streľbe na pobehujúcich psov vidí drastický. Kde si má ten pes pobehať ak nie mimo obývaných miest? Mne pripadá logické, že psičkár pustí psa na šantenie pri lese a nie na sídlisku. Ten zákon by sa mal zmeniť. Podľa mňa nie je dobrý.
day
28.12.11,15:24
a polovnika kolko m od reviru mozem ... psa 200m a polovnika?
(pardom kamarati polovnici, je to len psina :) )
buchač
28.12.11,16:53
zjavne bude poznat zakon o polovnictve a povie, ze pes bol mimo 200m od posledneho obydlia a 50m od majitela a s kludom ho zastreli. potom na kom je dokazne bremeno, ze tak nebolo? slovo proti slovu? ja mat zbran, tak vraciam palbu a branim sa, ze strielal aj po mne. co potom?


no ved to som sa pytal, ze co potom? to bolo moje teoretizovanie ala scifi. podla mna to nie je spravne

...ale ja netvrdím že to je sci-fi ...práve , že sa to v pohode môže stať ...

...ibaže práve na dôkaznom bremene je postavené vyšetrovanie a potom zákon - a sudca rozhodne...

...a ani poľovník ( hospodár ) si nemôže len tak halabala namieriť na jedinca flintu ...vtedy sa to môže za určitých okolností považovať v pohode za nutnú obranu a kľudne môžeš použiť zbraň , samozrejme , že medziach litery Zákona č. 190/2003 Z. z....alebo do úvahy prichádza ( miernejší výklad - použitie ) krajná núdza , no to je už až príliš za vlasy pritiahnuté ...

...lenže každé použitie zbrane v praxi je v podstate jedinečné a preto sa aj tak postupuje a samozrejme aj súdi ...
...no môže sa v pohode stať , že jeden sudca vydá rozsudok a druhý by sa na ten istý prípad inak pozeral a rozhodol by jemnejšie / tvrdšie ...
lubko6394
28.12.11,16:56
Nie tak dávno som čítal tiež oˇ"poľovníkovi", ktorý zastreli fenu včiaka, ktorá bola špecialne vycvičená na vracanie rysov do prírody. Dokonca sa netajil tým, že vedel o akého psa ide a poznal aj majiteľov. Čo si má človek myslieť o takom milovníkovi prírody? Mne sa zákon o streľbe na pobehujúcich psov vidí drastický. Kde si má ten pes pobehať ak nie mimo obývaných miest? Mne pripadá logické, že psičkár pustí psa na šantenie pri lese a nie na sídlisku. Ten zákon by sa mal zmeniť. Podľa mňa nie je dobrý.

A prečo by mohol psíčkár púšťať psa pri lese ? Nech si ho púšťa na voľno doma za plotom, kde môže zabezpečiť, že pes nikoho neohrozí a ani neobmedzí. Milujem to vyjadrenie psíčkárov, že ten ich je priateľský a len ma chce spoznať. Ja o takéto zoznámenie záujem nemám - takže si ho držte na vôdzke a keď Vám dám súhlas na oňuchávanie tak potom ku mne pristúpte. Vaše práva Vám neberiem, ale prosím brať ohľad aj na moje práva - prečo by som mal byť ja stresovaný Vašim čoklom, keď Vy sami neviete zabezpečiť aby sa mi Váš čokel oblúkom vyhnul a neprivádzal ma do stresovej situácie.
Ľubomír
28.12.11,18:38
A prečo by mohol psíčkár púšťať psa pri lese ? Nech si ho púšťa na voľno doma za plotom, kde môže zabezpečiť, že pes nikoho neohrozí a ani neobmedzí. Milujem to vyjadrenie psíčkárov, že ten ich je priateľský a len ma chce spoznať. Ja o takéto zoznámenie záujem nemám - takže si ho držte na vôdzke a keď Vám dám súhlas na oňuchávanie tak potom ku mne pristúpte. Vaše práva Vám neberiem, ale prosím brať ohľad aj na moje práva - prečo by som mal byť ja stresovaný Vašim čoklom, keď Vy sami neviete zabezpečiť aby sa mi Váš čokel oblúkom vyhnul a neprivádzal ma do stresovej situácie.

Ja nie som pičkár ani poľovník. Nemám psa ani goľovnícu. Treba čítať aj iné príspeky.

A prečo by nemohol psičkár pustiť psa pri lese. To je hlúpa reakcia. To ako by som ja napísal prečo sa chodíš prechádzať pod les práve vetdy keď je tam psičkár so psom. Je lepšie ho pustiť na sídlisku medzi deti? Ja zase nemám rád ľudí, ktorí si nárokujú na celý chotár pretože práve vtedy sa tam prechádzajú vyvolení. Myslím si, že stres by si mal mať z množstva medeveďov a nie zo psa.
misoft
28.12.11,18:52
Ja nie som pičkár ani poľovník
http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/86.gif
Ale si! Tiež, lovíš baby!
Ľubomír
28.12.11,18:56
http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/86.gif
Ale si! Tiež, lovíš baby!


Už ani to nie.
misoft
28.12.11,18:58
No do r**i! A čo teraz?
buchač
28.12.11,20:13
Ja nie som pičkár ani poľovník. Nemám psa ani goľovnícu. Treba čítať aj iné príspeky.

A prečo by nemohol psičkár pustiť psa pri lese. To je hlúpa reakcia. To ako by som ja napísal prečo sa chodíš prechádzať pod les práve vetdy keď je tam psičkár so psom. Je lepšie ho pustiť na sídlisku medzi deti? Ja zase nemám rád ľudí, ktorí si nárokujú na celý chotár pretože práve vtedy sa tam prechádzajú vyvolení. Myslím si, že stres by si mal mať z množstva medeveďov a nie zo psa.

...trochu zamyslenia sa ...

add. 1. - ...nad tým , že aj v meste sa pohybujú rôzni bezdomovci s takými a onakými psami , ktore nemajú strach pred človekom ...
...to nikoho netrápi ...?
...o cigánskych osadách sa ani nezmieňujem...jednu mám po ceste na chalupu , nie raz sa galopom rútil za autom nejaký bastard...

add. 2. - 99% psíčkarov ani len netuší , že má nejakú tú povinnosť ohľadom pohybu psa po obci , alebo aj mimo ...už len ten najmarkatnejší príklad je to zbieranie extrementov ...


...ozaj , mimochodom ...kto sa bojí ,nesmie do lesa - respektíve náležite vyzbrojený a ozbrojený ...:rolleyes:
...a ja takto do lesa aj chodievam ...;)
Indeed
29.12.11,05:13
...trochu zamyslenia sa ...



...ozaj , mimochodom ...kto sa bojí ,nesmie do lesa - respektíve náležite vyzbrojený a ozbrojený ...:rolleyes:
...a ja takto do lesa aj chodievam ...;)

Ozaj toto by som rád okomentoval, ale nedá sa ....:( , Etiketa Porady..... :mad:
buchač
29.12.11,07:15
Ozaj toto by som rád okomentoval, ale nedá sa ....:( , Etiketa Porady..... :mad:

Možno že aj mimotemy ...ale šak daj , všetko sa dá aj slušnou formou ;) a komentáre náležite vysvetlím :rolleyes:...dedukujem totiž , kde asi Tvoje myšlienkové pochody smerujú ...:cool:
bromid
29.12.11,09:17
...ale ja netvrdím že to je sci-fi ...práve , že sa to v pohode môže stať ...

...ibaže práve na dôkaznom bremene je postavené vyšetrovanie a potom zákon - a sudca rozhodne...

...a ani poľovník ( hospodár ) si nemôže len tak halabala namieriť na jedinca flintu ...vtedy sa to môže za určitých okolností považovať v pohode za nutnú obranu a kľudne môžeš použiť zbraň , samozrejme , že medziach litery Zákona č. 190/2003 Z. z....alebo do úvahy prichádza ( miernejší výklad - použitie ) krajná núdza , no to je už až príliš za vlasy pritiahnuté ...

...lenže každé použitie zbrane v praxi je v podstate jedinečné a preto sa aj tak postupuje a samozrejme aj súdi ...
...no môže sa v pohode stať , že jeden sudca vydá rozsudok a druhý by sa na ten istý prípad inak pozeral a rozhodol by jemnejšie / tvrdšie ...

prave preto tomu nerozumiem. preco rozny sudcovia mozu rozhodnut inak? nemam na mysli teraz vysku trestu, ale znenie rozsudku. kazdy by mohol rozhodnut inak. ako sa mu zapaci, podplati, ako sa vyspi prave? preto u nas ani nemoze fungovat precedentne pravo, lebo kazdy sudca si rozhoduje posvojom a nie podla zakona :(. ale to uz som mimo temy sry.
buchač
29.12.11,11:31
prave preto tomu nerozumiem. preco rozny sudcovia mozu rozhodnut inak? nemam na mysli teraz vysku trestu, ale znenie rozsudku. kazdy by mohol rozhodnut inak. ako sa mu zapaci, podplati, ako sa vyspi prave? preto u nas ani nemoze fungovat precedentne pravo, lebo kazdy sudca si rozhoduje posvojom a nie podla zakona :(. ale to uz som mimo temy sry.
mimotemy
...hm , právo precedensu ???


