lubica2403
27.12.11,16:31
Rada by som sa spýtala, ako postupujete pri reklamácii tovaru v internetovom obchode.
- Požadujete vrátenie tovaru na vašu adresu?
- stačí vám zaslať fotografie poškodenej časti?
- požadujete zaslanie reklamačného protokolu mailom alebo poštou?
- požadujete zaslanie faktúry alebo iného dokladu o zaplatení tovaru ? mailom alebo poštou?

Ďalej by som sa rada spýtala, ako mám zaevidovať reklamáciu do účtovníctva - nemám potuchy,ako to urobiť,keď vrátim - vymením tovar za bezchybný alebo keď vrátim zákazníkovi peniaze na účet
A rovnako ako zaevidovať do účtovníctva vrátenie tovaru v lehote 7 dní,keď zákazníkovi vrátim peniaze na účet

Ďakujem všetkým za rady a prajem krásne a pokojné voľné dni a po nich úspešné vykročenie do nového roku :-)
Dáša_
27.12.11,16:10
Rada by som sa spýtala, ako postupujete pri reklamácii tovaru v internetovom obchode.
- Požadujete vrátenie tovaru na vašu adresu?
- stačí vám zaslať fotografie poškodenej časti?
- požadujete zaslanie reklamačného protokolu mailom alebo poštou?
- požadujete zaslanie faktúry alebo iného dokladu o zaplatení tovaru ? mailom alebo poštou?

Ďalej by som sa rada spýtala, ako mám zaevidovať reklamáciu do účtovníctva - nemám potuchy,ako to urobiť,keď vrátim - vymením tovar za bezchybný alebo keď vrátim zákazníkovi peniaze na účet
A rovnako ako zaevidovať do účtovníctva vrátenie tovaru v lehote 7 dní,keď zákazníkovi vrátim peniaze na účet

Ďakujem všetkým za rady a prajem krásne a pokojné voľné dni a po nich úspešné vykročenie do nového roku :-)


ja postupujem asi trohu nestandardne, ale staci mi mail, ze bolo nieco zle a bud vratim peniaze - ale to vlastne nikto nechcel, alebo davam druhy tovar. Nic nepozadujem zaslat, ved vsetko mam aj ja.

Ked ti neikto vrati tovar do 7 dni a ty ho mas uz zaplatený, najlepsie je, ked si vystaviš dobropis a v účtovníctve platbu vypáruješ s týmto dobropisom.
lubica2403
27.12.11,17:31
A ako potom dokladuješ vydanie nového tovaru? Vydáš novú faktúru s novým číslom alebo ako? A cena potom uvedená nula či ako? Vôbec sa v tom neviem zorientovať.
Dáša_
27.12.11,20:15
no záleží na tom, či vrátiš cenu alebo vymeníš výrobok.
Ak vrátiš cenu, tak postup s dobropisom.
Ak vymeníš výrobok za novy, tak iba skladový pohyb- výdaj v evidencii skladu. Podložený napríklad mailom a dokladom o doprave. A potom prípadne tvoja reklamácia u dodávateľa.
lubica2403
27.12.11,20:20
no záleží na tom, či vrátiš cenu alebo vymeníš výrobok.
Ak vrátiš cenu, tak postup s dobropisom.
Ak vymeníš výrobok za novy, tak iba skladový pohyb- výdaj v evidencii skladu. Podložený napríklad mailom a dokladom o doprave. A potom prípadne tvoja reklamácia u dodávateľa.

No neviem, príde mi to čudné, zakladať do účtovníctva nejaký mail od zákazníka a na základe toho účtovať výdaj... Alebo zakladať moju komunikáciu s dodávateľom ...
Myslím,že lepším riešením je založiť reklamačný protokol vypísaný a podpísaný zákazníkom.Ale presnejšie možno ešte niekto vie poradiť.
tictac7
27.12.11,20:48
No neviem, príde mi to čudné, zakladať do účtovníctva nejaký mail od zákazníka a na základe toho účtovať výdaj... Alebo zakladať moju komunikáciu s dodávateľom ...
Myslím,že lepším riešením je založiť reklamačný protokol vypísaný a podpísaný zákazníkom.Ale presnejšie možno ešte niekto vie poradiť.

...a prečo by Ti k reklamácii nemal stačiť e-mail od zákazníka, kde reklamuje to a to, dodané vtedy a vtedy, lebo je tomu to a to (prípadne Ti tú vec aj pošle). Podnikanie riešiš cez net a reklamáciu chceš osobne?
Dáša_
27.12.11,21:06
No neviem, príde mi to čudné, zakladať do účtovníctva nejaký mail od zákazníka a na základe toho účtovať výdaj... Alebo zakladať moju komunikáciu s dodávateľom ...
Myslím,že lepším riešením je založiť reklamačný protokol vypísaný a podpísaný zákazníkom.Ale presnejšie možno ešte niekto vie poradiť.

aký je rozdiel medzi mailom a reklamačným listom od zákazníka? Ja viem, povieš podpis, ale ten nikto teda kontrolovať nebude, či to naozaj podpísal l zákazník alebo niekto iný. Naviac, podľa mňa je najlepšie zákazníka zaťažovať čo najmenej. Podotýkam, že hovorím z praxe, eshop prevádzkujem od roku 2006. A okrem svojho účtujem aj ďalší eshop s počtom cca 600 faktúr/kvartál
lubica2403
28.12.11,20:01
Skôr ide o to, že mail od zákazníka je často nepresný , neuvádza č.objednávky,nepopisuje presne vadu na tovare.A v reklamačnom protokole má presne uvedené pokyny k tomu, čo má uviesť.A tiež ho stačí poslať len mailom,takže nevidím veľký rozdiel. Práve naopak,zdá sa mi to jednoduchšie ako vymieňať si maily, v ktorých stále musím žiadať o nejaké doplňujúce informácie.
lubica2403
28.12.11,20:03
aký je rozdiel medzi mailom a reklamačným listom od zákazníka? Ja viem, povieš podpis, ale ten nikto teda kontrolovať nebude, či to naozaj podpísal l zákazník alebo niekto iný. Naviac, podľa mňa je najlepšie zákazníka zaťažovať čo najmenej. Podotýkam, že hovorím z praxe, eshop prevádzkujem od roku 2006. A okrem svojho účtujem aj ďalší eshop s počtom cca 600 faktúr/kvartál

To myslíš ako že podpísať niečo za zákazníka???? To mi teda príde ešte čudnejšie. Hoci to je možno nekontroĺovateľné,ale jednoducho mi je to divné - hocičo podpísať za niekoho iného
lubica2403
28.12.11,20:05
...a prečo by Ti k reklamácii nemal stačiť e-mail od zákazníka, kde reklamuje to a to, dodané vtedy a vtedy, lebo je tomu to a to (prípadne Ti tú vec aj pošle). Podnikanie riešiš cez net a reklamáciu chceš osobne?

Nepochopené.... nič nechcem riešiť osobne, kde som to napísala ? vysvetlenie v príspevkoch vyššie