Precedens je obsahovo široký pojem, ktorý sa v práve používa zúžené pre precedentné (tzn. predchádzajúce) rozhodnutie súdu, prípadne správneho úradu, v podobnej veci. Systém formálne záväzných precedensov je využívaný v krajinách so systémom common law (Spojené kráľovstvo, USA atď.).

Hoci slovenské právo nie je založené na precedensoch a s výnimkou publikovanej judikatúry Ústavného súdu nie sú judikáty autoritatívnym prameňom práva, pôsobia spravidla silou presvedčivosti a súdy a správne úrady sa od precedensov len zriedka odchyľujú.

Nevýhodou a obecným rizikom precedenčného systému je jeho strnulosť: kým zastaraný právny predpis je možné novelizovať alebo zrušiť, judikatúra je z definície nemenná.
...človeče neblázni ..........

...si predstav , že by si bol obžalovaný za dlžobu alebo iný delikt a fásol by si trest podľa zákona z roku pána ......povedzme 1854 ....
Takže môže eventuálne aj platiť , že sedíš v base , pokiaľ nie je splatený dlh a je jedno , o akú výšku pobytu sa jedná ...
Len modliť sa potom môže dotyčný , aby niekto dlh zatiahol ...
Ľubomír
29.12.11,14:13
...trochu zamyslenia sa ...

add. 1. - ...nad tým , že aj v meste sa pohybujú rôzni bezdomovci s takými a onakými psami , ktore nemajú strach pred človekom ...
...to nikoho netrápi ...?
...o cigánskych osadách sa ani nezmieňujem...jednu mám po ceste na chalupu , nie raz sa galopom rútil za autom nejaký bastard...

add. 2. - 99% psíčkarov ani len netuší , že má nejakú tú povinnosť ohľadom pohybu psa po obci , alebo aj mimo ...už len ten najmarkatnejší príklad je to zbieranie extrementov ...


...ozaj , mimochodom ...kto sa bojí ,nesmie do lesa - respektíve náležite vyzbrojený a ozbrojený ...:rolleyes:
...a ja takto do lesa aj chodievam ...;)


Iste, s tým čo píšeš sa dá súhlasiť. Aj mňa hnevajú takí psíčkari čo nevedia aká je ich povinnosť, lenže to je iná téma. Radšej vidím psa behať po lúke ako po sídlisku.
verkaz
29.12.11,15:34
mimotemyChlapci ale ste sa riadne rozohnili. Ja som psíčkarka, psa si držím na vodítku a aj zbieram po ňom. Áno, máte pravdu, že aj psíčkári sú rôzni (mám ich okolo seba dosť).
Len ťažko sa mi chápe, prečo by som si v lese na prechádzke alebo pri zbieraní hríbov nemohla psa pustiť, veď sa pohybuje len pri mne. Neviem si ani predstaviť, čo by som robila, keby som stretla takého tiež "poľovníka" a môjmu psovi by ublížil.
Asi by mal robotu aj so mnou a určite by som mu to nedarovala. Veď aj ten pes je živá bytosť a zviera, ako aj tie druhé zvieratká v lese.
Ľubomír
29.12.11,16:01
Zákon, ktorý dovoľuje poľovať na domáce zvieratá je zlý zákon. Pes nie je rybka v akváriu a potrebuje sa prebehnúť. Je to idealné práve na okraji miest. Neviem prečo by mali mať poľovníci právo takého psa zastreliť. Zvlášť, keď to nie je túlavý pes a neďaleko je jeho majiteľ. Mám pocit, že niektorí poľovníci si potrebujú za každú cenu vystreliť, preto asi strieľajú dosť často aj sami po sebe.
paloo
29.12.11,16:26
Zákon, ktorý dovoľuje poľovať na domáce zvieratá je zlý zákon. Pes nie je rybka v akváriu a potrebuje sa prebehnúť. Je to idealné práve na okraji miest. Neviem prečo by mali mať poľovníci právo takého psa zastreliť. Zvlášť, keď to nie je túlavý pes a neďaleko je jeho majiteľ. Mám pocit, že niektorí poľovníci si potrebujú za každú cenu vystreliť, preto asi strieľajú dosť často aj sami po sebe.
Zákon je zlý keď nejaký polovník si chodí po mojom pozemku,v mojom lese a ešte si dovolí zastreliť môjho psa:mad:V Amerike keby vstúpil na môj pozemok by som mohol po ňom strielať ja a nie on po mojom psovi;)
Psa nemám,ale nepáči sa mi arogancia týchto zvierat-polovníkov:D
buchač
29.12.11,18:39
Zákon je zlý keď nejaký polovník si chodí po mojom pozemku,v mojom lese a ešte si dovolí zastreliť môjho psa:mad:V Amerike keby vstúpil na môj pozemok by som mohol po ňom strielať ja a nie on po mojom psovi;)
Psa nemám,ale nepáči sa mi arogancia týchto zvierat-polovníkov:D

...hm , tak ešte aj inak ...;)

Tvoj pozemok , Tvoj les Tvoja zverina ...........:rolleyes:

ALE

V zmysle zákona č. 326/2005 Z.z. o lesoch v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o lesoch“) sú Lesy Slovenskej republiky ako štátny podnik povinné spravovať len lesy, resp. len lesný a iný majetok vo vlastníctve štátu. Okrem toho Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik, môžu spravovať a obhospodarovať súkromné lesné pozemky (lesy) na základe právneho úkonu, najčastejšie na základe dohody alebo uzatvorenej nájomnej zmluvy s konkrétnym vlastníkom lesa. Ak by sa jednalo o nájomnú zmluvu, ukončenie takéhoto právneho vzťahu je potom možné predovšetkým uzatvorením dohody strán o ukončení daného vzťahu, prípadne výpoveďou alebo uplynutím času, ak bola zmluva uzatvorená na dobu určitú.
Dovoľujeme si Vás upozorniť, že každý vlastník lesa je povinný zabezpečiť odborné obhospodarovanie lesa prostredníctvom odborného lesného hospodára. Je na voľbe vlastníka lesa, akú formu obhospodarovania si zvolí, či uzatvorí zmluvu s určitou
1) fyzickou osobou, ktorá je zapísaná v registri odborných lesných hospodárov,
2) právnickou osobou (napríklad aj Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik), ktorá činnosť odborného lesného hospodára zabezpečí prostredníctvom svojho spoločníka, člena alebo zamestnanca zapísaného v registri odborných lesných hospodárov, alebo ak
3) obhospodarovanie vykonáva sám.
V poslednom prípade však samotný vlastník lesa musí byť zapísaný v registri odborných lesných hospodárov a spĺňať všetky odborné požiadavky a podmienky vyžadované zákonom o lesoch (vzdelanie, prax a pod.).
Záverom dodávame, že v prípade, ak nemáte vedomosť, že došlo k uzatvoreniu akejkoľvek dohody či zmluvy so štátnym podnikom Lesy Slovenskej republiky, navrhujeme Vám v prvom rade, obrátiť sa na štátny podnik so žiadosťou o uvedenie právneho dôvodu užívania Vašich lesných pozemkov, tak aby ste mali istotu, že medzi Vami a štátnym podnikom naozaj nedošlo k akejkoľvek dohode týkajúcej sa Vašich lesných pozemkov.

O lesný porast je totiž potrebné sa v zmysle zákona starať, vykonávať tu obnovu lesa, a výchovné zásahy (prerávky, prečistky, prebierky...), ktoré sú obvykle finančne stratové. Všeobecne, z pohľadu lesného hospodárstva, je výmera lesného pozemku 0,25 ha absolútne nezaujímavá. Samostatné hospodárenie na lesnej ploche má zmysel cca od 40 ha....

...a nejedná sa iba o o lesný porast ale aj o zver ......

ČIŽE

...menil by si ...???? ;):rolleyes::---:D
paloo
29.12.11,18:54
Samozrejme,že môj les,môj pozemok zapísaný v katastri :)
Zver ma trápi len ako škodná,ktorá ničí porast!
Ale to neznamená,že pre ňu by mi tam mal niekto behať a do niečoho strielať;)
pavol54
29.12.11,19:52
mimotemyChlapci ale ste sa riadne rozohnili. Ja som psíčkarka, psa si držím na vodítku a aj zbieram po ňom. Áno, máte pravdu, že aj psíčkári sú rôzni (mám ich okolo seba dosť).
Len ťažko sa mi chápe, prečo by som si v lese na prechádzke alebo pri zbieraní hríbov nemohla psa pustiť, veď sa pohybuje len pri mne. Neviem si ani predstaviť, čo by som robila, keby som stretla takého tiež "poľovníka" a môjmu psovi by ublížil.
Asi by mal robotu aj so mnou a určite by som mu to nedarovala. Veď aj ten pes je živá bytosť a zviera, ako aj tie druhé zvieratká v lese.

Ja si zase nepamätám na to aby srnka zaútočila na moje zamestnankyne na poli ale na psa (vlčiaka)ktorého neovládol majiteľ áno( ale len dovtedy kým ho definitívne neovládla pracovníčka motykou, ani pušku nepotrebovala)
verkaz
30.12.11,09:33
Vidíš všetko je len o ľuďoch. Ten pes bol nezvládatelný, lebo mu to jeho majiteľ dovolil. Žena, ktorá ho spacifikovala, konala v sebeobrane a majiteľ sa ako zachoval ?
Mala pridať aj jemu.
pavol54
30.12.11,10:52
Vidíš všetko je len o ľuďoch. Ten pes bol nezvládatelný, lebo mu to jeho majiteľ dovolil. Žena, ktorá ho spacifikovala, konala v sebeobrane a majiteľ sa ako zachoval ?
Mala pridať aj jemu.
ten sa tak bál postaviť zoči voči tej rozzúrenej babe že pre jeho telesnú schránku sa neodvážil prísť takže utiekol za mnou aby som to vybavil
allgreen
31.12.11,15:08
chodim so psom (vlciak-jak prasa) dost casto na prechadzky, niekolko kilometrov ale vyberam si vzdy trasu aby som videl dostatocne pred seba aj za seba a ked sa blizi daky opoclovek psa zavolam a dam ho na voditko, osoba prejde alebo prebehne a znova ho pustim na volno. Myslim si ze treba psika ucit aby daleko neodbehoval od majitela.
Ale fakt je ze keby mi nejaky blb odpraskol psa pred ocami, tak za seba nerucim! roztrhal by som ho v zuboch vrrr
dusansl
01.01.12,10:26
Pekný deň a veľa šťastia v novom roku 2012 prajem všetkým návštevníkom porady,
čitatelia s iného portálu porady ma s napísaných príspevkov poznajú a vedia, že nemám zvyk písať a rozprávať do vetra.
Pochválim sa ,,psíčkarom“ s kvalifikáciou som už od roku 1958 a bol som najmladším, kto ju získal v bývalom režime. Výcvikom pod mojim dohľadom prešlo približne tritisíc psov. Ale o tom snáď inde a inokedy.
Počítal som si publikované príspevky a je mi nie dobre. Sú plné agresivity a arogancie, žiaľ hlavne zo strany ,,psíčkarov“! Snáď by som k diskusii prispel nasledovnými myšlienkami:
- pes historicky patrí k najstarším spoločníkom homo sapiens, spolu osídlil prvé jaskynné sídla a pri človeku zostal ako jeho druh dodnes.
- zmenou životných podmienok v priebehu storočí sa menila aj úloha a postavenie psa, neraz bol spoločensky cenený dokonca vyššie ako kôň .
- stal sa s neho nenahraditeľný pomocník ovčiarov, chovateľov dobytka, strážcom obydlí atď.
- doba sa menila a primerane k tejto situácii sa menilo aj použitie psa, človek s neho spravil bojovníka, tankoborca, záchranára a čo ja viem čo všetko ešte....
- spolu zo zmenou vývoja spoločnosti sa v nej menili aj právne nory, upravujúce držbu, použitie a chov psa ako živočíšneho druhu. Spoločnosť ich dala pre úpravu právneho stavu a mám pocit, že zároveň s tým aj zverejnila postihy za ich ignoráciu!!!
- v našich zemepisných šírkach zaslala tiež zmena a to čo je teraz voláme demokracia. Milí čitatelia , ja demokracia má právne normy, ktorých nedodržiavanie, by som nikomu neodporúčal. Je totiž trestné. Prirodzene aj trest má svoje odstupňovanie. A žiaľ, postihuje ,alebo by mal postihovať každého rovnako, teda ja zákonodarcu , ak pochybí. Ak to tok nie je , je porušovaný základný princíp javu zvaného demokracia.
- z daného vyplýva, že majiteľ psa je právne zodpovedný a teda aj stíhateľný za konanie
svojho psa.
Musíte my veriť, akýkoľvek nevycvičený pes je vážna a nebezpečná dokonca možno aj
smrteľná neovládateľná zbraň!
- pre jeho voľný pohyb pod priamou kontrolou jeho majiteľa alebo psovoda mestá a dediny
vyhradzujú priestory, kde je možné mu dopriať ľubovoľné množstvo pohybu.
- som človek , ktorý má vážne námietky k nekontrolovateľnému pohybu psa kdekoľvek, a je
celkom jedno či na ulici alebo dokonca v prírode. Tento môj postoj vyplýva z pocitu
zodpovednosti k okoliu, a skutočne je jedno, či sa jedná o lúku, ulicu, les.....
- všetkým milovníkom prírody by som rád pripomenul, že ona tu bola pred nami a hádam by bolo dobré, aby sa nezachovala pre budúce generácie a k nej patrí aj voľne žijúca zver akéhokoľvek druhu.
- zoberte prosím na vedomie, že naše dediny, mestečká a mestá denne križuje mnoho tisíc psov bez pána. Pravdepodobne ho kedysi mali, len práve ten sa ich zbavil, keď ho omrzeli tak, že ich vyhodil na ulicu.
- Pes je šelma, pokiaľ sa domestifikoval lovil - aby žil, bez pána loví aj dnes. V lese lesnú zver. Na lúkach drobnú zver, zajace, bažanty alebo hoci aj len spevavé vtáctvo. Ale tieto zvieratá sú súčasťou národného bohatstva. Nemožno s ňou nakladať hocijako, ako koho napadne. Aj ich chov, zlepšovanie životných podmienok a prirodzene aj lov je upravený zákonom. Ten určuje, čo poľovník môže a musí robiť v akej dobe a rozsahu, aby zver v období kadenia a výchovy mláďat nemala stres. Aby v období potravnej núdze trpela čo najmenej.
- preto zákon ukladá, kontroluje a sankčne aj postihuje poľovníka ak tieto úlohy nedodržuje.
- súčasťou tohto zákona je aj jej ochrana. A hádam v našej vyspelej spoločnosti nenájdu človeka ktorý by spochybnil skutočnosť, že prirodzeným životným prostredím tejto zveri sú lúky a lesy, tak ako nik nespochybní fakt, že rybu netreba hľadať inde ako vo vode. Myslím si , že preto poľovníci a mali by aj ochranári prírody možno aj Tí čo tak húževnato bránili kôrovca a lykožrúta aktívnejšie prispieť ochrane zveri pred predátormi, teda aj pred túlavými psami, ak také sú!
- Verím , že sa nenájde človek, ktorý by považoval za normálne, ak sa medvede preháňajú po uliciach miest a potravu sa naučili hľadať v kontajneroch. Verím, že sa nenájde človek, ktorý by považoval za normálne, ak diviaky žerú na sídliskách a porušujú hrobové miesta našich predkov. PRETO VOLÁM OBNOVTE PORIADOK!
- Vráťte stav, keď chov psa nebol módnym výstrelkom. Svojim nezodpovedným chovaním nútite poľovníkov, aby oprávnene siahli po zbrani a ňou chránili lesnú zver pred psom.
- Tento stav je zlý, svedčiaci o vysokom stupni nezodpovednosti a žiaľ dnes veľmi rozšírenej arogancii peňazí, moci svojvôle. Na všeobecnú škodu.
- Odporúčam aby každý hoci aj pisatelia portálu PORADA začal každý u seba.
S prianím všetkého najlepšieho dusansl
Indeed
01.01.12,10:34
dusansl , dakujem ti za tvoj zdravy a vyrovnany nazor na tuto problematiku

takéto nazory su veĺmi potrebne zvyšovať právne povedomie v tejto veci, lebo niektorí by už psom začali vystavovať aj ID-card

tak ako ĺudom,

aj v starom Ríme niektorí voviedli do parlamentu koňa aby tam hlasoval..

pre starých Rímanov to bolo odpustiteĺné ...

pili z olovených čaší a pohárov a olovo im otrávilo myseľ a intelekt...
Milas265
01.01.12,10:35
Ja by som bol za to,že túlavého psa treba odchytiť,resp. uspať a podobne,nie hneď strieľať.....a keď sa ozve majiteľ,napr. všetku službu by si zacáloval,ale vidím to čierne,lebo v tejto republike nič nefunguje a na nič nie sú peniaze...a keď sú tak
copperfieldovski zmiznú...
pmajap
01.01.12,11:33
Takto si mal na mysli, tiež túlavý...
Ľubomír
01.01.12,13:04
Dusansl, možno si skúsený psičkár, ale nie so všetkým čo si napísal súhlasím. Ako som už napísal nie som poľovník a nemám ani psa. Naše mestá nekrížujú tisíce túlavých psov. V tomto sa mýliš. Snáď iba v okolí ciganských osád. V mestách to už dávno neplatí. Neviem / aspoň som nezachytil/ o takom prípade kde by pes dokaličil lesnú zver. Možno sa mýlim, ale naozaj neviem o takom prípade. Skôr pes zautočí na niekoho z majiteľov. Hlavne deti sa stávajú obeťami útokov, ale to je o inom. Ak by sme chceli utvoriť skóre kto vyhráva vo výške škôd na majetku, tak sú to jednoznečne lesné zvieratá. Ľudia, ktorým lesná zver spôsobí škodu nemajú právo zo zákona ju strieľať, lebo sa dopúšťajú trestného činu, takže malo by to platiť aj v opačnom garde. Nezabíjaj to, čo nie je tvoje. Prečo by mal byť pes odsúdeny na zabitie iba preto, lebo kdesi odbehol majiteľovi? Majitelia políčok a záhrad častokrát prídu o celoročnú prácu preto, lebo diviaky alebo vysoká dostane chuť na ich úrodu. Maco zničí ule a majitelia sa nemôžu brániť so zbraňou v ruke. Tak prečo má také právo poľovník? Prečo zastrelí psa a ani nevie či ten pes niečo vyviedol. On môže pretože je vyvolený a má zbraň? Chápem, že dochádza ku stretu divokej zveri s civilizáciou, ale nechápem prečo treba hneď stireľať psov.
paloo
01.01.12,14:11
Koľko je sponzorský dar aby som sa mohol stať súdruhom poľovníkom v Poľovníckom združenií :D
sisima
01.01.12,19:22
dusansl... naši "domestifikovaní" gaučoví povalaci naozaj nelovia ziadnu zver, ani zajace ani bazanty... pretoze uz majú znacne otupené instinkty a su natolko lenivý, ze vidina jedla ich dovedie rovno domov k plnej miske, tak naco by sa unúvali vynalozit dáku energiu na lov, ktorý zabudli uz pred stovkami rokov... a je choré, ze polovníci dostali tú moc strielat na vsetko co sa pohne v lese, ci na poli... sami seba ustanovili za vládcov lesov, a obycajny clovek podla nich nemá právo vobec vstupit do lesa... svedčí o tom príklad zabitia Lilice a tiez napríklad prípad Zippa zo Stupavy, kde ho polovnik jednoducho postrelil spoza plota... a potom jednoducho usiel, ale ked ho chytili tak bol natolko hrdý, že si vymyslel báchorku o tom ako sa tam prechádzal s 10 ročným chlapcom a pes ho napadol... pes za bránou napadol chlapca,cez tú bránu, a chlapec zázračne zmizol, polovník odtial utekal autom, v ktorom ziadne dieta nebolo...

a netvárme sa, ze sa u nás premávajú svorky zdivočelých psov napádajúcich aj ludí ako v Mexiku či inde v južnej Amerike...
tiez nemozem suhlasit, ze necviceny pes je zbranou... podla mna nesprávne cviceny pes, alebo pes cviceny agresivitou je nebezpecný, povazovat mojho psa a stovky dalsich domácich miláčikov bez nejakého profesionálneho výcviku za nebezpecnych je scestné...

v okolitých krajinách sa zver chráni... u nás sa hned volajú polovníci a vsetko zastrelia... napríklad rysa, ktorého hned odstrelili a este si to aj natočili, prípad medvedice, kt cakala malé v martine, inde by to riesili uspaním a prenesením niekde hlboko do lesa, u nás nie, u nás treba všetko vystrielat... teraz prípad vlkov... všade ich chránia, no u nás sú zázračne premnožené... treba ich vystrielat...

osobne do lesa nechodím, bojím sa o svoj zivot... lebo polovník je u nás nadčlovek...
pmajap
02.01.12,12:28
Ja by som bol za to,že túlavého psa treba odchytiť,resp. uspať a podobne,nie hneď strieľať.....a keď sa ozve majiteľ,napr. všetku službu by si zacáloval,ale vidím to čierne,lebo v tejto republike nič nefunguje a na nič nie sú peniaze...a keď sú tak
copperfieldovski zmiznú...

Túlaví psi je problém. práve nastalo obdobie, kedy treba uhradiť daň a veľa psov bude vyhodených do voľnej prírody, väčšinou pri dedinách. V mestách sa o odchyt postará mestská polícia. Vyhladovaný pes je lovec.Uspať takéto zviera je možné v uzavretom priestore, kým začne narkotizačná látka pôsobiť pes sa stratí a ukryje.
Mám tiež vyhodeného psa, ale prepáčte pri všetkej úcte, aby som sa nemohla ísť prejsť so psom na lúky za dedinou, lebo celé vianočné obdobie sa lovili bažanty a zajace a..., a človek mal strach aby sa nestal lovnou zverou.Po novom roku je kľud, žiadne bažanty už ani zajace a ani túlavých psov nebolo treba.
Zákon o poľovníctve chráni poľovníkov, je nezvyčajne precízny.
Netrestáme tých, čo psa vyhodia, ale dovolili sme strieľať po psoch ktorí idú so svojim majiteľom.:confused:
verkaz
02.01.12,15:59
Bohužiaľ je to všetko v nás ľuďoch - a to na strane milovníkov psov, zviera ako aj poľovníkov. Nie sme rovnakí.............
bjuty smis
02.01.12,16:26
PRETO VOLÁM OBNOVTE PORIADOK!
- Vráťte stav, keď chov psa nebol módnym výstrelkom. Svojim nezodpovedným chovaním nútite poľovníkov, aby oprávnene siahli po zbrani a ňou chránili lesnú zver pred psom.
- Tento stav je zlý, svedčiaci o vysokom stupni nezodpovednosti a žiaľ dnes veľmi rozšírenej arogancii peňazí, moci svojvôle. Na všeobecnú škodu.
- Odporúčam aby každý hoci aj pisatelia portálu PORADA začal každý u seba.
S prianím všetkého najlepšieho dusansl[/QUOTE]


dušan, po prečítaní tvojho príspevku verím, že si činný od toho 58- roku...
aký poriadok by si chcel obnovovať ?
prečo by si chcel vracať časy, ked sa nechovalo tolko psov a takto ( dokonca modny výstrelok :))
kto tu núti polovníkov zabíjať ušlé a stratené psy ? iba oni majú o to záujem a lobujú za to...
a čo má s tým spoločná arogancia penazí ?
s tvojho príspevku mám pocit, že si pozeral nejaký horor o svorke túlavých krvilačných psov....
marjankaj
03.01.12,10:05
chodim so psom (vlciak-jak prasa) dost casto na prechadzky, niekolko kilometrov ale vyberam si vzdy trasu aby som videl dostatocne pred seba aj za seba a ked sa blizi daky opoclovek psa zavolam a dam ho na voditko, osoba prejde alebo prebehne a znova ho pustim na volno. Myslim si ze treba psika ucit aby daleko neodbehoval od majitela.
Ale fakt je ze keby mi nejaky blb odpraskol psa pred ocami, tak za seba nerucim! roztrhal by som ho v zuboch vrrr

Takže opočlovek. Hmmm... :eek: Aj to niečo napovie.:confused:
kopretinka
03.01.12,10:54
mám kamarátku,ktorej syn je poľovník (absolvent vysokej školy,takže či chcel alebo nie,musel).Spomínala mi rozhovor,ktorý spolu raz mali.....niečo v zmysle:ale mama,fakt nemôžeš chodiť do lesa,keď je lovecká sezóna.....synu,ako mám vedieť,že je lovecká sezóna????syn-aha,hmmmmm
...iná perlička,tiež to spomínal jej syn:poľovačka,poľovníci rozdelení na dve skupiny.....prásk,prásk,bum,bum...streľba jak v druhej svetovej....a zrazu.....zistili,že postupujú proti sebe,dobreže sa nevystrieľali :confused: ale inak je mladý normálny,ale keďže je mladý,tak jeho názory a pripomienky neberú nejako na vedomie...
akeber
06.01.12,16:20
nemyslím..u nás v obci vždy pred spoločnou poľovačkou vyhlásia v obecnom rozhlase kde a kedy bude poľovačka ( informujú počas celého týždňa vopred ) na jednotlivé poľovačky je v každom združení zošit , kde sa musí poľovník zapísať kde a o akom čase ide poľovať ...po ukončení sa musí odpísať ....slúži to na to aby sa dvaja nestretli v rovnakom čase na rovnakom mieste.....Keď sa koná spoločná poľovačka VOPRED ! sa určí kadiaľ kto pôjde a nikdy nie proti sebe ! ( musí byť správne rozloženie strelcov a honcov niekedy sa tam zíde aj 60 ľudí ako by si mohli dovoliť chaos ? ) a najväčšia blbosť ktorú som na tejto stránke čítala citujem.... keď je poľovačka strieľa sa po všetkom čo sa hýbe,,,,,poľovníci nie sú zver ! nestrieľajú všetko čo sa hýbe.....apropo .....v zime zver zakrmujú , zabezpečujú orálnu vakcináciu aby zver bola zdravá ....a kopec iných aktivít....a ešte niečo zas ako každý rok sa môžeme v našej obci tešiť na b...v čo na vianoce kúpia svojim ratolestiam psíkov a po vianociach sa im zunujú tak ich vyhodia v lese alebo na kraj dediny....každý rok sa to opakuje....už aj útulky v B.Štiavnici nám ich odmietajú vziať.....treba zvážiť čo píšem .....mám dosť skúseností aj infor. žijem po celí život spojená s prírodou aj s poľovníkmi manžel je poľovník , brat je poľovník , otec je poľovník aj starý otec bol poľovník..... ja som niekoľko rokov chodila vysádzať stromčeky v lese (brigádne)....čistiť chodníky .....tak viem o tom dosť
buchač
06.01.12,18:21
mám kamarátku,ktorej syn je poľovník (absolvent vysokej školy,takže či chcel alebo nie,musel).Spomínala mi rozhovor,ktorý spolu raz mali.....niečo v zmysle:ale mama,fakt nemôžeš chodiť do lesa,keď je lovecká sezóna.....synu,ako mám vedieť,že je lovecká sezóna????syn-aha,hmmmmm
...iná perlička,tiež to spomínal jej syn:poľovačka,poľovníci rozdelení na dve skupiny.....prásk,prásk,bum,bum...streľba jak v druhej svetovej....a zrazu.....zistili,že postupujú proti sebe,dobreže sa nevystrieľali :confused: ale inak je mladý normálny,ale keďže je mladý,tak jeho názory a pripomienky neberú nejako na vedomie...
...klasika ...agentúra JPP...

...ale na druhej strane stáva sa aj to , že poľovník - strelec ( samotný na postriežke ) v neuváženom - predčasnom konaní vypáli na nie celkom jasný cieľ a nešťastie z hôr zišlo na oboch - aj na strelca a aj na po/za/streleného...
kopretinka
06.01.12,18:28
...klasika ...agentúra JPP...

...ale na druhej strane stáva sa aj to , že poľovník - strelec ( samotný na postriežke ) v neuváženom - predčasnom konaní vypáli na nie celkom jasný cieľ a nešťastie z hôr zišlo na oboch - aj na strelca a aj na po/za/streleného...
to nie je JPP,to je rozhovor matky a syna,čo je na tom JPP? Samotná matka bola na syna naštvaná,lebo ona si nemôže vycucať z prsta,kedy nemá chodiť do lesa.Tá matka je moja kamarátka.Nebudem tu predsa vypisovať všetko,o čom sme sa bavili,napísala som len to podstatné.
kopretinka
06.01.12,18:30
nemyslím..u nás v obci vždy pred spoločnou poľovačkou vyhlásia v obecnom rozhlase kde a kedy bude poľovačka ( informujú počas celého týždňa vopred ) na jednotlivé poľovačky je v každom združení zošit , kde sa musí poľovník zapísať kde a o akom čase ide poľovať ...po ukončení sa musí odpísať ....slúži to na to aby sa dvaja nestretli v rovnakom čase na rovnakom mieste.....Keď sa koná spoločná poľovačka VOPRED ! sa určí kadiaľ kto pôjde a nikdy nie proti sebe ! ( musí byť správne rozloženie strelcov a honcov niekedy sa tam zíde aj 60 ľudí ako by si mohli dovoliť chaos ? ) a najväčšia blbosť ktorú som na tejto stránke čítala citujem.... keď je poľovačka strieľa sa po všetkom čo sa hýbe,,,,,poľovníci nie sú zver ! nestrieľajú všetko čo sa hýbe.....apropo .....v zime zver zakrmujú , zabezpečujú orálnu vakcináciu aby zver bola zdravá ....a kopec iných aktivít....a ešte niečo zas ako každý rok sa môžeme v našej obci tešiť na b...v čo na vianoce kúpia svojim ratolestiam psíkov a po vianociach sa im zunujú tak ich vyhodia v lese alebo na kraj dediny....každý rok sa to opakuje....už aj útulky v B.Štiavnici nám ich odmietajú vziať.....treba zvážiť čo píšem .....mám dosť skúseností aj infor. žijem po celí život spojená s prírodou aj s poľovníkmi manžel je poľovník , brat je poľovník , otec je poľovník aj starý otec bol poľovník..... ja som niekoľko rokov chodila vysádzať stromčeky v lese (brigádne)....čistiť chodníky .....tak viem o tom dosť
možno pár poľovníkov chodí v zime prikrmovať.....ale väčšinou to robia tak,že krmelce sú pod postriežkami....to sa potom strieľa jedna radosť.....mám to totiž skoro za barákom...
buchač
06.01.12,18:39
mám kamarátku,ktorej syn je poľovník (absolvent vysokej školy,takže či chcel alebo nie,musel).Spomínala mi rozhovor,ktorý spolu raz mali.....niečo v zmysle:ale mama,fakt nemôžeš chodiť do lesa,keď je lovecká sezóna.....synu,ako mám vedieť,že je lovecká sezóna????syn-aha,hmmmmm
...iná perlička,tiež to spomínal jej syn:poľovačka,poľovníci rozdelení na dve skupiny.....prásk,prásk,bum,bum...streľba jak v druhej svetovej....a zrazu.....zistili,že postupujú proti sebe,dobreže sa nevystrieľali :confused: ale inak je mladý normálny,ale keďže je mladý,tak jeho názory a pripomienky neberú nejako na vedomie...
...a ani tomu neverím ...záleží od študijného programu...;)
...mohol , ak chcel správnejšia formulácia .....
kopretinka
06.01.12,18:44
buchač
06.01.12,18:56
akeber
06.01.12,20:08
blbosť....každé združenie má povolený určitý odstrel....nestrieľa sa ako si kto zmyslí...poľovník musí mať blombu atď....nebudem to tu všetko rozpisovať....nepíšte bludy keď do toho prd vidíte....strieľať len tak ledabolo je pytliactvo
kopretinka
06.01.12,20:12
[QUOTE=buchač;1935479]...očúvaj kvetinka ......nie drísty /QUOTE]

to nie sú drísty.To je fakt.Chceš snáď tvrdiť,že Lilica spáchala samovraždu?
kopretinka
06.01.12,20:12
blbosť....každé združenie má povolený určitý odstrel....nestrieľa sa ako si kto zmyslí...poľovník musí mať blombu atď....nebudem to tu všetko rozpisovať....nepíšte bludy keď do toho prd vidíte....strieľať len tak ledabolo je pytliactvo
veď poľovníci sú najväčší pytliaci
akeber
06.01.12,20:14
to tvrdíš Ty a zopár ....
bjuty smis
06.01.12,21:28
akaber, ja som si istý, že 95 % polovníkov je slušných ludí, ktorí sa venujú polovníctvo z lásky k prírode, obetuju mu vela volného času a asi aj penazí.....
ale naprosto súhlasím s kopretinkou, že tých 5 % - vzhladom k možnostiam, znalostiam terénu, vedomostiam a aj k tomu, že minimálne v akéjkolvek " profesnej" skupine je aspon 5% hajzlov - že budú aj najvačší pytliaci.....
Ľubomír
07.01.12,05:35
...očúvaj kvetinka ......nie drísty z médií Ti teraz dám .........ale z fóra odborníkov .....a čítaj pozorne...

LEBO toť je moja druhá BIBLIA ...

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=238&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=2453&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=5857&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=765&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=




Takže, dristy z medii? A na fóre sú sami odborníci. Dobré.

Jasne, hafani páchajú samovraždy a poľovníci sa ešte ani raz nepostrielali. Ani raz neboli pripití pri poľovačke. Aké bolo pre poľovníkov prekvapko, keď sa pred poľovačkou objavili policajti a dali fúkať. To si ešte nepočul, alebo to sú tiež dristy z medii? Ani raz nezadržala policia pytliakov poľovníkov?

Chceš mi tvrdiť, že som si to vymyslel?
misoft
07.01.12,07:10
Chlapci, chlapci! Obaja máte i nemáte 100% pravdu.
A) Poľovník zastrelí psa cca 200 od obývanej zóny. Kde je istota že je to viac ako 200m? Zmeral to poľovník než vystrelil? Ak strieľal od "lesa" smerom k obytnej zóne - prúser má poľovník! Ak to bolo menej ako 200m - opäť má prúser poľovník. Ak to bolo viac ako 200m prúser majú aj poľovník (ak strieľal od "lesa"),aj majiteľ psa (pustil ho a nemal ho pod kontrolou).
B) Poľovník postrieľa pastierske psy - tie predsa majú výnimku! A pastiersky pes je cvičený zdržiavať sa pri stáde (veď prakticky je členom stáda - je to jeho "svorka"). Poľovník strieľa na psa v blízkosti majiteľa psa - prúser má poľovník - ohrozuje ľudí (stačí, aby sa mu "vychýlila" muška - netrafí psa, ale človeka = zabitie).
Okrem toho - nie je poľovník ako poľovník. Tí starší poznajú zákony poľovníctva - celé, tí mladší tiež "poznajú" zákony, ale len tú časť o love!
O tom to je!
Tí mladší poznajú len to, že môžu, ale už nepoznajú kedy, kde a ako!
Alkohol.
Kedysi si poľovníci aj "uhli", ale v "prijateľnej" miere. Dnes idú na lov a v sebe už má pol fľaše páleného! A potom strieľa na všetko,čo sa hýbe - zver, konáriky, honci, lovci - všetko jedno - veď je lov, niečo musí trafiť.
BTW: neviem, či to u nás platí, ale na západ od nás musia mať lovci i honci reflexné vesty, aby boli identifikovateľní.
buchač
07.01.12,07:39
Takže, dristy z medii? A na fóre sú sami odborníci. Dobré.

Jasne, hafani páchajú samovraždy a poľovníci sa ešte ani raz nepostrielali. Ani raz neboli pripití pri poľovačke. Aké bolo pre poľovníkov prekvapko, keď sa pred poľovačkou objavili policajti a dali fúkať. To si ešte nepočul, alebo to sú tiež dristy z medii? Ani raz nezadržala policia pytliakov poľovníkov?

Chceš mi tvrdiť, že som si to vymyslel?

VŽDY väčší , čo sa týka zbraní a legislatívy , ako tu - na Porade ......a to si dovolím tvrdiť na 100 % ....


ale z fóra odborníkov .....a čítaj pozorne...
...vidíš Ľubo ???...a si jeden z prvých , ktorý sa asi príspevky z http://www.webforum.sk/ ani len nepozrel , nieto ešte čítal ....

...mal som na mysli to , že sú tam názory a aj názory ...ale aspoň znalí sa k tématike vyjadrujú...

...ozaj ...drísty s médii ????.......už hneď vidno , že aký " odborník " - novinár znalý problematiky sa k veci vyjadruje ...
...keď si pomýli dojmy s pojmami , napríklad je schopný napísať výraz " automatický revolver s plným zásobníkom na 15 nábojov "....
...v tom okamžiku je to u mňa hňup a myslím si o tom článku svoje ...

...čo sa týka poľovníkov pod vplyvom alkoholu ???...vždy menšiu škodu zrobí ako nejaký ten šofér ...
...aj auto sa totiž považuje ako zbraň ......
...pytliactvo ???....vždy sa nájde čierne ovca ....šak ako u pedofilov - najviac sa ich v poslednej dobe vyskytuje v kostoloch .......či ....????

...ozaj ,mimochodom .....za určitých okolností je zbraňou aj pes ...na rase absolútne nezáleží ...
...a minule ???...mať pri sebe kvér , jeden vlčiak by to už mal za sebou ...


capisci ??????
misoft
07.01.12,07:43
Revolver, k tomu automatický so zásobníkom na 15 nábojov?
http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/99.gif
Žeby novinka na trhu?
To je teda fakt totálna somarina!
buchač
07.01.12,07:54
Revolver, k tomu automatický so zásobníkom na 15 nábojov?
http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/99.gif
Žeby novinka na trhu?
To je teda fakt totálna somarina!

...opýtaj sa poniektorých " novinárov "....
...pohľadám nejaký link ...;)
misoft
07.01.12,08:21
Ty - očuj - nebude to nejaký "nový" výrobok zo severnej Korei ? :D
Ľubomír
07.01.12,12:00
VŽDY väčší , čo sa týka zbraní a legislatívy , ako tu - na Porade ......a to si dovolím tvrdiť na 100 % ....


...vidíš Ľubo ???...a si jeden z prvých , ktorý sa asi príspevky z http://www.webforum.sk/ ani len nepozrel , nieto ešte čítal ....

...mal som na mysli to , že sú tam názory a aj názory ...ale aspoň znalí sa k tématike vyjadrujú...

...ozaj ...drísty s médii ????.......už hneď vidno , že aký " odborník " - novinár znalý problematiky sa k veci vyjadruje ...
...keď si pomýli dojmy s pojmami , napríklad je schopný napísať výraz " automatický revolver s plným zásobníkom na 15 nábojov "....
...v tom okamžiku je to u mňa hňup a myslím si o tom článku svoje ...

...čo sa týka poľovníkov pod vplyvom alkoholu ???...vždy menšiu škodu zrobí ako nejaký ten šofér ...
...aj auto sa totiž považuje ako zbraň ......
...pytliactvo ???....vždy sa nájde čierne ovca ....šak ako u pedofilov - najviac sa ich v poslednej dobe vyskytuje v kostoloch .......či ....????

...ozaj ,mimochodom .....za určitých okolností je zbraňou aj pes ...na rase absolútne nezáleží ...
...a minule ???...mať pri sebe kvér , jeden vlčiak by to už mal za sebou ...


capisci ??????

Nerieším zbrane. Na to kašlem. Odvraciaš debatu od podstaty vecí. Ja sa nepovažujem za odborníka nadovšetko, ale nemám dôvod neveriť, že poľovník zastreli cvičenú fenu na návrat rysov do prírody. Človeče majiteľovi tohto psa je jedno akou zbraňou bol zastrelený. Podstatné je to, že poľovník "odborník" ho zastrelil. To sú dristy podľa teba? To, že v minulosti dali policajti fúkať poľovníkom pred honom, pretože sa pomerene často postrielali. To sú tiež dristy? Nie tak dávnom som videl v TV ako chytli pytliakov, a čuduj sa svete bol ním šéf mietných poľovníkov aj kamošom. Byť na tvojom mieste neriešil by som škody, pretože lesná zver má toho naozaj hodne na rováši. Polia, ovce, záhradky alebo úle. Tým netvrdím, že som odporcom prírody a nemám rád divú zver, pretože jednoznačne patrí do prírody. To je bez debaty. Ide len o princíp, že poľovník má tu potrebu zastrelť psa lebo môže, a poškodený včelár alebo farmár sa brániť nemôže. Prečo by si nemohol včelár počkať na maca, ktorý mu chodí na med a ničí mu úle? To už je pytliactvo nie? O tom je reč. O rovnosti pravidiel a zákonov pre obbidve strany. Čo tak dať právo farmárom strieľať na diviaky vzdialené 200 od lesa. Vtedy keď sa ryjú v zamiačniskách, alebo povoliť bačom strieľať medvede alebo vlkov? To by sa ti asi nepáčilo že? O tom ja hovorím, nie o tom kto aký je odborník na tanky alebo revolvery. Na to, aby som sa mohol a chcel vyjadriť na túto tému nemusím byť poľovníkom ani psičkárom. Je to jedna z vecí, o ktorej si myslím, že nie je dobre vyvážená. To je všetko. Kapišto?
Ľubomír
07.01.12,12:18
Možno myslel pištoľ.
buchač
07.01.12,12:32
Nerieším zbrane. Na to kašlem. Odvraciaš debatu od podstaty vecí. Ja sa nepovažujem za odborníka nadovšetko, ale nemám dôvod neveriť, že poľovník zastreli cvičenú fenu na návrat rysov do prírody. Človeče majiteľovi tohto psa je jedno akou zbraňou bol zastrelený. Podstatné je to, že poľovník "odborník" ho zastrelil. To sú dristy podľa teba? To, že v minulosti dali policajti fúkať poľovníkom pred honom, pretože sa pomerene často postrielali. To sú tiež dristy? Nie tak dávnom som videl v TV ako chytli pytliakov, a čuduj sa svete bol ním šéf mietných poľovníkov aj kamošom. Byť na tvojom mieste neriešil by som škody, pretože lesná zver má toho naozaj hodne na rováši. Polia, ovce, záhradky alebo úle. Tým netvrdím, že som odporcom prírody a nemám rád divú zver, pretože jednoznačne patrí do prírody. To je bez debaty. Ide len o princíp, že poľovník má tu potrebu zastrelť psa lebo môže, a poškodený včelár alebo farmár sa brániť nemôže. Prečo by si nemohol včelár počkať na maca, ktorý mu chodí na med a ničí mu úle? To už je pytliactvo nie? O tom je reč. O rovnosti pravidiel a zákonov pre obbidve strany. Čo tak dať právo farmárom strieľať na diviaky vzdialené 200 od lesa.
...šak môže , no musí mať ZP , PL a v povolenej dobe strieľať...aj menšia vzdialenosť môže byť...
Vtedy keď sa ryjú v zamiačniskách, alebo povoliť bačom strieľať medvede alebo vlkov?
...aj vlka môže , viď za vyššie uvedených podmienok ...s mackom je to už horšie ...
To by sa ti asi nepáčilo že? O tom ja hovorím, nie o tom kto aký je odborník na tanky alebo revolvery. Na to, aby som sa mohol a chcel vyjadriť na túto tému nemusím byť poľovníkom ani psičkárom.
...nik nebráni ...ja už vôbec nie ...
Je to jedna z vecí, o ktorej si myslím, že nie je dobre vyvážená. To je všetko. Kapišto?

...nesúhlasím Ľubo...

Ak si sa fakt pozrel na linky , sú síce z fóra o zbraniach , ale práve k tejto téme sa vyjadrujú členovia .....
Nesúhlasia aj s tým , ale aj s oným ...

Medzi oboma tábormi sú pakovia ...
Pako je ten , čo pred poľovačkou sa napije ...
Pako je ten , čo okamžite kvér naťahuje...

Pako je aj ten , čo pustí psa z dosahu...
buchač
07.01.12,12:35
mimotemy

Ľubomír Dnes, 14:18
Možno myslel pištoľ.

...kto ????.......JA .....:)

Neblázni , človeče.....šak so železami som roky narábal - profesionálne ....;)


Revolver, k tomu automatický so zásobníkom na 15 nábojov?
...šak také niečo neexistuje ...ešte ani v snoch , alebo vo sci-fi ....:---:D
Ľubomír
07.01.12,12:44
mimotemy

...kto ????.......JA .....:)

Neblázni , človeče.....šak so železami som roky narábal - profesionálne ....;)


...šak také niečo neexistuje ...ešte ani v snoch , alebo vo sci-fi ....:---:D



...že by guľomet?
pavol54
07.01.12,12:48
Revolver, k tomu automatický so zásobníkom na 15 nábojov?
http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/99.gif
Žeby novinka na trhu?
To je teda fakt totálna somarina!
Ale veď to bol asi Old Satherhandov keď už mal takú dobrú pušku tak aj revolver automatický.
Ľubomír
07.01.12,13:14
Ľubomír
07.01.12,13:43
mimotemy

...kto ????.......JA .....:)

Neblázni , človeče.....šak so železami som roky narábal - profesionálne ....;)


...šak také niečo neexistuje ...ešte ani v snoch , alebo vo sci-fi ....:---:D



Nie je profík ako profík. Aj v kovošrote sú profíci.
kopretinka
07.01.12,13:58
marleau
07.01.12,14:12
Psy nemajú čo voľne behať po prírode.Treba to strieľať.
korela
07.01.12,14:52
Medvede by nemali vychádzať z hory.
kopretinka
07.01.12,15:28
Psy nemajú čo voľne behať po prírode.Treba to strieľať.
srnky a divočáci mi nemajú čo chodiť do záhrady,medvede mi nemajú ničiť úle......treba to všetko postrieľať
buchač
07.01.12,15:38
Čo to je? Že by sa používalo v tankoch?

....zabil si ma teráááááááááz .....:---:---:D:D:D:D

Nechce sa mi vypisovať , takže len obrázky dám , že aký je rozdiel medzi revolverom a pištoľou...
Chcel by som vidieť frajera , či by uvedený zásobník ( alebo aj iný ) do revolvera natlačil ...

Revolver - nie Colt , lebo to bol vynálezca princípu tejto zbrane ... http://www.google.sk/search?q=Revolver&hl=sk&client=opera&hs=NfF&rls=cs&channel=suggest&prmd=imvnsr&source=lnms&tbm=isch&ei=knQIT4arHoWEOpjr8IMJ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBoQ_AUoAQ&biw=1332&bih=621
Pištoľ - .... http://www.google.sk/search?q=pištol&hl=sk&client=opera&hs=TgF&rls=cs&channel=suggest&prmd=imvnsr&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=1nQIT6W-BYyhOpSW7OMF&ved=0CCoQsAQ&biw=1332&bih=621
marleau
07.01.12,15:39
Les je priridzené prostredie medveďov a diviakov,nie psa a človeka.Preto sa treba tak zariadiť.Keďže človek sa až moc rozťahuje a dovolí to aj psovi,nečudujte sa,že robia medvede a diviaky to,čo robia.Vidíte len seba,meter pred nos.
kopretinka
07.01.12,15:42
Les je priridzené prostredie medveďov a diviakov,nie psa a človeka.Preto sa treba tak zariadiť.Keďže človek sa až moc rozťahuje a dovolí to aj psovi,nečudujte sa,že robia medvede a diviaky to,čo robia.Vidíte len seba,meter pred nos.
Správne,preto treba postrieľať všetkých ľudí,ktorí sa vyskytnú v prírode.
A zastrelím aj toho môjho gaučáka,keď má taký vplyv na medvede a diviaky,síce neviem,ako na nich pôsobí,ale treba ho zastreliť.
pavol54
07.01.12,15:50
....zabil si ma teráááááááááz .....:---:---:D:D:D:D

Nechce sa mi vypisovať , takže len obrázky dám , že aký je rozdiel medzi revolverom a pištoľou...
Chcel by som vidieť frajera , či by uvedený zásobník ( alebo aj iný ) do revolvera natlačil ...

Revolver - nie Colt , lebo to bol vynálezca princípu tejto zbrane ... http://www.google.sk/search?q=Revolver&hl=sk&client=opera&hs=NfF&rls=cs&channel=suggest&prmd=imvnsr&source=lnms&tbm=isch&ei=knQIT4arHoWEOpjr8IMJ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBoQ_AUoAQ&biw=1332&bih=621
Pištoľ - .... http://www.google.sk/search?q=pištol&hl=sk&client=opera&hs=TgF&rls=cs&channel=suggest&prmd=imvnsr&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=1nQIT6W-BYyhOpSW7OMF&ved=0CCoQsAQ&biw=1332&bih=621 (http://www.google.sk/search?q=pi%C5%A1tol&hl=sk&client=opera&hs=TgF&rls=cs&channel=suggest&prmd=imvnsr&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=1nQIT6W-BYyhOpSW7OMF&ved=0CCoQsAQ&biw=1332&bih=621)
ak ujo google medzi pištole zaradil aj teplovzdušnú a striekaciu pištol, bolo by dobré rozšíriť vedomosti v sortimente revolverov aj o revolverové sústruhy do kapsy ho nedáš ale revolver je revolver.
buchač
07.01.12,15:56
...Pali , o zbraniach sa bavíme ...

...no jeden nikdy nevie , šak aj tie Tebou spomínané pištole sa dajú použiť ako zbraň...;)
misoft
07.01.12,16:03
...aj taký ukazovák, najmä keď trafíš presne do oka...ej bisťu - tá bolesť, tá bolesť - a kua, oko je zase v ****!
:D:D
pavol54
07.01.12,16:11
No vieš keď sa tu toľko laikov odborne vyjadruje o tom čomu vôbec nerozumejú tak im treba rošíriť obzor jeden nikdy nevie. Myslím si že o svojvoľne strieľajúcich poľovníkoch sa môžeme baviť rovnako zasvätene ako o láske každý o nej hovorí a nikto ju nevidel
Ľubomír
07.01.12,16:36
http://www.grandpower.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=30&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=177

Čo to asi je za zbraň? Viem aký je rozdiel medzi revoverom a pištoľou. Tiež som bol na vojne.
Ľubomír
07.01.12,16:43
No vieš keď sa tu toľko laikov odborne vyjadruje o tom čomu vôbec nerozumejú tak im treba rošíriť obzor jeden nikdy nevie. Myslím si že o svojvoľne strieľajúcich poľovníkoch sa môžeme baviť rovnako zasvätene ako o láske každý o nej hovorí a nikto ju nevidel

No, postrielaných poľovníkov vidieť pomerne často. Ibaže by si ten hnusný bulvár všetko vymýšľal. A aj tie tv to všetko iba zinscenovali. Nevyjadrujem sa o predpisoch, ktoré by mali poľovníci dodržiavať, ale o prípadoch, ktoré bijú do očí. Na poľovačkách sa stala nejedna tragedia. Aj laik dokáže posúdiť čo sa stalo, keď kamrát postrelí kamaráta a má k tomu ešte vypité. Myslíš si, že na to musí byť človek mimoradný odborník?
Ľubomír
07.01.12,17:00
Les je priridzené prostredie medveďov a diviakov,nie psa a človeka.Preto sa treba tak zariadiť.Keďže človek sa až moc rozťahuje a dovolí to aj psovi,nečudujte sa,že robia medvede a diviaky to,čo robia.Vidíte len seba,meter pred nos.k

Zober kýbel, vápno, štetku a choď vytýčiť hranice, kde sa ľudia môžu pohybovať. To je neskutočné čo tu vypísuješ. Chýba ti trocha tolerancie. Netreba hneď siahať po zbraní, keď sa niekto prechádza v lese so psom.
misoft
07.01.12,17:05
Les je priridzené prostredie medveďov a diviakov,nie psa a človeka.Preto sa treba tak zariadiť.Keďže človek sa až moc rozťahuje a dovolí to aj psovi,nečudujte sa,že robia medvede a diviaky to,čo robia.Vidíte len seba,meter pred nos.
Keby sme to brali úplne doslovne a do bodky - zvieratá patria do lesa, ľudia tam nemajú čo hľadať - tak prečo sa tam - KUA - prechádzajú poľovníci? Veď sú to tiež ľudia - a tí v lese nemajú čo hľadať.
Keď dôsledne - tak dôsledne!
buchač
07.01.12,17:26
Čo to asi je za zbraň? Viem aký je rozdiel medzi revoverom a pištoľou. Tiež som bol na vojne.

K 100 - ka ...;) ....šak je to tam napísané...:)
Celkom dobrá mašinka , bola možnosť skúsiť si ju......ja mám ( mal som ) ale iné ...

Konštruktéra poznám osobne ...:)

Jaroslav Kuracina
kopretinka
07.01.12,17:32
K 100 - ka ...;) ....šak je to tam napísané...:)
Celkom dobrá mašinka , bola možnosť skúsiť si ju......ja mám ( mal som ) ale iné ...

Konštruktéra poznám osobne ...:)

Jaroslav Kuracina
konateľ spoločnosti Grand Power, s.r.o.
http://www.grandpower.eu/index.php?option=com_contact&view=contact&id=3%3Ajaroslav-kuracina&catid=41%3Acentrala-spolocnosti-grand-power&Itemid=135

nepomýlil si si tému? reklamu na zbrane choď robiť inde
buchač
07.01.12,17:48
Čo to asi je za zbraň? Viem aký je rozdiel medzi revoverom a pištoľou. Tiež som bol na vojne.


nepomýlil si si tému? reklamu na zbrane choď robiť inde

...jááááááááááááááááááááááá áááá......:confused:

...a ozaj .......

1. dobré sa chváli samo , nepotrebuje si reklamu robiť....

2. reklama v tomto prípade neprichádza do úvahy ....niet tu nejak kupujúcich

3. nedovolil by som si nejak ....

4. nemá význam....................
marleau
07.01.12,18:02
k

Zober kýbel, vápno, štetku a choď vytýčiť hranice, kde sa ľudia môžu pohybovať. To je neskutočné čo tu vypísuješ. Chýba ti trocha tolerancie. Netreba hneď siahať po zbraní, keď sa niekto prechádza v lese so psom.
Netvrdím,že tam nesmú ísť,ale majú sa tam správať tak,aby čo najmenej alebo vobec ovplyvňovali (v zlom) život divej zveri.
marleau
07.01.12,18:03
Medvede by nemali vychádzať z hory.
Keď im ľudia nebudú kradnúť obživu,tak medvede v hore ostanú.CHAMTIVCI!!!!!
marleau
07.01.12,18:04
Správne,preto treba postrieľať všetkých ľudí,ktorí sa vyskytnú v prírode.
A zastrelím aj toho môjho gaučáka,keď má taký vplyv na medvede a diviaky,síce neviem,ako na nich pôsobí,ale treba ho zastreliť.
Napísal som,že sa majú tak zariadiť,nie neísť do lesa.Gaučák-tchor nepatrí do lesa!
Ľubomír
07.01.12,18:37
...jááááááááááááááááááááááá áááá......:confused:

...a ozaj .......

1. dobré sa chváli samo , nepotrebuje si reklamu robiť....

2. reklama v tomto prípade neprichádza do úvahy ....niet tu nejak kupujúcich

3. nedovolil by som si nejak ....

4. nemá význam....................



Hlavne si s mal všimnúť kapacitu zásobníka. To preto som to tam prilepil. Nie preto, že nevem čítať.
Ľubomír
07.01.12,18:40
Napísal som,že sa majú tak zariadiť,nie neísť do lesa.Gaučák-tchor nepatrí do lesa!

Aký máš dôvod na tvoje tvrdenie? Dúfam, že nie si poľovník. Teba by som nerád stretol v lese.
buchač
07.01.12,18:50
Hlavne si s mal všimnúť kapacitu zásobníka. To preto som to tam prilepil. Nie preto, že nevem čítať.

...aby som reklamu nerobil ...značku zbrane nedávam ...ALE


Kovové časti sú upravené povrchovou antikoróznou úpravou Tenifer. Zásobníky majú kapacitu 15, 17, 19 resp. 31 nábojov 9mm Luger.

...aj také existujú pištole ...:rolleyes:

...a nechajme radšej tak ...nemá význam ...
Ľubomír
07.01.12,18:53
...aby som reklamu nerobil ...značku zbrane nedávam ...ALE


...aj také existujú pištole ...:rolleyes:

...a nechajme radšej tak ...nemá význam ...


Súhlasím. Kašlem na pištole. Prekvapilo ma, že podľa niektorých neexistujú piištole so zásobníkom na 15 nábojov. Nič viac.
Samir
07.01.12,19:41
Neviem, či netreba požiadať admina o uzavretie témy. Reklama na zbrane sem naozaj nepatrí! A vonkoncom nie do sekcie záhrada!
buchač
07.01.12,19:50
Neviem, či netreba požiadať admina o uzavretie témy. Reklama na zbrane sem naozaj nepatrí! A vonkoncom nie do sekcie záhrada!

...pre kľud a pokoj duše som svoje príspevky upravil ....

...aj keď s názorom nesúhlasím ...tvrdím totiž , že to nie je reklama..........

...to je niečo podobné , ako keď sa účtovníci bavia o tých svojich programoch ........nič iné ...skúsenosti vymieňajú ...
akeber
07.01.12,20:43
BINGO !:)
marleau
07.01.12,21:07
Aký máš dôvod na tvoje tvrdenie? Dúfam, že nie si poľovník. Teba by som nerád stretol v lese.

Nie som,za to možem mať rád divú zver.Radšej ako prepišťaných ľudí,hlavne mestské typy.
misoft
07.01.12,22:35
Radšej ako prepišťaných ľudí,hlavne mestské typy.
V tomto si trochu aj trafil. Sú totiž ľudia, ktorí idú do lesa len tak - na blind - pooberať nejaké jahody, maliny, čučoriedky, kvety - niečo napchajú do seba, to ostatné potom vyhodia.
No sú aj ľudia, ktorí idú do lesa práve preto, aby unikli z ruchu veľkomesta. Títo si vážia ticho a keď sa im pošťastí, dokonca aj niečo uvidia.

Ja už nechodím tak často - ale skôr som si zašiel (fľaša vody -nie vodky:D), nejaký žvanec a viac nič. Keď som zašiel do hory, tak som si len sadol pod strom a počúval som. Sem tam aj pozeral - po chvíli sa aj zver ukázala - to sa oplatí sledovať. Pokiaľ neohrozuješ, ani ona ťa neohrozí. A nesmieš zveri brať obživu.
A pokiaľ je pes správne vedený - mal by byť pri pánovi!
A spomínal som aj skôr - nie je poľovník, ako poľovník!
A zabíjať psa (najmä keď vidíš majiteľa 50-80m od neho) - toto už nehraničí s poľovným právom - toto hraničí so sadizmom a týraním zvieraťa. Toto sa poľovníci neučili (alebo snáď je to nový predmet lesníckych škôl - zabíjanie domácich psov a mačiek?)
Ľubomír
08.01.12,07:34
Neviem, či netreba požiadať admina o uzavretie témy. Reklama na zbrane sem naozaj nepatrí! A vonkoncom nie do sekcie záhrada!

Čítal si debatu? Asi nie, pretože by si vedel z čoho vyplynula debata o pištoliach. Vonkoncom nerobíme reklamu.
Ľubomír
08.01.12,07:40
Nie som,za to možem mať rád divú zver.Radšej ako prepišťaných ľudí,hlavne mestské typy.

A ty si aký typ človeka? Lesný, dedinský, primestskký alebo aký. Človeče mám pocit, že nie si celkom ok. Tie tvoje príspevky...no neviem?
marleau
08.01.12,08:03
A ty si aký typ človeka? Lesný, dedinský, primestskký alebo aký. Človeče mám pocit, že nie si celkom ok. Tie tvoje príspevky...no neviem?
Buď konkrétnejší.